• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 15:42

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариума на Манол

Започната от manol, 04.01.2013 14:54

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

manol

Бях пробвал такъв вариант, но някак си не ми допадна....Стоеше ми незавършено и погледа постоянно се чудеше къде да се спре-на празното място или на "дървото".
Благодаря за съвета все пак!
Ще се радвам и на други критики и предложения! Все пак стигнах до тук благодарение на всички които си казваха мнението  :-D

manol

Днес направих малка промяна - махнах камъкът който беше в най дясно.
Черната брада се разпространява доста, но пък започна да ми харесва как изглеждат камъните с нея. Освен това се създава хубав контраст между черните камъни и ярко зелената "поляна".
Между другото, бавно но сигурно аквариума се превръща в скаридарник......... бях купил към 50 ред черита преди 3-4 месеца. Сега се е създала безчетна колония.
Ето и малко снимки. Съжалявам за лошото качество! Останах без фотоапарат, а телефона толкова си може.

hunter

Много ми харесва как е станал аквариума  *privet* Поляната от НС ли е или Micranthemum micranthemoides?

manol

Micranthemum micranthemoides е полянката. Толкова бързо расте че реших да поекспериментирам малко  *YAHOO*
Взех си три албиносчета Лимоненожълт лабидохромис. Днес им е втори ден и мисля че се чувстват страхотно! И как не! Има доста за ядене  *CRAZY* А скаридите са безброй.
Много беше интересно как черитата се научиха за отрицателно време че трябва да се крият от жълтите риби. И се крият само от тях!
Противно на всички мнения до сега, жълтурковците не са закачали толкова много растенията или другите риби. Определено са много яки рибета..... да поживеем пък да видим.... може да се опитам да направя залесен цихлидарник.





Penta

Цитат на: manol - 23.08.2013 22:25
Противно на всички мнения до сега, жълтурковците не са закачали толкова много растенията или другите риби.

Дай им време да пораснат  :-D

manol

Днес забелязах чифт очички в устата на женската.... след 1 час гонене с фотоапарата.... няма една снимка като хората....

manol

Ето го и новият аквариум  *YAHOO*

manol

Добавих 2 САЕ-та и 10 разбори.... да видим дали ще оцелеят докато порастнат *dontknow*

manol

Много съм доволен от развитието  :-D Кефя се на макс и на рибоците и на растенията













manol

Разместих малко за да отворя повече пространство на преден план.
Дупката отзад в дясно би трябвало да се позапълни след няколко месеца когато израстнат растенията.
Поиграх си малко и с осветлението като направих сянка в предната част на аквариума. Мисля, че така погледа не се разсейва толкова много от най-близките обекти и се създава илюзия за дълбочина на картината.
Какво мислите?


danielm

Първоначалния сет без камъните в двата края ми допада повече.
Бая гьолче си заформил, браво!

manol

Мерси! Ще мисля как да "отворя" повече вода.

manol

Правя си експерименти със снимачната техника

sVGNsali

Снимачната техника и оператора са 6. Аранжировката също.  *THUMBS UP*

За съвместимост на рибките вътре, ти си знаеш най-добре  :whistle: ..
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

nikan

Страхотен аквариум поздравления,а и за снимките *privet* единствено лабидохромисите нещо не се вързват с цялостната визия(по мое мнение)

Similar topics (5)

8630

Публикации: 39
Прегледи: 22703

20653

Започната от kamos


Публикации: 9
Прегледи: 3624

39368

Започната от gituli


Публикации: 9
Прегледи: 3075

55593

Започната от digimax


Публикации: 36
Прегледи: 10853

12527

Публикации: 3
Прегледи: 3615