• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 11:43

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариума на hunter

Започната от hunter, 07.05.2013 21:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

danielzd

Винаги може и сам да си го залепиш, ако ти се занимава. Не е голяма философия, но няма и да стане перфектно. Майстора си е майстор.

Точно да не се занимавам с куриери сам си го лепих моя. Прилично се получи. Но пък като се замисля, се занимавах със стъклари... :-D


hunter

Предпочитам да поверя това начинание на майстор. Рязането на стъкла и лепенето им не ми е силната страна. А обичам да ми е изпипано, едно ръбче да прецакам и ще ме дразни.  ;-)

niki_o

Да за добър скеип имаш нужда от 40 см дълбочина,но много ме съмнява да има такива готови.60-30-30 е стандарта и е абсолютно неподходяща дълбочината.Маи ще трябва да поръчваш или да лепиш.Помисли си какъв кеф е да си си направил всичко от аквариума,през скеипа,растенията пък и филтрацията що не *THUMBS UP*

yanev90

В Меден Рудник има 2 зоомагазина до "екватора" в единия от тях мисля че аквариумите, които продават си ги лепят там може да отидеш да попиташ. Wwlado скоро си смени всички аквариуми може да попиташ и него :)

hunter

Цитат на: yanev90 - 27.10.2014 08:47
В Меден Рудник има 2 зоомагазина до "екватора" в единия от тях мисля че аквариумите, които продават си ги лепят там може да отидеш да попиташ. Wwlado скоро си смени всички аквариуми може да попиташ и него :)
Ами аз го питах веднъж дадох му и размери но какво стана не знам. ще пробвам дето казваш този магазин.

hunter

Надявам се скоро да поставя новото начало. Скоро се разделям със всички растения които не ми се вписват в подредбата. Днес съм с амбицията да обиколя магазините за акви. Окончателния размер е 55х40х35 което прави 77литра. Спрях се на този размер защото исках нещо от рода на куб но не точно. Исках да е с дълбочина и предполагам тези 40см ще ми я дадат. Както и височина не много голяма за да се гледат полянкови но и не много малка мисля среден размер от 35 е добре. За ширината ми беше все тая но понеже до сега съм бил винаги с размер 40-45 реших да завиша със 10см. Аквариума мисля да е бавен със сравнително слабо осветление. В интерес на истината малко ми дойде в повече тези аквариуми бързи със осветление над ват на литър. Осветлението ще е за сега 2х15вата съвсем обикновени пури т8 и във самоделен корпус с рефлектори които също са самоделки (старите ми). Мисля го да е този път без капак с висящо тяло да е но захвата ще се мисли. Ще има шкаф но за сега ще е на местото на сегашния. Грунда ще е речен пясък ще има камъни растенията ще са анубиаси микросоруми елеохарис хемиантус монте карло лилеопсис ехинодорус тенелус криптокорина парва и може би още някое. Искам да съчетая нещата и да получа нещо средно между полянков скейп, остров и бавна аква. Каква боза ще излезе все още не знам. Това е защото ми харесват доста видове аквариуми а не мога да си позволя да имам няколко и ще се пробвам да съчетая в едно до колкото е възможно де. Ами това е за сега като имам вече стъклария и тн. ще има и снимки  ;-) Между другото ще ми е първия аквариум със шкаф и ако има някакви тънкости ще се радвам колегите с опит да споделят та да не си блъскам главата после. Имам в предвид нещо във връзка с обслужването на техниката вътре а тя ще е канистър ехейма 2213 и бутилката за СО това е. Ако има нещо пишете преди да съм направил грешка  :-D

bustama

По-добре височината на съда да е 40см. Минимума е 37,38см. според мен.
Щом си решил да правиш aquascape в повечето случаи ще ти се наложи да работиш на етажи-нива с растенията и декорацията - дано ме разбереш.
И тези 35см. ще са малко. Все ще имаш някое растение за височина, пък в бъдеще не се знае как ще се развие идеята. Направи го 40см. просто няма да пълниш до горе, ако решиш че ти е височко. :-)

hunter

01.11.2014 12:15 #277 Last Edit: 01.11.2014 14:30 by hunter
Ами да високо ми е а и няма да имам вече високи растения. Всичко ще е добре подбрано. Не искам да е 40 понеже като сложа и 10санти лампата от повърхността и става 50 и при слабо осветление няма да мога да си гледам полянковите. За това съм се спрял на този размер. По лошото е, че днес обиколих магазинчета и получих или отказ или скъпо. Там където решиха да ми го правят аз исках от 6мм стъкло и чисто 77л. което тези размери които съм дал са за вътрешен размер. А те ми го сметнаха за външни цената беше 60лв. като разделих 60лв на 77л идва по 77ст литъра. Но при положение, че те са ми сметнали това за външен размер тогава аквариума идва 71,600л което разделено на 60лв ми прави по 83ст. на литър което не ме устройва. Единия път е скъпо и другия, че не са литрите които искам.  :-(

Публикациите са слети: 01.11.2014 14:30

Поръчката за аквариума е пусната на колегата Giorgio_Armano  *YAHOO*

sVGNsali

Аз едва св сдържах да не ти кажа, но виждам че си налучкал на кой да поръчаш.
Браво..
Сега остава да видим какво ще се получи и как ще ни изненадаш.
Стискам палци..
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

hunter

Цитат на: sevginsali - 01.11.2014 15:11
Аз едва св сдържах да не ти кажа, но виждам че си налучкал на кой да поръчаш.
Браво..
Сега остава да видим какво ще се получи и как ще ни изненадаш.
Стискам палци..
Ами надявам се да е приятна изненада  ;-) Но няма да е скоро а може би след 2 седмици. Защото докато дойде аквата после имам доста връткане на хард да си играя и подбера кое най ще ми хареса. После ще го пълня ще престоява малко и тн. знаеш как е. Надявам се да стане сполучлив да не му се престарая много и да стане едно нищо накрая  :-D

hunter

Като гледам никой не се включи със съвет за това явно ще си действам както намеря за добре. Между другото продължавам да се отървавам от ненужното количество растения. Останаха само тези които ще си влезнат във новата аква. Между другото криптокорина парва вече вади


3 нови листа, както и малкия анубиас вади две  *YAHOO*

hunter

Ъ, :duvar: Имаше теми за рибарлъка, една не можах да открия и за целта ще си цъкна снимки е моята тема  :whistle:
Трофейния екземпляр от днес 46см. О, ЙЕ


Малко строева подготовка  :-D



А една от рибите не беше съвсем гладна като я чистих от корема и изскочиха  =-O


Какви ли са тези рибки не ми бие нито на хамсия а за цаца е голямо  *dontknow*

bustama

 *DRINK*Да ти е сладко! Заргана е една от рибите - от по-достъпните, но които не отказвам. За напред да знаеш. :-D
Но, любим си остава карагьоза! :-)

hunter

Цитат на: Caxapa - 09.11.2014 14:55
http://aquariumbg.com/forum/lafche-165/ribolov-2014/Една от всичките.
Тази я видях но по принцип търсих "Има ли риболовци не рибари" в раздел лафче мисля, че беше но не я открих. А търсих нея понеже там съм качвал снимки и да си спазвам традицията.
Цитат на: bustama - 09.11.2014 14:55
*DRINK*Да ти е сладко! Заргана е една от рибите - от по-достъпните, но които не отказвам. За напред да знаеш. :-D
Но, любим си остава карагьоза! :-)
О, със сигурност ще ми е сладко заргана ми е една от любимите риби не само за ловене но и за трапезата  *DRINK* Между другото утре трябва да ми пристигне новата аква и ще се почва с подреждане на харда евентуално  *YAHOO*

bustama

Ще следя. Новото начало - винаги е вълнуващо. :-)

Similar topics (5)

55593

Започната от digimax


Публикации: 36
Прегледи: 10852

12527

Публикации: 3
Прегледи: 3614

37197

Публикации: 1
Прегледи: 1371

49916

Започната от zzzt1


Публикации: 12
Прегледи: 4699

26165

Публикации: 7
Прегледи: 4261