• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:45

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариума на Иван Вълков

Започната от Иван Вълков, 16.07.2016 23:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Иван Вълков

 *CRAZY* *CRAZY* *CRAZY*

След санитарната сеч, мъхът се показа но го затрупах с два камъка ;)

Иван Вълков

Измина една година от както стартирах аквариума  *YAHOO* *YAHOO* *YAHOO* Както ще видите все още е жив  :-[ Втората снимка е от стартирането.

Иван Вълков

Здравейте все още се занимавам с акваристика  *bg* Аквариума претърпя рестарт и в момета излежда така:





niki_o

Под "така" имаш в предвид нареден, чист и свеж....предполагам *BRAVO*

Иван Вълков

Е вече растенията започнаха да се наместват из акавариума. Почти премина и фазата с кафевите алгий и лека полеканещата се нагласят от само себе си.


ogun

Всичко изглежда супер, само ме дразни тръбата, която много се набива на очи. Ако успееш малко да я скриеш ще стане наистина перфектно.
Нищо не каза за обитаталите, ще слагаш ли риби?

Иван Вълков

Да повдигна старата тема ;)


D.Atanasov

Браво колега. Ще разкажеш ли малко как го поддържаш. Тор, светлина гледам на първите снимки си имал някакви кафяви неща по растенията. Как се справи? :-)

Иван Вълков

Здравей колега, торя с Макро което сам си бъркам, Микро елементи Profito, и добавям Глутаралдехид. Ако разгледаш темата от самото начало ще видиш през какви трансформации е претърпял. Кафевите алгий бяха когато рестартирах аквариума. Отделно че преди това бях сменил микроелементите пак с името Профито но не на EasyLife и това наложи преобрязяването на целият аквариум т.к. се скапаха 80% от растенията. В сегашният си вид аквариума се осветява с фабричнотоно осветление 2×18w 865, и Grolux.

Та след стабилизиране на аквариума изчезват и алгийте.

D.Atanasov

 Глутаралдехида влияе ли върху растежа на растенията. Аз също чета и имам мерак да започна сам да си бъркам тор, но все още ме е шубе мерси за инфото :-)

Иван Вълков

Глутаралдехида го използвам като заместителна CO2. Не е същото като да пускаш газообразен CO2, но при мен работи. Другокоето използвам е EasyLife Root Sticks - пръчици за кореново подхранване, на растенията който са вкоренени.

D.Atanasov

Аха ясно аз знаех че се използва против брада, но не знаех че внася цо2. Благодаря за инфото :-)

Иван Вълков

Моля, пак заповядай. Ако мога да помогна с нещо съм насреща.

Иван Вълков


Иван Вълков

Все още запален по това прекрасно хоби  *YAHOO*





https://s33.postimg.cc/qo99hsohb/IMG_20180705_155526.jpg

Similar topics (5)

56057

Започната от morskia


Публикации: 14
Прегледи: 6224

16077

Започната от ivaka87


Публикации: 33
Прегледи: 11090

35470

Започната от Limpov


Публикации: 13
Прегледи: 4845

50919

Публикации: 25
Прегледи: 6567

10834

Започната от h0nda


Публикации: 71
Прегледи: 16685