• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 10:18

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариума на small reef

Започната от small reef, 21.11.2012 18:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

small reef

21.11.2012 18:43 Last Edit: 22.11.2012 06:57 by small reef
Здравейте !
Предния път като си взех рибки , сагата приключи през две хилядната година  ,  с 16 аквариума и над кубик вода в една стая.Намирам се в Бургас и както винаги се започна с една рибка за малкия и условие да няма друго ...
Сега за аквариума
-дължина 55 см.
-ширина 26 см.
-височина 36 см.
Грунд -кварцов пясък 3-5мм.
Филтър -неизвестен  350 л/ч
Нагревател неизвестен
Осветление -луминисцентна лампа 18w (предстои направа на капак с такова)
Два камъка , като единия почти със сигурност е варовиков
Обитатели
Мъжка бета -доста агресивна и е под въпрос ; две сомчета Джули; един геринохелиус ; две ендлер тайгър голд ; три дермогениса
Растения
Сагитария
Ехинодорус уругвайски
Зелена криптокорина
Няколко пистии
Няколко валиснерии
Ще се търси :
Звезден анцитрус
Limnophila sessiliflora
както и други риби и растения според подредба и желания
Това е за момента , ще сложа една снимка (не добра) за обща представа .Ще има доста въпроси , съвети от всякакво естество са добре дошли .

Caxapa

Липсва подложка под акварума което може  да доведе до мокри изненади. Грунда е тънък пласт. Трябва мако повечко. за сега това и ще чакаме развитие. Това което се търси си има отдел пазар-търся/предлагам

diskusi233

Същото мнение като колегата само,че сложи нагревателя в другата страна спрямо тернометър за да отчита правилно,ако искаш направо премести и филтъра и нагревателя в другия левия краи.Високостеблените растения са по подходящи за заден фон,а не за преден.Камъните по-добре ги сложи по в средата или ги смени с по хубави.Грунда гледаи да е възможно наи ситния.
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

Caxapa

Тази фракция на грунда е добър. Няма да гледа цихлиди че  да слага ситен пясък  ;-).

small reef

Благодаря за включването .
Цитат на: Caxapa - 21.11.2012 21:30
Липсва подложка под аквариума което може  да доведе до мокри изненади. Грунда е тънък пласт. 
Не се бях сетил за подложка но ще се корегирам . Грунда е 2,5см. отпред и 6,5см. отзад с колко е нормално да го увелича за да е добре на растенията.
Цитат на: diiskusi233 - 21.11.2012 21:38
Същото мнение като колегата само,че сложи нагревателя в другата страна спрямо тернометър за да отчита правилно,ако искаш направо премести и филтъра и нагревателя в другия левия краи.Високостеблените растения са по подходящи за заден фон,а не за преден.Камъните по-добре ги сложи по в средата или ги смени с по хубави.Грунда гледаи да е възможно наи ситния.
С нагревателя не ми позволява мястото но термометър мога да сложа от другата страна.Това растение отпред е сагитария (нищо че за момента е по-високо от валиснерията) .Грунда няма да го сменям , харесва ни и е добре като големина.

tova_onova

Цитат на: diiskusi233 - 21.11.2012 21:38
Грунда гледаи да е възможно наи ситния.

За да не може да диша дъното ли?  *dontknow*

diskusi233

Не за да може корените на растенията да се развиват добре.Дъното ще си диша при сифонирането на грунда.
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

evgeni200

Грунд -кварцов пясък 3-5мм.
Размера на грунда ти е добър.

tova_onova

Цитат на: diiskusi233 - 22.11.2012 10:56
Не за да може корените на растенията да се развиват добре.Дъното ще си диша при сифонирането на грунда.


Корените на растенията не се развиват добре в прекалено едър грунд, но това не означава при обратния вариант ще се случи точно обратното. Има редица условности. Бързорастящите стеблени растения не развиват кои знае каква коренова система. Ако дъното се залеси на повече от 80% за какво сифониране може да се говори. Всичко зависи, как колегата смята да развива аквариума. Просто целта е като се дава съвет да е обоснован. Не се имам кои знае какъв разбирач, но поне не си позволявам да давам съвети и  в също време да пускам теми "Проблем с космовидните водарасли моля помощ" "Моля за помощ скаридите ми мрът" и т.н.т.

small reef

Няма нужда от спорове , всеки има мнение , а аз ще избирам кое е правилното за мен .Опитал съм се да изтрия старите си познания по акваристика и в момента повечето е четене кое и как.
Днес най-вероятно ще започна изработката на капак .Осветлението което ми се върти са две тела по 18W , чудя се дали да взема обикновени тела или има варианти за такива при които растенията ще се развиват по-добре .

deni7

18W Т8 пура е дълга 60 см. без да смятаме фасонките и евентуални електроники в тях. Твоя аквариум е 55 см. и с такива пури ще трябва да изработиш доста дълъг капак за аквариума. Преди да почнеш по-добре потърси пури Т5 мисля че от тях има една която е 52 см. и ще пасне по добре на размера на аквариума ти. От тях се предлагат и специални за аквариуми. Единственото неудобство е че ще ти излезне по-скъпо.
Може да смениш и термометъра с вътрешен. Този тип, който си залепил се влияе и от външната температура и не е много точен.
44л.: 2 анциструса, гупи
27л.: 2 анциструса, гупи

small reef

Благодаря !
Вътрешната час на капака ще е 56 см. така , че телата ще трябва да са между 40-45см. явно Т5 ще са . Ще кача и снимки като стане .
Цитат на: deni7 - 23.11.2012 10:02
Може да смениш и термометъра с вътрешен.
Ще, въпрос на време е  .

kamos

Мисля си, че за това аквариумче добре ще му дойде 1 брой t8 15w примерно аквастар...... а ако си се спрял на по капризни растения можеш да добавиш и 1 брой гролукс t8 15w
дължината им съответства на това което търсиш.....
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Penta

Цитат на: deni7 - 23.11.2012 10:02
Преди да почнеш по-добре потърси пури Т5 мисля че от тях има една която е 52 см. и ще пасне по добре на размера на аквариума ти.

Т5, 13W - 517 mm

small reef

Малко обновление . Капака е готов с подръчни материали и минимални средства , сложих му една лампа Т4 18W (53см. с тялото)., като най вероятно ще добавя още една .Снимките все още не се получават но го отдавам на светлината.


Similar topics (5)

10047

Започната от borislav


Публикации: 47
Прегледи: 14898

25166

Публикации: 8
Прегледи: 6831

44804

Публикации: 7
Прегледи: 4132

8102

Публикации: 23
Прегледи: 10420

19975

Започната от kdravia


Публикации: 13
Прегледи: 3991