• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 20:09

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариума на Penta

Започната от Penta, 15.08.2012 22:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

evgeni200

Супер е limnophila aromatica  :-)

hunter

Много красив цвят вади  *privet*

dafil

Перфектни цветове!
...но сложи някой стрък бликса или Х.Микрантемум,за да преливат по-плавно преден и заден план :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

Penta

Цитат на: dafil - 19.09.2013 21:02
...но сложи някой стрък бликса или Х.Микрантемум,за да преливат по-плавно преден и заден план :-)

Между другото на живо контраста преден-заден план не е така фрапиращ както на снимката, даде ми повод за размисъл dafil. Абсолютно съм съгласен с теб!
За съжаление Sagittaria subulata, която се вижда в дясно не е съгласна и пуска издънките си на преден, а не на среден план както беше запланувано. Издънките от своя страна минават под Glossostigma elatinoides и е голям зор да ги преместя, но и това ще стане.


hunter

Цитат на: Penta - 19.09.2013 23:50
Между другото на живо контраста преден-заден план не е така фрапиращ както на снимката, даде ми повод за размисъл dafil. Абсолютно съм съгласен с теб!
За съжаление Sagittaria subulata, която се вижда в дясно не е съгласна и пуска издънките си на преден, а не на среден план както беше запланувано. Издънките от своя страна минават под Glossostigma elatinoides и е голям зор да ги преместя, но и това ще стане.


Ето за това аз комбинирам растения които се размножават със издънки със стеблени. Веднъж се наиграх с Eleocharis acicularis и Hydrocotyle Sibthorpioides беше брутално. Когато издънките са над грунда не е чак такъв проблем. Но при мен бяха под него и растенията се бяха захванали стабилно. И при опита да премахна определена час направо се изкореняваха издънки и от другото растение. Беше много неприятно и от тогава комбинирам със стеблени.

Penta

Днес гледах иначе не вървящия добре заради лошата ни вода през зимата (през лятото добавям от климатика) 200л аквариум и не се сдържах да снимам добре вървящата Rotala rotundifolia, изглежда точно като за снимка  :-)



В малкия 50 литров Limnophila aromatica радва окото, а  "Cuba"-та вече завладя дъното. Тук обаче добавям 10л вода с ниска минерализация от кварталното магазинче.

Caxapa

Точно като накипрена за снимка ти е Роталата.  *THUMBS UP*

hunter

Много красиви растения. Аз се чудя как и го правите този цвят на роталата а при мен все си в целена  :duvar: Почвам да си мисля, че е нещо от нисък нитрат.

Penta

Не издържах и си купих система за обратна осмоза, не става с нашата водопроводна вода, blixa japonica е стопи до няколко дребни стръкчета. Ще видим какъв ще е резултата :)
За да запълня малко място боднах само две коренчета Сагитария. Хем си знам че е голяма плевел  ама на... режа издънките, но тя  расте с часове, пак ще е махам .


hunter

Красиво е *privet* Роталата на какви параметри я държиш за този цвят?

Penta

Цитат на: hunter - 21.03.2014 19:27
Красиво е *privet* Роталата на какви параметри я държиш за този цвят?
Поддържам високи нива на  нитрати и фосфати (20/2 мг/л), светлина, CO2, Profito. Цвета се оправи след като започнах да добавям магнезий (Английска сол) с макрото.

hunter

Ами във Варна не ви ли е много твърда водата? Защото от магнезий би трябвало да се вдига още повече твърдостта. Или бъркам, аз за това не добавям магнезий защото и в Бургас не е много мека. Иначе имам английска сол но много рядко да сложа. Цветът наистина е много добър поздравления за което  *THUMBS UP*

asito

Като махаш сагитарията драсни едно ЛС :)

Penta

Няколко снимки на обитателите на иначе растителните ми аквариуми :)

Mosquito Rasbora(Boraras brigittae) страхотни рибки за малък аквариум, за съжаление купих само 5 и повече никога не ги открих в магазин :(




Преобладаващото население на големия е пасаж от Клиновидна Расбора и  Кардинал, а потдръжката се осигурява от две САЕ и две Аймониери.


Julliano

Имаше Борарас в Пловдив тази седмица
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.org%2F790mdviix%2Fdownload.jpg&hash=3bc5531cf9543c714e53c5cf78d6b522c2a8fb6f

Similar topics (5)

54742

Започната от Amev


Публикации: 363
Прегледи: 79351

11791

Започната от danchi


Публикации: 25
Прегледи: 8686

31851

Започната от depss


Публикации: 28
Прегледи: 10329

49139

Публикации: 3
Прегледи: 1943

9782

Започната от kometa


Публикации: 27
Прегледи: 8601