• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:58

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариума на Иван

Започната от ivanpz6, 11.01.2019 19:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivanpz6

Здравейте днес 11.01.2019 стартирах аквариума ми RS-500B 55л  *YAHOO*




Купих само 1 анубиас,защото в магазина нямаха подобни лесно отглеждащи се растения, надявам се правилно съм ги закачил:
https://i.postimg.cc/QdhMm62W/49693352-953588644839634-8901535796469694464-n.jpg

А това дали, ще пусне корени? :

https://i.postimg.cc/VLBfJqJs/49718027-288996638482784-7200247384499027968-n.jpg

Ще споделям развитието, поздрави !  *bg*

MeTogu

Добре дошъл Иван. ковариума е страхотен
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Lightning_boy

Екстра е, мислил ли си какво ще гледаш в него? Малко повечко грунд и ще "гърми"  *bg*
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

ivanpz6

12.01.2019 10:24 #3 Last Edit: 12.01.2019 18:48 by ivanpz6
Цитат на: MeTogu - 11.01.2019 23:51
Добре дошъл Иван. ковариума е страхотен
Благодаря ти!

Цитат на: Lightning_boy - 12.01.2019 07:37
Екстра е, мислил ли си какво ще гледаш в него? Малко повечко грунд и ще "гърми"  *bg*
Мислил съм да  4 рамирези , 6 броя някакви тетри приемам предложение какви :-D
И може би 2 Анциструса това ще бъдат обитателите. И аз забелязах , че грунда ми е мъничко .

Публикациите са слети: 12.01.2019г 18:06ч

Малко update : :-D


Didooo

Добре дошъл колега! Готино аквариумче ще следя темата с интерес  *DRINK*
Око за око, зъб за кюфте

VDO

Имам същия  RS ,с него навлезнах в хобито и от как го пуснах 2011 ,не е спиран от тогава,нито рестартиран,анубиаси и папрати и нула торене.Моя претърпя ъпгрейди на оборудването с времето,но и така става.Можеш да скъсиш тръбата на смукателя,така,че решетката да не е в грунда и да увеличиш още малко дебелината на дъното.
Успех!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

ivanpz6

Благодаря ви колеги !
Цитат на: VDO - 13.01.2019 20:16
Имам същия  RS ,с него навлезнах в хобито и от как го пуснах 2011 ,не е спиран от тогава,нито рестартиран,анубиаси и папрати и нула торене.Моя претърпя ъпгрейди на оборудването с времето,но и така става.Можеш да скъсиш тръбата на смукателя,така,че решетката да не е в грунда и да увеличиш още малко дебелината на дъното.
Успех!
Със сигурност тези дни ще подсиля дъното с още грунд! Въпроса ми е барал ли си нещо по осветлението откъм оборудване?Също би ли ми дал идеи какви растения би били добре , като се има в предвид , че купих толкова малък анубиас, иска ми се нещо по-голямо за отзад  Валиснерия мисля, че би била доста подходяща но нямаха в Аквариум.Бг в Пазарджик!

Цитат на: Didooo - 13.01.2019 19:59
Добре дошъл колега! Готино аквариумче ще следя темата с интерес  *DRINK*
*DRINK*

VDO

Цитат на: ivanpz6 - 13.01.2019 21:05

Със сигурност тези дни ще подсиля дъното с още грунд! Въпроса ми е барал ли си нещо по осветлението откъм оборудване?  *DRINK*
Да,първо оригиналната лампа,при мен беше PL,не лед,тя изгоря и на нейно място сложих обикновенна енергоспестяваща крушка,ама тя напичаше капака и почна да го деформира леко,за това последно миналата година вградих едно осветление Chihiros ,поръчах го от ибей и заспа направо всичко.Друго,което съм променял е,че изрязах коритото на топ филтъра,махнах и помпата и сложих първо вътрешен филтър и след време го смених с канистър.Ето го към момента как е

https://i.postimg.cc/ZRJkKJ4R/IMG-20190113-113855.jpg
Много можеш да направиш с това аквариумче по принцип,аз го ползвам за един вид склад за бавни растения в момента и някои риби,които не искам да махам.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

ivanpz6

Колеги здравейте ! По анубиаса забелязвам , нещо като слуз подобна на тази , която се появява при корените при стартиране на аквариум това нормално ли е ?

ivanpz6

Здравейте на всички! Това е аквариума ми към днешна дата стартиран на 11.01.2019!
Пуснал съм 2 анциструса, който се справиха с белите мъхове по тръби и анубиаси! Роталата ми се развива добре , анубиасите малко линеят ,от 2-3 дни подхранвам с Тетра ПлантаМин по 10мл- И тук да отбележа, коректността на колегата geroff , който ми даде роталата  и  полянковото растение ! *thanks
Имам и няколко въпроса :
Мога ли върху този едър грунд да сложа по-ситен без да рестартирам аквариума?
И възможно ли е с 18в лед осветление да поддържам някаква полянка! Макар , че полянковото растение си расте добре и има ли смисъл да подавам Co2 ? Светя по 6ч. до края на тази седмица , следваща вдигам с по-още 1ч.! В най-скоро време планувам купуването на пасажни рибки от 6 до 8 броя , предложения?
И мисля към средата на февруари да пусна още 4 рамирезита! Хубава Вечер!

Георги

Цитат на: ivanpz6 - 27.01.2019 22:26
Мога ли върху този едър грунд да сложа по-ситен без да рестартирам аквариума?
Здравей, да - просто го изсипваш отгоре. Но после, след няколко пъти сифониране, по-ситният ще изпадне отдолу.
Аз съм сменял грунд без да рестартирам. Сложих една линия напряко по средата, за да не се мешат и с дебел маркуч извадих половината, сложих новия и стоя така 2 седмици. След това другата половина. Това при работещ азотен цикъл.

Цитат на: ivanpz6 - 27.01.2019 22:26
И възможно ли е с 18в лед осветление да поддържам някаква полянка!
За да получиш отговор на този въпрос, трябва някой да е опитвал да гледа полянка, при близки на твоите условия, като височина на аквариума,  мощност на осветление и твърдост на водата. Не можеш да разглеждаш светлината отделно от хранителните вещества, налични в аквариума ти.
Ти обръщаш нещата - първо трябва да имаш макро веществата, нямаш още риби, които да отделят co2, и тогава са микро веществата, които се добавят, ако се установят липси. После светлината.
Цитат на: ivanpz6 - 27.01.2019 22:26
В най-скоро време планувам купуването на пасажни рибки от 6 до 8 броя , предложения?
Избери такива, които на теб ти харесват и тогава питай - почти всички не хищни риби са пасажни. Рамирезитата са мирни, но съм чел, че като хвърлят хайвер, гонят другите рибки от тази част на аквариума.

ivanpz6

Цитат на: Георги - 28.01.2019 10:38
Здравей, да - просто го изсипваш отгоре. Но после, след няколко пъти сифониране, по-ситният ще изпадне отдолу.
Аз съм сменял грунд без да рестартирам. Сложих една линия напряко по средата, за да не се мешат и с дебел маркуч извадих половината, сложих новия и стоя така 2 седмици. След това другата половина. Това при работещ азотен цикъл.
За да получиш отговор на този въпрос, трябва някой да е опитвал да гледа полянка, при близки на твоите условия, като височина на аквариума,  мощност на осветление и твърдост на водата. Не можеш да разглеждаш светлината отделно от хранителните вещества, налични в аквариума ти.
Ти обръщаш нещата - първо трябва да имаш макро веществата, нямаш още риби, които да отделят co2, и тогава са микро веществата, които се добавят, ако се установят липси. После светлината.Избери такива, които на теб ти харесват и тогава питай - почти всички не хищни риби са пасажни. Рамирезитата са мирни, но съм чел, че като хвърлят хайвер, гонят другите рибки от тази част на аквариума.

Благодаря !

ivanpz6

Здравейте на всички! Малко update за аквариумчето ми! Днес се сдобих с по- ситен грунд и понеже не исках да правя рестарт, а и да изваждам и да засаждам растенията отново, изсипах по ситния грунд върху едрия и мисля, че се получи доста добре. Ще видим само като дойде време за сифониране какво ще се получи! Отрязах тръбата на филтъра с около 4 см за да не се забива в грунда! Светя по 7 часа на ден.. Сменям по 30% вода един път седмично и торя с тетра палантамин по 10мл при смяна на водата! Обитателите са 2 анциструса и 6 оранжево-огнени серпи! До седмица  ще завърша фауната с 4 рамизери и може би 2 коридораса! Всичко написано по-горе е направено днес.. Прикачвам снимка на още мътния аквариум като се избистри, ще постна още една! Хубава вечер! https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190202/86633228dbf5fef69aeffc7fafb49943.jpg

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk


VDO

Добре вървиш,съветвам те ,ако можеш да изтърпиш,да не бързаш с рамирезите-кекави са като цяло тия рибета,така, както е със серпите в момента е ок,остави аквата да поузрее известно време,няколко месеца поне и тогава  пробвай с рамирези ,искат много добри параметри на водата.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

ivanpz6

Цитат на: VDO - 02.02.2019 23:09
Добре вървиш,съветвам те ,ако можеш да изтърпиш,да не бързаш с рамирезите-кекави са като цяло тия рибета,така, както е със серпите в момента е ок,остави аквата да поузрее известно време,няколко месеца поне и тогава  пробвай с рамирези ,искат много добри параметри на водата.

Благодаря ти ! Аз попринцип не съм мерил никакви параметри на водата ми в аквариума до момента ! Изчетох доста теми свързани с рамирезите и не малко пъти беше вметнато , че като цяло "българските" рамирези се климатизирали към такива ситуации(като моята) ако са малки. Поради тази причина исках да взема и да им се радвам .. Макар , че се оказа доста трудно да се намерят в магазините на Аквариум.бг няма никъде и един пич (явно служител , а може би и член на форума знам ли  :-D) ми каза, че рамирезите се размножавали предимно през пролетта и по-добре да изчакам до тогава. Но както и да  е звънях на няколко магазина и в Пловдив и в единия ми обясниха , че имат и малки и големи(техни родители били) и си мисля , че щом са размножени в зоомагазин дали пък в моя аквариум няма да им е по-добре аджеба от един от магазинските аквариуми.

Ето и една малко по-бистра снимнка! Отново благодаря, VDO  *THUMBS UP*
ПС: Връхчетата на роталата за растеж ли да ги броя ?
ПС2: Може ли да изтривам предното стъкло на аквариума с препарат за прозорци , че тези капки с остатъчен варовик ме вбесяват?

Similar topics (5)

9854

Публикации: 20
Прегледи: 6940

24501

Започната от laic


Публикации: 20
Прегледи: 5036

43600

Публикации: 11
Прегледи: 3818

59378

Публикации: 6
Прегледи: 3475

10070

Публикации: 12
Прегледи: 4354