• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 10:38

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариума на Манол

Започната от manol, 04.01.2013 14:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

metcheto

Поздравления за аквариума, страхотен е! Искам да те попитам какви по-точно са сините цихлиди? :-)

"Ако можех да им разкажа какво видях в теб, никой нямаше да ми повярва...Ще си кажат - мечтател ! Ако знаеха какво видях в теб, цял живот биха искали да мечтаят....."

manol


manol

След прибирането ми от почивка намерих аквариума с блокирал таймер на осветлението. Резултата беше 35 градуса температура на водата и всички риби без скалариите са умрели.... =-O
Най ме е яд за двата огромни трофеуса дубиоси и лабидохромис-а  :'( Бяха станали към 12см.

manol


manol

Канистър-а ми започна да тече през уплътнението на капака.
Дайте идеи как да го оправя  *HELP*

evgeni200

Намотай една или две обиколки в канала на уплътнението тънък скоч и отгоре упътнението.

manol

Ясно!
BTW марсилеята пристигна. В събота скалариите си заминават и ще се опитам да направя някакъв различен дизайн.
Идеята е да направя нещо много различно от това което имах до сега.
Замислям обитателите да са много скариди и разбори. Идеите за хардскейп обаче нещо ми куцат.

manol

Скалариите са си в новата къща, а моя аквариум е вече с СО2 реактор и 1 килограм марсилея(отне ми 2 дни за да я засадя). Благодарности към Евгени от Враца  *DRINK*


evgeni200

Не знам от къде си намерил нерви да засадиш всичката  *DRINK*

manol

Пренаредих леко за пореден път.
Как ви се струва?

manol

Марсилеата започна да превзема дъното. Забелязвам растеж от 2см на ден

manol

Ето развитието до момента. Пуснах да се изгубят вътре 30-40 черита.


manol

Забелязвам някаква цикличност при водораслите. В период на 3-4 месеца намаляват и почти изчезват, после отново се засилват. Не мога да разбера причината. Всичко ми изглежда константно.
Между другото, аквариума подмина 2-рата си годинка!
Ето как изглеждаше когато го напълних



Ето как изглежда сега


jabeto

Да не би на 3-4 месеца филтъра да ти се задръства(спада дебита)и от там поява на водорасли.И съответно при появата им ти го почистваш и те изчезват до следващото му задръстване.А и до колкото видях си само с един канистър(според мен е малко на този аквариум)

manol

Може би е това. Сега като се замисля, СО2 реактора е вързан към същия поток. Ако дебита спадне и въглеродния двуокис не се разтваря добре, също дава шанс на водораслите да се конкурират с разстенията.

Similar topics (5)

35925

Публикации: 153
Прегледи: 53445

51994

Публикации: 0
Прегледи: 1471

11243

Започната от mimka


Публикации: 4
Прегледи: 1982

33348

Публикации: 7
Прегледи: 4184

47686

Започната от Bozhkov


Публикации: 24
Прегледи: 8155