• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:25

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариума на mad_presley

Започната от mad_presley, 05.03.2012 10:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mad_presley

05.03.2012 10:59 Last Edit: 06.03.2012 00:23 by mad_presley
Нямате си подфорум за представяне на нови потребители, за това ще ползвам този :-)

Това е моят аквариум (вече стабилизиран надявам се): 320х50х60см, стартиран 06.2011г. във Варна.
Филтрацията се състои от два броя HW-304B - 2000L/H 6.0kg, но по мое мнение и сметки не е достатъчна. Аквариума е с общ обем 960л (пълни се до горе) , като реално са може би по-малко от 900л.
Нагреватели 3х300w и 1х200w.

Рибки:
Черен неон - ~50бр.
Син неон тип ///M-Power - ~30бр
Melanotaenia praecox - останаха 2бр от 6 :'(
САЕ - 18бр.
Хелер - тея се въдят като диви не не мога да им хвана бройката
Боция клоун - 1бр ~12см (тази боца не мога да и видя очите)
Анциструс - 10бр.
Скариди (не им знам наименованието, но са към 5см) - 4бр
Дискуси (всякакви видове и размери) - 17бр.

Под аквариума си има пусната вода и канал, като чешмяната вода се филтрира през филтър с активен въглен AICRO и през йонообменна смола в контейнер за кафе машина ЦЪК. Общо взето, източването и доливането става без никакви усиля.

Снимките са далеч от професионални, но се схваща идеята :-D












И една двойка, която се скъсва да хвърля хайвер и май заради тях само ще взема да инсталирам система за обратна осмоза :-D



P.S Определено ще трябва да си наема професионален фотограф да ми нащрака аквата, щото моя апарат уж хай-енд сапунер,  но задапаратното устройство никакво го няма *CRAZY*


zLoStAr40

05.03.2012 11:01 #1 Last Edit: 05.03.2012 11:21 by NO CARRIER
[k]Super e samo zamaka i smarfovete nqkaksi ne se vpisvat [/k];)  *privet*
Всеки гиол да си знае жабките :P :) https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg398.imageshack.us%2Fimg398%2F5846%2Fdsc03267pe9.th.jpg&hash=e1003730577cccf9b91604c62e4c135ffedc1904

Асен Евгениев

Цитат на: mad_presley - 05.03.2012 10:59
Нямате си подфорум за представяне на нови потребители, за това ще ползвам този :-)

Нови, стари, няма значение, важни са аквариумите. *DRINK* А твоя е впечатляващ. Колко литра е
и с каква филтрация?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

protel111

това се казва първа публикация  *BRAVO*
аквариума е страхотен, а за замъка и смърфчето - много симпатично не им е мястото там, но пък мен ме кефят.
*THUMBS UP*

BlackHawk

Аквариумът ти е жесток! Не ми харесва смърфчето и къщичката - но това са си лични предпочитания.
Каква филтрация си му сложил? Не се ли притесняваш за теглото му (по мои сметки излиза близо един тон вода) и дали плочата може да издържи такава тежест?
/edit hwbg ftw :)

teodorcho

Страхотен аквариум колега, всички растения ли са естествени.  :-)

Giorgio_Armano

Браво бе колега   *BRAVO*
Аквариума ти е трепач.
Отдавна не се е случвало да видя нещо толкова добре  подредено и стилно.
Само тази къщичка малко не се вмества в интериора на хубавия аквариум но това си е мое мнение.
щом на теб ти харесва...........
Иначе....
Поздравления
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

manqka

Браво Колега.  *privet*  *THUMBS UP*. Само така ! Много естетика блико от този меко казано аквариум.

Slavov

Евала за големината на аквариума, хубав е, но според мен само на ливадата й е там мястото, другото е садено кесим, пример:
Валиснерията можеше в левия ъгъл да я насадиш, хем да се носи по течението като стане дълга, хем и да пази сянка на анубиса, иии т.н. но предполагам като пораснат и видиш на къде са тръгнали ще си ги оправиш, ако разбирасе така не ти харесва , защото все пак това е на първо място...
Пак евала, завидях ти на дължината....

EKLIPSIS

Декорацията с къщата я махни не стои добре,аквариума ти е хубав и  на нейно място може да сложиш още един корен или хубав камък,подобни изкуствени декорации развалят гледката...поне аз така мисля,но не ангажирам никой с мнението си.Успех *THUMBS UP*

zambo

Браво колега . Аквариумът е страхотен и растенията са перфектни .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

mad_presley

Благодаря за топлото посрещане :-)
Аквата я докарахме до това положение благодарение на доста четене на този форум, за което съм безкрайно благодарен!!

Филтрацията се състои от два броя HW-304B - 2000L/H 6.0kg, но по мое мнение и сметки не е достатъчна. Аквариума е с общ обем 960л (пълни се до горе) , като реално са може би по-малко от 900л, заради смърфа и къщичката :-D

Под аквариума си има пусната вода и канал, като чешмяната вода се филтрира през филтър с активен въглен AICRO и през йонообменна смола в контейнер за кафе машина ЦЪК. Общо взето, източването и доливането става без никакви усиля.

Знам за къщичката и смърфа, че не им е там мястото, но аквариума е на обществено място и идеята е, децата да се радват, а те вярвайте ми, откачат по смърфа :-)

@Slavov, тази идея е уникална. Аз колко време се чуех, как аджеба да направя сянка на анубиаса, а то колко било елементарно, стига да се сетиш   *privet*


tomatomov197

   На живо аквариума е впечатляващ , въпреки всички кусури по оформлението му .  Шкафа е уникален например .  Всъщност всеки може да го види ... като го заболи зъб например  :-D
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

mitacheee

Човек като види такъв литраж винаги се впечатлява.Много е хубав:) Поздрави:)

nchokoev

Много хубав аквариум с красиви рибки , надявам се да и махнал вече къщичката със смърфовете и да пусняш някоя нова снимка, и още нещо -лично според мен можеше да сложиш малко по светъл грунд.
Поздрави

grigor nakov

аквариума е жесток и избора на риби за този литраж е на ниво ;-) *BRAVO*

mad_presley

Цитат на: tomatomov197 - 05.03.2012 22:30
  ...Всъщност всеки може да го види ... като го заболи зъб например  :-D

Е, всеки може да го види и без да го заболи зъб, идва, сяда, гледа си колкото си иска без проблеми, както всъщност вече много хора правят :-D Явно им действа успокояващо след тежък работен ден.

Грунда и фона нарочно са черни, за да дават дълбочина и да изпъква растителноста. Не знам колко ми се получи, това вие ще го определите :-)
Общо взето, цялостната идея беше, шкафа да се слее с фона (стената отзад е от същия материал като шкафа) и да се насочва вниманието само към обитателите и растенията.

Ето още няколко снимки на които може да се види част от решението за вентилация и....любимата ми двойка, които си ходят вече съвсем сериозно в очакване на поколение....но едва ли.

povdigaz


nchokoev

Аз искам да попитам кой ти направи аквариума и шкафа и капаците.Много ми прилича на един аквариум на Дискус.бг

Slavov

Колко ти излезе системата за пречистване на водата, това е много хитър и мързелив начин, точно това ме спираше за следващия ми  аквариум, че просто не виждах как ще сменям по 200/300 литра с кофи всяка седмица...

denbosch

А може ли кажеш къде се намира това чудо? Аз не си падам по дискуси,но хлапето е фен-ще се зарадва.

mad_presley

Ще отговоря на всички поред :-)

Аквариума, като стъклария, филтрация (циркулационните филтри), аерация и грунд ми го прави Станимир от аквамания, а шкафа ми го прави приятел дърводелец. Не е този от дискус.бг :-)

Системата за филтрация на чешмяната вода си я правих сам и според мен е доста евтино решение. Резервоара за нитратна смола е от тези, които се слагат на големите кафе машини. Купих го втора употреба за 60лв, заедно със смолата вътре. Филтъра с активен въглен го купих от никол-н за 18лв. Останалото са меки връзки и кранчета.
Вентилацията под капака си я правих сам и мисля, че ми се получи пефектно.

Нитратния филтър го активирам при всяко доливане с 1кг готварска сол, активния въглен по спецификации пречиства 6000л вода, което в моя случай стига за около 6 месеца.
Просто всичко си беше подготвено за аквариум на това място и си имам пуснати вода и канал под аквариума. Всички действия по чистене, източване, софониране и доливане стават без никакви усиля и без капка вода извън аквариума :-)

Ще направя снимки и на подробностите.

Намира се във Варна на ул. "Тодор Димов" 18 Дентален Център "Империал", всеки е добре дошъл да го види, и разгледа подробно, без да се притеснява.
И сега вечер доста хора, които не ги познавам идват след работа и просто сядат пред аквариума да си го погледат  :popcorn:


astreo

Колега евала , нямам думи ...а като гледам не съм само аз. Справил си се перфектно и прецизно ( по зъболекарски  *privet*) ,предвидил си всичко ....Колко време ти отне да го пуснеш това чудо ? Аз съм от София и съм почитател на Малавийските и Танганийски  цихлиди , но при първото пътуване до Варна или региона ще дойда на място да го видя . 
*banan*

tomatomov197

 
И сега вечер доста хора, които не ги познавам идват след работа и просто сядат пред аквариума да си го погледат  :popcorn:


[/quote]  Ха-ха , да сядат така в стоматология без нужда - чисти екстремисти  :-D
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

mad_presley

Цитат на: tomatomov197 - 11.03.2012 14:39
 Ха-ха , да сядат така в стоматология без нужда - чисти екстремисти  :-D
Да бе, какво ли не прави един акваруим с хората...чак да се чудиш *ROFL*


Цитат на: astreo - 11.03.2012 14:34
....Колко време ти отне да го пуснеш това чудо ?

Ами започнахме го от април 2011г. Това с началото на поръчката на стъкла 2х10мм триплекс, металната стойка...Първите рибки (САЕ) ги пуснахме юни-юли месец 2011г.

Slavov

11.03.2012 14:52 #25 Last Edit: 11.03.2012 17:21 by Slavov
Аквариума е хубав, и успокоява много като се гледа, ама доста хорица викат "мноо разправия" и за тва не се заемат.. Иначе да, снимай подробно системата ти, ииии температурата как я гласиш или горе долу... !  *privet*

koifish

супер това направо си е река.
Имам въпрос това стъкло триплекс за какво е за витрини ли???
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d

Дискус

Аквариума е супер. Браво! А осветлението какво  е ?

Saint

Браво идеален е аквариума , май ще идвам до Варна да поседя и аз в стоматологията малко !
НАЙ-ЛОШО Е КОГАТО БЯГАШ САМ  И СТИГНЕШ ВТОРИ !
http://www.funinlife.net/web%20p

mad_presley

Цитат на: koifish - 01.04.2012 17:30
супер това направо си е река.
Имам въпрос това стъкло триплекс за какво е за витрини ли???
Стъклото е 2х10мм триплекс

Цитат на: Дискус - 02.04.2012 19:53
Аквариума е супер. Браво! А осветлението какво  е ?
Осветлението е с 12 пури по 80см. Спектъра им вече не го помня, защото си мина доста време от монтажа им, но 4 от тях са сини с цел по-добра бистрота :-)

Ето още две смимки, малко по-добри от първите :)

BlackHawk

Колега, може ли да споделиш как се казват тези растения?

http://store.picbg.net/pubpic/50/88/2cf36f787aee5088.jpg

Иван Валентинов


BlackHawk

Цитат на: sensodine - 07.04.2012 11:28
Лимонче :-)
Мерси за инфото :)
Много са красиви лимончетата, аз също имам няколко коренчета, но нямат нищо общо с тези на mad_presley (щом дори не можах да ги позная).

astreo

И на мен ми харесват и искам да си взема . Но все пак нямат ли си латиснки имена ? И  *offtopic : знаете ли откъде мога да си купя?
*banan*

Ангел Христов

Страхотен аквариум, колега  *privet* При първото ми идване ще намина да го видя на живо :)
Това, че е общодостъпен и всеки може да го види - доста ми хареса концепцията  *THUMBS UP*
Продължавай в същия дух - един смърф не променя аквата, особено щом се радват децата  *DRINK*
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

тодор76

Браво!  *privet*  *privet*  *privet*
Това за мен е най-красивият аквариум с дискуси който съм виждал в БГ.
Ще мина тези дни да го видя на живо.

Miroslav 1987

Много як аквариум  *THUMBS UP*  *THUMBS UP*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fa2.rimg.info%2Fd6b7250306ad9908a891bffc68b16c68.gif&hash=93d1305c8ad0ecbf77870b77b516255f73177f32

en4ev_v4

Ейййййййй  жестокооооооо, браво колега поздравления!!!!!!!!!! *BRAVO*. Къщата и Смърфа само , но щом е за децата може нека им се радват.3.20м сериозна дължина.Това е дължината на един лист съкло.  224 /321 бяха листите .има и 240 /321 :) По дълъг от 2.20м съм нямал.

_Kirilov

Адмирации за всичко  *DRINK*

eminem_999

Браво супер е аквариума е това вече може да се каже, че е мечта на всеки акварист
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2F4sx5mm7j1%2FIMG_28391.jpg&hash=d95a09abb94c6cd128dc51ec8847804c61a60364       https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs16.postimg.org%2Faavn5iowx%2FIMG_2888.jpg&hash=ff30df3675e832d703057601c218c1be37dc21ff

Similar topics (5)

57348

Започната от Krasko


Публикации: 7
Прегледи: 2856

6884

Започната от Emsi


Публикации: 6
Прегледи: 5742

17551

Започната от 4efo90


Публикации: 8
Прегледи: 3189

36359

Публикации: 3
Прегледи: 2331

52341

Започната от noodle89


Публикации: 0
Прегледи: 1063