Автор Тема: Аквариума на PVV  (Прочетена 12353 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен PVV

• Член+ на форума към БАЕ
  • Публикации: 310
Re: Аквариума на PVV
« Отговор #30 -: 16.08.2012г 22:10ч »
Днес , след смяната на водата и почистването на канистъра забелязах на едното листо на криптокорината хайвер. Как не съм го видял преди процедурите не знам. Двете скаларии го пазят усърдно и това ме навежда на мисълта ,че са чифт. Всъщност аз в магазина избрах две от десетина и изглежда съм уцелил мъжка и женска. Понеже това сигурно им е първо хвърляне и не тая особени надежди за потомство, оставям хайвера в общия и само ще набюдавам какво се случва. Нямам никаква готовност да отделям хайвер, да аерирам , да захранвам и т.н. Пък и утре отивам за два дена на яз Тича и като се върна предполагам какъв ще е резултата. Много усърдно си пазят хайвера родителите, но като изгасне осветлението довечера ще стане мазало сигурно.  :-D
http://i48.tinypic.com/194big.jpg
Аквариума на PVV

Неактивен Peza

• Публикации: 601
  • DIY ентусиаст!
« Отговор #31 -: 17.08.2012г 08:08ч »
Много усърдно си пазят хайвера родителите, но като изгасне осветлението довечера ще стане мазало сигурно.  :-D
Ако имаш ациструси трудно ще го опазят от тях нощем. Ако искаш да ги улесниш им сложи една лампичка да свати над листото да могат да го "вардят" от тях и през нощта.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

Неактивен PVV

« Отговор #32 -: 17.08.2012г 09:09ч »
Дет има една приказка- Късно е чадо мое !   :-D Изпапкаха го снощи. Пъки то в аквариума анциструси , гибицепси, боции, калихти.Требе си Тервел Пулев да го пази.Но аз и не съм се мъчил. Това им е първо хвърляне и първо малко ще попрочета още, ще се подготвя , пък някой път и ще опитаме да извадим бебета.

Неактивен PVV

« Отговор #33 -: 13.11.2012г 21:09ч »
Вече сме почти на 6 месеца и бъркоча е пълен. Но пък аквата ври и кипи, нищо ,че въте са събрани риби от четирити посоки на света.Борбата за манджа е безмилостно жестока. :-D

Неактивен k_panayotov

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 16
« Отговор #34 -: 13.11.2012г 22:10ч »
Здравей градски! Аквата ти е супер. Не виждам причина да се притесняваш за сомовете си. В разумни размери за аквата са! И доста живот кипи. Ето виж как може да ври водата :
MVI 1177
720 л. Aulonocara
375 л. Placidochromis sp. phenochilus "Tanzania Lupingu"
2x300 л. Aulonocara Fire Fish
375 л. Barbus

Неактивен PVV

« Отговор #35 -: 13.11.2012г 22:10ч »
Здравей градски! Аквата ти е супер. Не виждам причина да се притесняваш за сомовете си. В разумни размери за аквата са! И доста живот кипи. Ето виж как може да ври водата :
MVI 1177

Красота и моя бъдеща мечта ! *YAHOO* *BRAVO* *privet*

Неактивен PVV

« Отговор #36 -: 12.05.2013г 22:10ч »
Днес най-накрая реших да стартирам великолепния нано аквариум, който е готов от декември, но все не отаваше време да го пусна. Тук искам да благодаря на колегата tonino за великолепната изработка. В събота получих и растенията от evgeni200 в перфектно състояние. Евгени, благодаря за съветите и дано съм направил всичко както ми каза, че ме е страх много с тази наша твърда вода. Напълних с вода от големия аквариум.След месец ще пускам скаридки и евентуално някакви резбори-галакси ако намеря.Въртях доста камъните докато накрая се получи това. Корена ме изнерви, все не му намирах мястото, но исках да има и корен.Еми, ако има нещо ще съм радостен да го чуя.

Неактивен hunter

• Публикации: 1 877
« Отговор #37 -: 12.05.2013г 23:11ч »
 *THUMBS UP* колко литра е и какво осветление има? Грунда  Аквасоил ли е?

Неактивен PVV

« Отговор #38 -: 13.05.2013г 08:08ч »
По размер е около 39литра аквариума и 15 л съмпа. Осветлението е с две крушки 20W/12V  и една луминисцентна Т8 -8W. Грунда е на GROCI -черен.

Неактивен PVV

« Отговор #39 -: 15.07.2013г 22:10ч »
На два месеца. Скаридките се плодят успешно. Вече има доста малки и спрях да ги броя. От малкия обем и близоста на крушките до стъклата вода борба със зеленясването на определени места. Стържа с чистачка , но не смея да намаля осветлението защото ми се струва ,че кубата не върви както ми се иска.
http://i44.tinypic.com/wme785.jpg
Аквариума на PVV

http://i41.tinypic.com/2u93ck0.jpg
Аквариума на PVV

Неактивен hunter

« Отговор #40 -: 16.07.2013г 16:04ч »
Решението за теб е неритина и забравяш за стъклата направо ги полира. Аз 4-та година стъкло не съм пипал отвътре  *THUMBS UP*

Неактивен PVV

« Отговор #41 -: 16.07.2013г 21:09ч »
Нещо не виреят при мен Неритините. Два пъти вземах по 3 бр. и до две седмици умират. Не знам каква е причината, но явно не им подхожда водата.Слагам глутаралдехид и малко торя. Може и от това да е. Но пък скаридките и черитата се чустват добре. Ембер тетрите също. Тия двата последно се споминаха.
http://i39.tinypic.com/2d17khs.jpg
Аквариума на PVV

Неактивен hunter

« Отговор #42 -: 16.07.2013г 22:10ч »
Аз пък добавям изикарбо и неритината не е мръднала дори и когато съм прекалявал с дозата. Не е от това, моята е като на първата снимка (ред юнион) другата е зебра. Има много видове неритина ако имаш възможност си вземи чисто черната дето и казват батман. Аз си купих веднъж от Мишо калкана и изкара 2 години те даже са по добри от другите и доста по-корави.

Неактивен PVV

« Отговор #43 -: 31.01.2014г 21:09ч »
Малко снимки от наното. Тредно ги хващам тия галаксита в обектива. *JOKINGLY*

Неактивен PVV

« Отговор #44 -: 01.06.2017г 21:09ч »
Отдавна не бях писал в тази тема, но днес реших да се похваля. Големия аквариум се преобразува след рестарт в цихлидарник. Реших да променя изцяло визията и след разходките по Гергьовден из Априлци се прибрах с половин багажник речни камъни. Кварцовия пясък го имах. Бях си набавил отдавна и още един канистър JBL1500 от един черен петък на Емаг. И миналата събота се почна с легените, камъните, кофите, локвите в хола и мрънкането на жената. В крайна сметка наредих аквариума като използвах стара вода. Стария канистър JBL900 го изчистих с аквариумна вода и така не се наложи да чакам дълго за азотния цикъл. Не ми даде съвест, пък и много си харесвам Гибицепса и една малка боция и ги оставих. Знам , че не е по правилата , но оставих и корена и два стръка гиганска криптокорина защото си паснаха със задния фон. Днес дойдоха по еконта и рибките -Pseudotropheus socolofi ,Pseudotropheus Acei Itungi и
Labidochromis caeruleus. И се получи това:https://www.youtube.com/watch?v=EVCXIlp0LLM
Сигурно ще има промени, но засега съм на седмото небе от тези игриви рибки.