• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.

06.04.2020 21:09

Новини:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.

Акваскейпинг конкурс
  • Ексима
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариума на Aquafenomen

Започната от aquafenomen, 20.10.2019 16:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

aquafenomen

Здравейте!
Някой ме познават, повечето не. Казвам се Борис от гр. Враца занимаващ се в развъждането на нови видове Rainbowfish за България, дай Боже и за съседите покрай нас :-D . Не съжалявам, че дадох всичко от себе си за грешния форум (някой знаят за какво говоря), за хорица продали хобито си за пари. Темата е доста обширна, който се интересува ще се разрови в търсачката на гугъл за aquaportal.bg и ще разбере, на мен не ми се обяснява. Ключови думи: торове за аквариумни растения собствено производство; торове за аквариумни растения копие на "Tropica Plant Nutrition" + liquid; на лов за камъни, профили на риби и т.н.
Тук станах известен преди време с препълнена бутилка за въглероден диоксид и пожелах всичко писано от мен да бъде изтрито, така и стана.
Ще ви покажа аквариум който 4 години стоя без вода на сухо, подлаган на ежедневни огрявания от слънце за този период от време. Лепен е личнo от мен без помощ от някой друг с черен силикон Dow Corning 881 (от месеци насам е със сменено име Dowsil 881), като стъклата от 10 мм дебелина не са кантирани на машина (и никога повече няма да шлайфам стъкло с тази дебелина през живота си), а шлайфани ръчно.

Само две снимки ще ви покажа от стартирането до днешна дата, защото не е High Tech, а Low Tech въпреки че се подава въглероден диоксид през реактор на Сера.

Филтрацията му се състой от два канистъра на JBL: Cristal Profi e900 + Cristal Profi e1500, заредени с медия Seachem Matrix в една от кошниците и на двата канистъра.

Penta

Страхотен аквариум!
Събуди люпопитството ни, дай още подробности за аквариума. С какво ториш, с какво светиш :)

aquafenomen

Торя със собственоръчно направени торове копие на тропика.
Осветлението е самоделно с лед ленти - 18W, 1700 лумена в алуминиеви профили, седем на брой по метър.

Микрозорума по камъните го имам само аз, подарък ми е от Йоханес Граф.

NO CARRIER

Не се виждат снимките.

Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

aquafenomen

Цитат на: NO CARRIER в 23.10.2019 07:07Не се виждат снимките.
Аз ги виждам през хрома, дори могат и да се свалят. Проблема явно е в новия софтуер, не знам. 

NO CARRIER

Ти си логнат в акаунта си, това са твоите снимки, затова ги виждаш. Ако направиш нов споделен албум, може би тогава ще се виждат и от останалите. :-)

Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

aquafenomen

25.10.2019 16:04 #6 Last Edit: 25.10.2019 19:07 by aquafenomen
Цитат на: NO CARRIER в 24.10.2019 07:07Ти си логнат в акаунта си, това са твоите снимки, затова ги виждаш. Ако направиш нов споделен албум, може би тогава ще се виждат и от останалите. :-)

Да, така е.
Направих споделен албум с линк към снимките. Би трябвало сега вече да се виждат.

aquafenomen

Да си покажа и другите аквариуми, че вече им загубих бройката.... *bg*

aquafenomen

Старият Татко с несравним цвят.  *bg*
Glossolepis wanamensis "Lake Wanam"

niki_o

Явно и на фитнес го пращаш-голям гръб е отпрал :-P
Хубавец!

aquafenomen

Фитнеса му е малък, но качествен.
Общо взето съм им хванал цаката при ловене, защото едно рязко движение и вече е в другия край на аквариума.
За секунди си сменя цветовете от черно през кафяво-жълто до черен. С моята бавна камера много рядко го хващам, но поне излизат качествени снимки.

aquafenomen

Melanotaenia parva "Lake Kurumoi"

aquafenomen