• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 08:53

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариума на mad_presley

Започната от mad_presley, 05.03.2012 10:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

grigor nakov

аквариума е жесток и избора на риби за този литраж е на ниво ;-) *BRAVO*

mad_presley

Цитат на: tomatomov197 - 05.03.2012 22:30
  ...Всъщност всеки може да го види ... като го заболи зъб например  :-D

Е, всеки може да го види и без да го заболи зъб, идва, сяда, гледа си колкото си иска без проблеми, както всъщност вече много хора правят :-D Явно им действа успокояващо след тежък работен ден.

Грунда и фона нарочно са черни, за да дават дълбочина и да изпъква растителноста. Не знам колко ми се получи, това вие ще го определите :-)
Общо взето, цялостната идея беше, шкафа да се слее с фона (стената отзад е от същия материал като шкафа) и да се насочва вниманието само към обитателите и растенията.

Ето още няколко снимки на които може да се види част от решението за вентилация и....любимата ми двойка, които си ходят вече съвсем сериозно в очакване на поколение....но едва ли.

povdigaz


nchokoev

Аз искам да попитам кой ти направи аквариума и шкафа и капаците.Много ми прилича на един аквариум на Дискус.бг

Slavov

Колко ти излезе системата за пречистване на водата, това е много хитър и мързелив начин, точно това ме спираше за следващия ми  аквариум, че просто не виждах как ще сменям по 200/300 литра с кофи всяка седмица...

denbosch

А може ли кажеш къде се намира това чудо? Аз не си падам по дискуси,но хлапето е фен-ще се зарадва.

mad_presley

Ще отговоря на всички поред :-)

Аквариума, като стъклария, филтрация (циркулационните филтри), аерация и грунд ми го прави Станимир от аквамания, а шкафа ми го прави приятел дърводелец. Не е този от дискус.бг :-)

Системата за филтрация на чешмяната вода си я правих сам и според мен е доста евтино решение. Резервоара за нитратна смола е от тези, които се слагат на големите кафе машини. Купих го втора употреба за 60лв, заедно със смолата вътре. Филтъра с активен въглен го купих от никол-н за 18лв. Останалото са меки връзки и кранчета.
Вентилацията под капака си я правих сам и мисля, че ми се получи пефектно.

Нитратния филтър го активирам при всяко доливане с 1кг готварска сол, активния въглен по спецификации пречиства 6000л вода, което в моя случай стига за около 6 месеца.
Просто всичко си беше подготвено за аквариум на това място и си имам пуснати вода и канал под аквариума. Всички действия по чистене, източване, софониране и доливане стават без никакви усиля и без капка вода извън аквариума :-)

Ще направя снимки и на подробностите.

Намира се във Варна на ул. "Тодор Димов" 18 Дентален Център "Империал", всеки е добре дошъл да го види, и разгледа подробно, без да се притеснява.
И сега вечер доста хора, които не ги познавам идват след работа и просто сядат пред аквариума да си го погледат  :popcorn:


astreo

Колега евала , нямам думи ...а като гледам не съм само аз. Справил си се перфектно и прецизно ( по зъболекарски  *privet*) ,предвидил си всичко ....Колко време ти отне да го пуснеш това чудо ? Аз съм от София и съм почитател на Малавийските и Танганийски  цихлиди , но при първото пътуване до Варна или региона ще дойда на място да го видя . 
*banan*

tomatomov197

 
И сега вечер доста хора, които не ги познавам идват след работа и просто сядат пред аквариума да си го погледат  :popcorn:


[/quote]  Ха-ха , да сядат така в стоматология без нужда - чисти екстремисти  :-D
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

mad_presley

Цитат на: tomatomov197 - 11.03.2012 14:39
 Ха-ха , да сядат така в стоматология без нужда - чисти екстремисти  :-D
Да бе, какво ли не прави един акваруим с хората...чак да се чудиш *ROFL*


Цитат на: astreo - 11.03.2012 14:34
....Колко време ти отне да го пуснеш това чудо ?

Ами започнахме го от април 2011г. Това с началото на поръчката на стъкла 2х10мм триплекс, металната стойка...Първите рибки (САЕ) ги пуснахме юни-юли месец 2011г.

Slavov

11.03.2012 14:52 #25 Last Edit: 11.03.2012 17:21 by Slavov
Аквариума е хубав, и успокоява много като се гледа, ама доста хорица викат "мноо разправия" и за тва не се заемат.. Иначе да, снимай подробно системата ти, ииии температурата как я гласиш или горе долу... !  *privet*

koifish

супер това направо си е река.
Имам въпрос това стъкло триплекс за какво е за витрини ли???
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d

Дискус

Аквариума е супер. Браво! А осветлението какво  е ?

Saint

Браво идеален е аквариума , май ще идвам до Варна да поседя и аз в стоматологията малко !
НАЙ-ЛОШО Е КОГАТО БЯГАШ САМ  И СТИГНЕШ ВТОРИ !
http://www.funinlife.net/web%20p

mad_presley

Цитат на: koifish - 01.04.2012 17:30
супер това направо си е река.
Имам въпрос това стъкло триплекс за какво е за витрини ли???
Стъклото е 2х10мм триплекс

Цитат на: Дискус - 02.04.2012 19:53
Аквариума е супер. Браво! А осветлението какво  е ?
Осветлението е с 12 пури по 80см. Спектъра им вече не го помня, защото си мина доста време от монтажа им, но 4 от тях са сини с цел по-добра бистрота :-)

Ето още две смимки, малко по-добри от първите :)

Similar topics (5)

26490

Публикации: 40
Прегледи: 28535

45380

Започната от saharata


Публикации: 6
Прегледи: 2684

8880

Публикации: 7
Прегледи: 3540

20694

Започната от dimgeorg


Публикации: 2
Прегледи: 1484

39940

Започната от batefaio


Публикации: 5
Прегледи: 2283