• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 14:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Aквариума на Ghostly (стартиран 13.05.2014)

Започната от Ghostly, 15.05.2014 03:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ghostly

Здравейте,

Казвам се Борис и съм на 27. Като малък бях много запален по акваристиката след това страстите поотихнаха, но след като преди около месец купих нов аквариум (RS 600B) за 17 годишния ми сом (вече си има още 5 сома компания и 8 неона), който майка ми  и баща ми гледат, се зарибих (буквално) отново и реших и аз да си взема нещо за квартирата. :)

Та аквариумът е следният (стартиран 13.05.2014):
Размери: 60x35x45в (94 литра) Clear Vision (от Antuni)
Осветление: 2x 24w Т5 Sylvania 865/840 (от Antuni)
Филтър: JBL Greenline e701
Нагревател: JBL Protemp 150S
Подложка: JBL AquaBasis Plus
Субстракт: JBL Manado
Тор и течен CO2 за момента имам на Easy-life

Растенията (от cardin) сега са:
Vallisneria nana
Taxiphyllum barbieri
Lilaeopsis brasiliensis
Didiplis diadra
Anubias Barteri var. Nana Petite
Cryptocoryne Wendtii
Alternanthera sp. Mini
Heteranthera Zosteriofolia
Ratala Sp. Nanjeshan

Риби, разбира се, в момента няма, мисля да го карам по учебник. След около месец мисля да сложа различни тетри, отоцинклуси и коридорас и може би черита  *dontknow*.

Изгледах целия youtube за aquascaping, че и отгоре, та помъчих се нещо, на мен ми харесва как се получи. Исках червена лава, но не знам какъв е този дефицит на лава в София, не можах да открия, а един чичка в едната борса ме излъга за едни камъни, че не са варовик, но после оцета каза друго, та 12 кг имам поне за цихлиди някой ден  *JOKINGLY*. Та план Б беше изваждане на камъни от една канавка до пътя в Южния  :-D :-D Растенията предполагам могат да се подредят по-адекватно, но ще видим как ще се развие. Та това е за сега...  *spam

А.. коренът не се е накъснал достатъчно и изплува, та първо го подпирах с камък и го бях лепнал с лепка, но сега с една пластмасова тръба май заспа направо.  *YAHOO*








https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2Fv2p9io35n%2Fimage.jpg&hash=1867ddbd181be3b416055a5fdfa49317ac4597fa

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.cc%2Fsm29k6el3%2Fimage.jpg&hash=8f7ca80170a1ae049d44aa6e23a2bfc7202c8672







hunter

Аквариума е добре налял си лев във грунд и техника нещата трябва да се получат. Но все пак кажи и медалите от какво са  ;-)

Penta

Цитат на: Ghostly - 15.05.2014 03:49
Осветление: 2x 24w Т5 Sylvania Grolux 865/840

GroLux + 840 + 865  са общо три лампи ?
Добър старт иначе.  *THUMBS UP*

Ghostly

Цитат на: hunter - 15.05.2014 07:15
Аквариума е добре налял си лев във грунд и техника нещата трябва да се получат. Но все пак кажи и медалите от какво са  ;-)

Да видим дали техниката и грундът ще компенсират извънаквариумното "устройство"  *CRAZY* *CRAZY*. Хаха, ами, запален любител бегач съм, но медалите са на олимпийския принцип, от участие/финиширане, а не от призово класиране..  :'(.

Цитат на: Penta - 15.05.2014 07:44
GroLux + 840 + 865  са общо три лампи ?
Добър старт иначе.  *THUMBS UP*

Ммм, да, в 3:30-4 не ми се отдава мисленето много... :D 2 са. Ще коригирам. ;)

Aronax

Изглежда много добре колега, браво!!! *DRINK*

Ghostly

Цитат на: Aronax - 15.05.2014 10:07
Изглежда много добре колега, браво!!! *DRINK*

Мерси, и твоите също са много готини. ;) Само този камък, който е в лявата част на аквариума от днешните ти снимки, не е ли варовиков? Мен ме подгони параноята покрай великото търсене на камъни...  :-D

Aronax

Ами в магазина ми казаха, че става... така и не сетих да го тествам преди да го сложа... Довечера след работа, ще го тествам. :-)

Ghostly

Поне визуално доста ми прилича, но може и да греша. Дам, проверката си е висша форма на доверие.  8-)

Ghostly

Ден 8 - нищо крайно интересно, освен че коренът потъна в слуз, която търкам чат-пат и се закача по всички растения носена от течението. Някой и друг планорбис става жертва на пинсетите ми, май вече умъртвих повече от 10. Явно трябваше да огледам растенията по-внимателно.  *CRAZY* Правих 3 пъти тестове на водата с JBL 6 in 1 - NO2 - 0, NO3 - 10 mg/L и 3те пъти. Не знам това колко е нормално. Слагам всеки ден малко храна да гние. Не е особено красива гледка, а и тръгнаха водорасли заради нея май, май. Не знам колко още трябва да я слагам, мхм.

sVGNsali

С пинсета много трудно да се оправиш колега. Аз съм минал по този път, а и много други колеги. Нямат свършване. Аз имах дни вадих над 50 ..и на следващият ден пак плъзваха.
Може да пробваш с нистетин, като при лечение на ихтио. При мен, след такова третиране изчезнаха гадините.
Не би трябвало да навреди на аквата, освен на скариди.
А иначе в началото си още, появата на водорасли е нормална. С четене и помощ на колегите тук, ще се пооправят нещата.
Иначе си направил мечтан старт..
Успех!
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Ghostly

Здравей колега, и аз прочетох за Нистатина, че е най-ефикасен срещу тях, обаче също пишеше, че убива и полезните бактерии, пък аз нали тях се мъча да завъдя в момента. Охлювите в момента като бройка са - виждам 1-2 след много дълго взиране, т.е още не са на ниво пандемия, затова ще пробвам още малко механично да ги отстранявам, ако не се получи ще има химическа атака  *MODERATOR*. Също тази сутрин забелязах и няколко бели червейчета по стъклото. Това пак от гниещата храна ще да е. Разбрах, че тетрите много ги харесват, а аз смятам тетри да гледам, така че ще си имат храна при заселването.  :whistle:

Ghostly

Ден 14 - водата все още стои малко мътна.  Колегата Aronax ми подари 4 хелени, за което му благодаря.  *privet* Крият се из аквариума, обаче иначе се виждат и празни черупки на планорбис тук таме, както и яйца на решетката на нагревателя. Явно нямаха много търпение.  *CRAZY* Коренът е все така потънал в бяла слуз, чистя я от време на време, може би вече понамалява. Поне 3-4 вида водорасли се появиха тук таме, но май си е нормално за нов аквариум. 







Ghostly

17ти ден откакто е стартиран. Имам следния въпрос. Продължавам да слагам храна, има планорбиси и хелени, както и любимите бели червейчета (1-2мм). Водата на нищо не мирише, като тестът на JBL 6 в 1 продължава все така да показва 0 нитрити и съвсеем лека промяна на нитратите, която да речем дава 10 mg/l, иначе pH, GH, KH са в норма. Ще ми се да пусна няколко отоцинклуса вече да се позахванат с водораслите, но знам, че и без това са проблематични рибки, дали не е още рано за тях. Мхм....

petko

Още няма достатъчно храна за отовци.

hunter

Ото са чувствителни към азотни съединения. Всичките ми опити със ото във не зациклен и не стабилизиран аквариум го потвърждават. По добре пусни ото когато аквариума е стабилен за да нямаш жертви.

Ghostly

Благодаря за отговорите. Няма да мъча ототата тогава. Какво да пусна, в такъв случай, като първа риба в аквариума, да речем след 1 седмица. По принцип искам, освен няколко отоциклуса, 2-3 вида тетри от малките разновидности (по 10тина) и 10тина корита пигмеи. Та може би първо 5-6 неона, или пък направо 10 пигмеи? Също в някакъв момент искам да пробвам и скариди - чери като начало. Разбрах, че хелените вечерят с тях, но все пак да пробвам.

Ghostly

Ден 19 - Водата е вече значително по-бистра и реших да пусна 5 х Paracheirodon innesi.  *CRAZY*  За сега изгледат добре. Ще видим.  :popcorn:




Penta

Десет коридоруса много ще го ровят манадото :( Едва ли чак ще изровят растенията, но предполагам ще ти преправят релефа на дъно.

Ghostly

Хм :D Ами, аз се надявам пигмеите да са по-спокойни в това отношение, но да коридорас са си все пак. Някакви други идеи за малки дънни риби, които да не се престарават с ровенето?

Desidy

Имам 9 пигмейчета в 30л със скариди, някои ред черита са по-големи от тях  :-).
Не вярвам да успеят да ти изровят грунда.
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

Ghostly

Супер! Мерси за инфото. Ще ги пробвам значи все пак. ;)

Публикациите са слети: 01.06.2014 21:23

И моят DIY фон за аквариума (още не е съвсем готов), който не си направих сам.  :-D Изтормозих приятелката ми...  :whistle:











Идеята е да наподобява корени в Амазонка.  :-)



sVGNsali

Браво колега.
Много добре се е получило. Късметлия си ;)
Я дай снимка, по-така панорамна някаква и как точно залепи и уплътни фона в аквата?
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Aronax


Ghostly

Мерси! ;) Ами, фонът ще бъде зад аквариума, но тя иска да сложи още светлосенки и трябва и да се лакира (ще станат по-добре цветовете), и ще постна финалния продукт. Мисля да го закача за стената отзад, за да мога да го свалям и да чистя задното стъкло като има нужда.

Aronax

Дай снимка на целия аквариум да го видим с фона!!! *DRINK*

Ghostly

@Аronax - ще дам като го сложа.  ;-)

Иначе днес ми дойде китайската система D201 със сода и лимонена киселина и я подкарах. Колко балончета на минута е горе-долу окей за 94 литров? Също, който има същата - кранчето затваря ли се до край, понеже при мен не успявам съвсем до край да го затворя. Имам чувството, че оставих маркуча в бутилка А много дълъг.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs14.postimg.cc%2Frgo02968x%2F10380976_10154149202705062_5207876283839020187_n.jpg&hash=5233851dd34e62aa6fd78faf444f53ae1699ffb5
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.postimg.cc%2Fk0g516a61%2F10449964_10154149202905062_7339800981210193117_n.jpg&hash=9bfb8fe57caec3c2ecb092d3b98617b28e9a5a66
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs15.postimg.cc%2F9ckspadcb%2F10402618_10154149205605062_2539989598446899565_n.jpg&hash=050639f4f8dcbc1c3cee2e9da47afad012b4c5ce

petko

Какво имаш предвит до край?Като го завъртиш нали спира да пуска.
Не му пречи ,че е по дълго маркучето.

Ghostly

Aми, именно, че не спира да пуска съвсем. Това се чудех дали по принцип е така, или аз съм нацелил това с лек дефект.  :-D

petko

Има контра гайка,рахлабена ли е?

Ghostly


Grigorov

Супер се получава  *THUMBS UP*
Относно планорбиса , в моя скромен 70 литров аквариум ( сравнително доста залесен) бъках от тия гадини и се борех само механично с тях , но нямаше отърване. Взех два хелена , 1 седмица и вече няма какво да хапват , дъното се осея с празни черупки и няма помен от планорбис.

*offtopic От всичко най-много ми хвана окото календара на 2рата снимка , над аквата  *BRAVO*

petko

Пробвай да го развиеш до край на макс и пак да затегнеш.
Нищо чудно и да е калпава бройка.

Ghostly

Цитат на: petko - 04.06.2014 22:40
Пробвай да го развиеш до край на макс и пак да затегнеш.
Нищо чудно и да е калпава бройка.

Сега си поиграх още и в крайна сметка се получи. Явно отнема малко повече време да спре съвсем. Балончетата спират и продължава да излиза съвсем малко от дифузера, явно остатъчно. Мерси за помоща.  *privet*


Цитат на: Grigorov - 04.06.2014 22:37
Супер се получава  *THUMBS UP*
Относно планорбиса , в моя скромен 70 литров аквариум ( сравнително доста залесен) бъках от тия гадини и се борех само механично с тях , но нямаше отърване. Взех два хелена , 1 седмица и вече няма какво да хапват , дъното се осея с празни черупки и няма помен от планорбис.

*offtopic От всичко най-много ми хвана окото календара на 2рата снимка , над аквата  *BRAVO*

Мерси, колега. Ами, моите хелени за момента най-вече се забавляват. Сутринта ставам, гледам един се качил върху друг и се вози.  *CRAZY* Виждат се малки планорбиси тук таме, може би ги угояват за момента, преди да им теглят ножа.  ]:-> А, иначе за плаката, имам още няколко подбни, но този е от 10тия юбилеен.  8-)

Публикациите са слети: 05.06.2014 09:33

Добро утро, колеги!  *privet*
Имам въпрос относно CO2-то. Оставих го за през нощта, без да пускам допълнително аератор (имам такъв, но трябва да си купя маркуч и камъче евентуално). Сутринта (преди малко) drop checker-ът си беше още в зелената зона. Мисля да отскоча на обяд до вкъщи пак, за да видя дали няма някаква промяна. Та, как е по-добре да процедирам? Да спирам ли CO2-то или просто да пускам аератора и също - какво се има предвид под нощ? Реалната нощ или периода, в който не се осветява аквариума. Моето осветление се пуска в 18:00 и спира в 1:00. Трябва ли да аерирам през цялото останало време? Аквариумът директно от слънцето не се огрява, но все пак пада дневна светлина върху него, която за фотосинтеза се съмнявам да е достатъчна, но помага за зелените водорасли по едната стена.  *CRAZY* 

Ghostly

Ден 26 - системата за CO2 си работи без да я спирам. Цветът на реактива е някакъв нюанс на зелено. Сложих и аераторчето на таймер - да се пуска 1 час след като спре осветлението и да спира 1 час преди да се пусне. Купих днес 10 ембър тетри от пазара (от svetlio3390). Другите 5 неона леко ме притесняват обаче. Активни са си, ядат, обаче са леко по-агресивни една към друга (може да е защото са само 5) и едната има малък израстък на устата. Също от време на време ми се струва, че влизат в растенията уж за да кълват някакви неща, но и се поотъркват в тях. Не виждам бели петна или каквото и да е по-кожата. Може и да ме гони параноята. Ще кача 1-2 снимки след малко.

Публикациите са слети: 07.06.2014 18:32

Добре явно не си въобразявам, има проблем  :-( На мен ми прилича на Fish Mouth Fungus. Значи Flexibacter? Ако да, какво да правя, мхм.


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs8.postimg.cc%2Fzfwcn95z9%2Fmhm2.jpg&hash=6ac0d64380cbb09d1f3bb987fba05406deb2d03a


Публикациите са слети: 08.06.2014 14:16

Неоните съвсем избръмчаха днес. Повсеместна агресия един към друг. Мисля, че най-големият е женски, понадут така, а другите 4 са мъжки. Дали пък не се бият за женската, не знам обаче всеки стои някъде и чака в засада друг да се появи и се почва плуване в спирала и кълване. Виждам липсващи люспи. Предполагам, ако сложа още ще се нормализира, но достатъчно рискувам 10-те ембъра, че да добавям и още риби, които евентуално да бъдат покосени от това, което не знам какво е още.A и нали риби в нов аквариум се добавят постепенно, аз и затова почнах само с 5. 10-те ембъра са по 0.8 до 1.2 см размер. Не мисля, че биха могли да претоварят по някакъв начин системата. Не мога да меря амоняк, но всички друго е в норма, а и водата сменях вчера 30%. Ph-то е една идея по-ниско, заради CO2, но нали уж тетрите обичат вода с по-ниско ph.  *dontknow*

Ghostly

Ден 27: Поръчах си Easy Life Multicura за гъбичките и мисля да третирам целия аквариум с него. Не виждам как ще ги хвана засегнатите, понеже са си супер жизнени, пък и нямам подходящ съд. Иначе малко снимки на риби, растения и.. водорасли..   :-D










https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs27.postimg.cc%2Fg7aiy00n7%2F10429223_10154168060560062_8598840759917491005_n.jpg&hash=e1fb891333e527c90a0d5cd0149ce840fab69062

Ghostly

Ден 30: 2 дена вече третирам с Multicura на Easy-Life. Най-големият и здрав, поне на външен вид, неон умря снощи. Не видях никакви външни причини за това, така че не знам. Другите изглеждат добре за момента, но и образуванията са си там. Охлювите си се разхождат нагоре-надолу, явно лекарството е окей за тях. 

Ghostly


Ghostly

Малко снимки:


Поокастрих това онова няколко пъти и леко ги разместих.



Една от 14-те скаридки похапва алги.



2 от 10-те коридорас са се строили за снимка.



2 отоциклуса се гледат влюбено... :)



Скаридка и малка хелена се опознават... :)



Гробище за планорбисова кост... Похапват ги явно, но недостатъчно. Последните 3 дена извадих над 200 планорбиса и има още доста... :-(



Неидентифицирано зрънце хайвер... Видях няколко такива на различни места.

Penta

Цитат на: Ghostly - 09.07.2014 12:16

Скаридка и малка хелена се опознават... :)

Моите хелени опознаваха вътрешностите на скаридките като не закачаха другите охлюви и ги разкарах :)

Ghostly

Цитат на: Penta - 09.07.2014 16:35
Моите хелени опознаваха вътрешностите на скаридките като не закачаха другите охлюви и ги разкарах :)

Да, колега, чух/прочетох и аз доста такива истории. Гледам внимателно какво се случва. За момента хелените никакъв интерес не проявяват към скаридите. Имам 4 възрастни хелени всъщност, които през 90% от времето са заровени. Реагират само като пусна храна, особено замразени bloodworms. Сега има и 10-тина малки хелени. Те са още твърде малки дори да си "помислят" да ядат скаридите. Ще видим какво ще стане. Принципно нямах намерение да имам каквито и да е охлюви, така че ако почнат да ядат скаридите и не направят нищо за планорбисите ще се наложи да се освободя някакси и от двата вида охлюви.

Ghostly

Хайверът е от отоцинклусите. Днес наблюдавах цялата процедура. 2-та мъжки гонеха женската нагоре надолу. Като се позиционира под някое листо, единият от 2-та се увиваше около нея и я стискаше. Така около 1 час из целия аквариум. Виждам на много места хайвер, но няма къде да го отделя. Какво да се прави...  :'(

Публикациите са слети: 14.07.2014г 12:12ч

В крайна сметка отскочих до магазина и купих едно приличащо на родилно нещо на Sera (Sera Fishnet Breeder), сложих го в аквариума и сложих там всички листенца и стръкчета с хайвер, които видях. Toчно пред флейтата на канистъра е, та течението е доста силно там, но нямаше къде другаде да го сложа. Сигурно нищо няма да излезе  *dontknow*, ама за какво пък да храня гадните планорбиси с хайвер...  :ranting:

Публикациите са слети: 15.07.2014г 09:09ч

Тази сутрин хвърлих един поглед в родилното и видях поне 2 малки рибки на едно листенце си стояха. Нямах време за по-продължителен оглед. Сега какво да правя? Мога да поокрастя доста Heteranthera zosterifolia и да напълня отделението с нея. Отоцинклусите постоянно джакат нещо по нея значи трябва да има някакви водорасли, които харесват. Имам и JBL novo fect, което също много харесват. Освен и от него да слагам малко... Не мислех, че след 2 месеца ще се занимавам с размножаване на отоцинклуси. Малко рано ми е, мхм... 

Публикациите са слети: 15.07.2014 19:02


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs11.postimg.cc%2F9ymzwgweb%2F10553447_10154299926525062_1012054055347003606_n.jpg&hash=70bb221c6dadb19e29d267be72f2aa1a25760b06

Добрем, ето ги мъниците. Виждам 6 за момента. Въпросът е сега какво?  :-) Купих тичвичка, но май още не са в настроение за търсене на храна.  *dontknow*

hunter

Супер е това в плен да го развъдиш. Аз нямах този шанс понеже едното умря но когато се опитвах да ги развъдя petko ми прати една статия. Ето я статията http://loaches.ru/articles/article_27881.html
Развъждай за да купуваме развъдени във нашите води. Защото дивата форма много жертва дава така знам аз. А може би една от предпоставките за да ги развъдиш е богата храна за тях среда  :-) Ще те помоля да споделиш наблюдения относно пола. До колкото съм чел и съм запознат женската е по едра и закръглена а мъжкия по строен и дребен. При тебе така ли е?

Ghostly

Здрасти колега, мерси за статията! ;) Ух, явно ще трябва да купя още един 20-25 литров аквариум, пожене това родилно в този бая ми пречи на всекидневните аквариумни дейности.  %) Преброих 11-12 рибки, има и 2 в самия аквариум стоят неподвижно в кухината отзад на dropchecker-a. Няма как да ги извадя от там, така че явно неоните ще замезят. От гледна точка на храната, имам всякакви видове водорасли в аквариума в момента.  *CRAZY* Аз четох, че те ядат невидимите с просто око така или иначе, но ако все пак потърсят разнообразие...  *CRAZY* Забелязах друго интересно нещо. И 3-те, които имам, ядат като луди и JBL novo fect и novo pleco храните. На много места четох, че умират често от глад, а моите имат чудовищен апетит. Женската е много по-дебела от мъжкия, да. Имах чувството, че ще се пръсне, така й се беше подул корема (очевидно е било от хайвера, но и иначе е по-закръглена определено). 

Ghostly

Снощи като нахраних рибите и всички се бяха скупчили на едно място нещо се стрелна към стъклото и какво да видя:



Точно под носа на всички неони и ембъри. Няколко пъти го гоних и постоянно се връщаше там.  *CRAZY* Накрая един неон го фиксира и го налапа, обаче то някакси успя да избяга от устата му. Доста впечатляващо...  *CRAZY* От тогава не съм го виждал...  :coffee:

hunter

Сериозно си брадясал  :-D Как са малките отоси?

Ghostly

Хаха, ами виждам ги да плуват в родилнито от листенце на листенце. Пускам по 2-3 люспи растителна, а и е пълно до горе с растения от които родителите им си хапват, но не знам дали ядат или не. Ако не умрат от глад значи ядат...  :-D

hunter

Ако не е тайна пораснаха ли мъниците и храниш ли със нещо по специално  ;-) Пусни снимка ако може.

Ghostly

Цитат на: hunter - 26.07.2014 21:29
Ако не е тайна пораснаха ли мъниците и храниш ли със нещо по специално  ;-) Пусни снимка ако може.

Здрасти колега, бях 1 седмица в отпуска и преди малко се прибрах. Та заварих *жунгла в аквариума.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.cc%2Fcodl2fi05%2F10487557_10154338263245062_2007271042249684663_n.jpg&hash=be4a927750c38476462a070fe1f02d391ad9a696

Ще пусна утре косачката като сменям водата, а иначе поразчистих положението и в родилното, че беше обрасло и то на макс и видях поне 3 малки да щъкат по дъното. Не съм сигурен точно какво са яли. Бях инструктирал съквартиранта да им пуска 2 зелени люспи на ден, а и растенията бяха много вътре. Иначе преди да замина пробвах бланширана тиквичка и имаше 2-3 лепнати за нея. Ще пробвам пак дали ще имат интерес. Иначе са поне 2х на размера, на който ги оставих. Бе явно поне тези 3 нещо са хапвали. Ще видим дали има още срамежливци.  :-)

LaDesiTa

Извинявай за намесването, страхотен е аквариума ти!  *DRINK*
Само да попитам с какво подстригваш и как махаш остатъците без да развалиш и размътиш всичко?

hunter

Цитат на: LaDesiTa - 27.07.2014 04:05
Извинявай за намесването, страхотен е аквариума ти!  *DRINK*
Само да попитам с какво подстригваш и как махаш остатъците без да развалиш и размътиш всичко?
С ножичка ;-) и се прави внимателно и полека и нищо не се мъти. И после на повърхността с кепа и готово. След като са 2х на размер значи ще са идеални за снимка  :-)

Ghostly

Цитат на: LaDesiTa - 27.07.2014 04:05
Извинявай за намесването, страхотен е аквариума ти!  *DRINK*
Само да попитам с какво подстригваш и как махаш остатъците без да развалиш и размътиш всичко?

Мерси! :-) Мдам, с ножичка както каза колегата. ;) Купих си една хубава от китайците за 5 евро.  *CRAZY*

Цитат на: hunter - 27.07.2014 07:56
След като са 2х на размер значи ще са идеални за снимка  :-)

Ами, ще се опитам, но или са в движение по дъното, или се крият, а и самото родилно не е най-подходящо за снимки.

Публикациите са слети: 28.07.2014г 09:09ч

Доста неясни снимки, но все пак се вижда нещо...  *CRAZY*





Сложих им тиквичка снощи. Никакъв интерес не проявиха, хем че беше и био  *JOKINGLY*, но все пак я оставих да стои и днес през деня.

hunter

По добре я махни според мен защото малко или много се разлага. А малките рибки още да крехки така да се каже. Мъниците радват окото дано няма жертви. Каква е тази бяла мрежа?

Ghostly

А, няма да има проблем с нея до довечера понеже точно през родилното минава водата от флейтите и има силно течение там. А мрежата е от самото родилно - https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fzoomagazin.eu%2Fupload%2FProducts%2FOriginals%2F0d1eb3a39598ef89480688d6dfadba4c.jpeg&hash=7ee2a4feffa8106a20c1f1a9ad74be85ad03260d

Но много ми пречи това чудо и поръчах един 25 литров оборудван аквариум - Sicce Moby Dick 25. Ще го взема в четвъртък. Предполагам никога не е излишен един малък помощен съд...  *dontknow*

Ghostly

Добре, колеги, следният феномен се получи при мен. Взех си малкото аквариумче и отворих канистъра на другия да взема малко гняз пък и да почистя. Та отварям и гледам 1-во отделение 3 прилично големи скариди си щъкат хич не им дреме, едвам ги излових. После стигам до топчетата там още 2 скаридки. Хубаво де, обаче те не са хич малки, а аз имам скариди от 1 месец. Има 2 с яйца като едната ги носи от 2 седмици, а другата от 2 дена. Купих в началото точно 14 скариди. Вчера вечерта ги броих (параноя заради вече може би 20 хелени, които имам  *CRAZY*), така се случи, че се бяха скупчили - точно 14 черита. Как тогава се появиха още 5 в канистъра...  =-O Не мога да разбера...  *CRAZY* *CRAZY*

Публикациите са слети: 01.08.2014г 22:10ч

Ето няколко снимки на пощното аквариумче. Някой части от корена изплуваха та в момента се киснат в един леген.




Малко се престарах с ораганиката, дори по грунта остана. Е, поне е ясно, че бактериите са внесени.  *CRAZY*

Ghostly

Колеги, мъжките скаридки се разшаваха и потърсих виновната женска. Та, намерих я, но се оказа точно една, която има проблем с тялото. Задната й част от едната страна е обелена и стърчи. Съответно сега като има яйца те просто изпадат... За щастие на една ембър тетра, която изяде 20тина. Скаридата е така от 3 седмици. Не мисля, че си е сменяла обвивката от тогава.. https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg.tapatalk.com%2Fd%2F14%2F08%2F03%2Fbu6y7a7u.jpg&hash=b00334da0aaa2aa06ef8749e4efb4855d1381c2fhttps://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg.tapatalk.com%2Fd%2F14%2F08%2F03%2Fju8ugyju.jpg&hash=12b26c97c8d1578d2079b8b6a65b55ec1f106ff1https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg.tapatalk.com%2Fd%2F14%2F08%2F03%2Fa5enuban.jpg&hash=fc01d2867e98bcaf0430325b456109f864351dcbhttps://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg.tapatalk.com%2Fd%2F14%2F08%2F03%2Fa7y2epe3.jpg&hash=7990843e7416e30bb04963bd7d19dfa9e7d96ab9


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ghostly


Ghostly

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftapatalk.imageshack.com%2Fv2%2F14%2F08%2F30%2Fdf70c25ec8d767eff10b38b7fd8b777c.jpg&hash=779c9d3920a4a27db32d1c8748f5a1a038f8d046
Уловът от канистъра... Голяма занимавка.. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ghostly

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftapatalk.imageshack.com%2Fv2%2F14%2F09%2F05%2Fd8a1183679a955a95a8c7244b9dbf977.jpg&hash=705a3dfec2ccf38325859f1337e550dc70bbd49bhttps://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftapatalk.imageshack.com%2Fv2%2F14%2F09%2F05%2F3c04cccd3527bcbdf0e3e8f4afd6f800.jpg&hash=ccf014d7e4268e9afb92b8f2e6dc82967a498384https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftapatalk.imageshack.com%2Fv2%2F14%2F09%2F05%2Fc53f4b711c24fc55c91b117261305069.jpg&hash=7dd972dc5d739bda424d623d52091349b20179d7https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftapatalk.imageshack.com%2Fv2%2F14%2F09%2F05%2F422bad8567697b6f09f60e9113b68dfc.jpg&hash=811b88ec62599a69bd875eea493f2eaed5219258https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftapatalk.imageshack.com%2Fv2%2F14%2F09%2F05%2Ffdc4d12c8802e70064015ee93e4c75d4.jpg&hash=6d131c7fea796823722e0959e6a459f81826b4a2
"Big shrimpin' " :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Similar topics (5)

44804

Публикации: 7
Прегледи: 4109

38990

Публикации: 7
Прегледи: 3196

59177

Започната от smatev


Публикации: 3
Прегледи: 1843

59132

Публикации: 56
Прегледи: 16414

23251

Публикации: 42
Прегледи: 14995