• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
11.05.2024 06:43

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариума на kaloqn_0998

Започната от kaloqn_0998, 21.05.2014 12:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bunzip2

Щом няма риби, нищо не сменяй.
Ако грунда не си го сменял (промивал), най-вероятно почти няма да има сътресение в цикъла. След 1-2 дни, ако е имало нарушения, вече ще са възтановени. Но това важи за работещ аквариум, на няколко месеца, със стабилен цикъл.

kaloqn_0998

Цитат на: bunzip2 - 27.11.2014 09:15
Щом няма риби, нищо не сменяй.
Ако грунда не си го сменял (промивал), най-вероятно почти няма да има сътресение в цикъла. След 1-2 дни, ако е имало нарушения, вече ще са възтановени. Но това важи за работещ аквариум, на няколко месеца, със стабилен цикъл.

Мерси! А за другия ми въпрос дали мога в 20 литра да гледам 5 рибки черен фантом?

hunter

Цитат на: kaloqn_0998 - 27.11.2014 16:50
Мерси! А за другия ми въпрос дали мога в 20 литра да гледам 5 рибки черен фантом?
И филтрацията има значение  ;-)

kaloqn_0998

Ами тя засега е помпа с гъба, но след като се завърти азотният цикъл ще си взема някой малък филтър.

bunzip2

Цитат на: kaloqn_0998 - 27.11.2014 21:03
Ами тя засега е помпа с гъба, но след като се завърти азотният цикъл ще си взема някой малък филтър.

Вземи си филтъра сега. Иначе по-голямата част от бактериите, необходими за поддържане на цикъла, ще се развият в гъбата, която ще смениш после с филтър.
Резултата ще е рестарт, или поне силно сътресение на баланса :)

kaloqn_0998

Ок ще видя до края на другата седмица да го взема. А за рибките се чудя ли чудя какво да правя. Имам в големия 60л 6-неона, 4-родостомус, 5-черен фантом. И се чудя дали да преместя след това родостомуса или фантома? Защото родостомусите са много красиви и ми се ще да си взема още 5 за големия та да станат 9. Обаче трябва да преместя фантомите за да ми се освободи място. Другото, което мисля е дали в 20л ще мога да гледам 4 данио? Розово и жълто или пък черен неон?  *mislia* И да попитам дали ще може когато си купя новият филтър да го пусна за 1-2 дена в другият ми аквариум с готов азотен цикъл за да се заселят в него по-бързо бактериите и после да го преместя в новия аквариум за да не се рестартира системата?

bunzip2

Филтъра може да го пуснеш в другия аквариум, разбира се.
Само че 1-2 дни са малко. Остави го да поработи седмица там и направо го прехвърли после. Ако искаш да забързаш малко нещата, може да вземеш малко "мътилка" от дъното на другия аквариум и да я сипеш в новия.
За рибките - фантоми не съм гледал, не мога да ти кажа.
Иначе данио можеш да гледаш 4-5 бройки, няма проблеми. Важи и за неоните :)

kaloqn_0998

27.11.2014 22:24 #22 Last Edit: 28.11.2014 23:38 by kaloqn_0998
Ок мерси! Ще го направя. Както и за даниото ще си вземат 4-5 рибки.

Публикациите са слети: 28.11.2014 23:38

Да попитам кога да започвам да торя? Защото грунда е напълно чист няма нищо в него, а някои от растенията вече започват да се разлистват дългостеблените. Та дали няма да започнат да гладуват? Имам малко тор от калифорнийски червеи ако става да се използва. Или да изчакам още 2 седмици?

kaloqn_0998

Днес си купих няколко нови рибки за големия. Тъй като бяха останали само 4-родостомуса и 5- неонки. Купих си още 5-черни неонки, 2-САЕ, и 3-данио. Мислех четирите родостомуса да ги преместя в 20 литровия, обаче така и не можах да ги хвана. Затова там си останаха двете данио, а исках да направя размяна. Мислех в 20 литра да пусна и другите три данио, за да станат 5, но ме беше страх да не би да ги бият като нови рибки. Затова пуснах 3-коридораса от 60 литровия. Купих си също един Ехинодорус не знам какъв и това е. За 20л. си взех филтър, който съм го включил сега в другия аквариум за около 1 седмица да се завъдят бактериите в него. Ето 2 снимки на големият ми аквариум сега на какво прилича, и ето една на малкия. Сега рибките в 60л. са 10 неонки общо с черните и обикновените, 4-родостомуса, 2-САЕ, 3-данио и 2-анциструса.

bunzip2

А какви са тея черни петна по фона на първите 2 снимки?

kaloqn_0998

Ами нищо просто плаката отзад не е залепнал плътно до стъклото или се е отлепил.

Similar topics (5)

8089

Започната от vafli4ka


Публикации: 13
Прегледи: 4757

19454

Публикации: 13
Прегледи: 6385

38274

Публикации: 28
Прегледи: 11010

55135

Започната от ebati_sladura


Публикации: 8
Прегледи: 2658

12301

Започната от DarKkK


Публикации: 6
Прегледи: 3453