• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:16

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Aквариума на Ghostly (стартиран 13.05.2014)

Започната от Ghostly, 15.05.2014 03:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ghostly

Здравейте,

Казвам се Борис и съм на 27. Като малък бях много запален по акваристиката след това страстите поотихнаха, но след като преди около месец купих нов аквариум (RS 600B) за 17 годишния ми сом (вече си има още 5 сома компания и 8 неона), който майка ми  и баща ми гледат, се зарибих (буквално) отново и реших и аз да си взема нещо за квартирата. :)

Та аквариумът е следният (стартиран 13.05.2014):
Размери: 60x35x45в (94 литра) Clear Vision (от Antuni)
Осветление: 2x 24w Т5 Sylvania 865/840 (от Antuni)
Филтър: JBL Greenline e701
Нагревател: JBL Protemp 150S
Подложка: JBL AquaBasis Plus
Субстракт: JBL Manado
Тор и течен CO2 за момента имам на Easy-life

Растенията (от cardin) сега са:
Vallisneria nana
Taxiphyllum barbieri
Lilaeopsis brasiliensis
Didiplis diadra
Anubias Barteri var. Nana Petite
Cryptocoryne Wendtii
Alternanthera sp. Mini
Heteranthera Zosteriofolia
Ratala Sp. Nanjeshan

Риби, разбира се, в момента няма, мисля да го карам по учебник. След около месец мисля да сложа различни тетри, отоцинклуси и коридорас и може би черита  *dontknow*.

Изгледах целия youtube за aquascaping, че и отгоре, та помъчих се нещо, на мен ми харесва как се получи. Исках червена лава, но не знам какъв е този дефицит на лава в София, не можах да открия, а един чичка в едната борса ме излъга за едни камъни, че не са варовик, но после оцета каза друго, та 12 кг имам поне за цихлиди някой ден  *JOKINGLY*. Та план Б беше изваждане на камъни от една канавка до пътя в Южния  :-D :-D Растенията предполагам могат да се подредят по-адекватно, но ще видим как ще се развие. Та това е за сега...  *spam

А.. коренът не се е накъснал достатъчно и изплува, та първо го подпирах с камък и го бях лепнал с лепка, но сега с една пластмасова тръба май заспа направо.  *YAHOO*








https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2Fv2p9io35n%2Fimage.jpg&hash=1867ddbd181be3b416055a5fdfa49317ac4597fa

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.cc%2Fsm29k6el3%2Fimage.jpg&hash=8f7ca80170a1ae049d44aa6e23a2bfc7202c8672







hunter

Аквариума е добре налял си лев във грунд и техника нещата трябва да се получат. Но все пак кажи и медалите от какво са  ;-)

Penta

Цитат на: Ghostly - 15.05.2014 03:49
Осветление: 2x 24w Т5 Sylvania Grolux 865/840

GroLux + 840 + 865  са общо три лампи ?
Добър старт иначе.  *THUMBS UP*

Ghostly

Цитат на: hunter - 15.05.2014 07:15
Аквариума е добре налял си лев във грунд и техника нещата трябва да се получат. Но все пак кажи и медалите от какво са  ;-)

Да видим дали техниката и грундът ще компенсират извънаквариумното "устройство"  *CRAZY* *CRAZY*. Хаха, ами, запален любител бегач съм, но медалите са на олимпийския принцип, от участие/финиширане, а не от призово класиране..  :'(.

Цитат на: Penta - 15.05.2014 07:44
GroLux + 840 + 865  са общо три лампи ?
Добър старт иначе.  *THUMBS UP*

Ммм, да, в 3:30-4 не ми се отдава мисленето много... :D 2 са. Ще коригирам. ;)

Aronax

Изглежда много добре колега, браво!!! *DRINK*

Ghostly

Цитат на: Aronax - 15.05.2014 10:07
Изглежда много добре колега, браво!!! *DRINK*

Мерси, и твоите също са много готини. ;) Само този камък, който е в лявата част на аквариума от днешните ти снимки, не е ли варовиков? Мен ме подгони параноята покрай великото търсене на камъни...  :-D

Aronax

Ами в магазина ми казаха, че става... така и не сетих да го тествам преди да го сложа... Довечера след работа, ще го тествам. :-)

Ghostly

Поне визуално доста ми прилича, но може и да греша. Дам, проверката си е висша форма на доверие.  8-)

Ghostly

Ден 8 - нищо крайно интересно, освен че коренът потъна в слуз, която търкам чат-пат и се закача по всички растения носена от течението. Някой и друг планорбис става жертва на пинсетите ми, май вече умъртвих повече от 10. Явно трябваше да огледам растенията по-внимателно.  *CRAZY* Правих 3 пъти тестове на водата с JBL 6 in 1 - NO2 - 0, NO3 - 10 mg/L и 3те пъти. Не знам това колко е нормално. Слагам всеки ден малко храна да гние. Не е особено красива гледка, а и тръгнаха водорасли заради нея май, май. Не знам колко още трябва да я слагам, мхм.

sVGNsali

С пинсета много трудно да се оправиш колега. Аз съм минал по този път, а и много други колеги. Нямат свършване. Аз имах дни вадих над 50 ..и на следващият ден пак плъзваха.
Може да пробваш с нистетин, като при лечение на ихтио. При мен, след такова третиране изчезнаха гадините.
Не би трябвало да навреди на аквата, освен на скариди.
А иначе в началото си още, появата на водорасли е нормална. С четене и помощ на колегите тук, ще се пооправят нещата.
Иначе си направил мечтан старт..
Успех!
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Ghostly

Здравей колега, и аз прочетох за Нистатина, че е най-ефикасен срещу тях, обаче също пишеше, че убива и полезните бактерии, пък аз нали тях се мъча да завъдя в момента. Охлювите в момента като бройка са - виждам 1-2 след много дълго взиране, т.е още не са на ниво пандемия, затова ще пробвам още малко механично да ги отстранявам, ако не се получи ще има химическа атака  *MODERATOR*. Също тази сутрин забелязах и няколко бели червейчета по стъклото. Това пак от гниещата храна ще да е. Разбрах, че тетрите много ги харесват, а аз смятам тетри да гледам, така че ще си имат храна при заселването.  :whistle:

Ghostly

Ден 14 - водата все още стои малко мътна.  Колегата Aronax ми подари 4 хелени, за което му благодаря.  *privet* Крият се из аквариума, обаче иначе се виждат и празни черупки на планорбис тук таме, както и яйца на решетката на нагревателя. Явно нямаха много търпение.  *CRAZY* Коренът е все така потънал в бяла слуз, чистя я от време на време, може би вече понамалява. Поне 3-4 вида водорасли се появиха тук таме, но май си е нормално за нов аквариум. 







Ghostly

17ти ден откакто е стартиран. Имам следния въпрос. Продължавам да слагам храна, има планорбиси и хелени, както и любимите бели червейчета (1-2мм). Водата на нищо не мирише, като тестът на JBL 6 в 1 продължава все така да показва 0 нитрити и съвсеем лека промяна на нитратите, която да речем дава 10 mg/l, иначе pH, GH, KH са в норма. Ще ми се да пусна няколко отоцинклуса вече да се позахванат с водораслите, но знам, че и без това са проблематични рибки, дали не е още рано за тях. Мхм....

petko

Още няма достатъчно храна за отовци.

hunter

Ото са чувствителни към азотни съединения. Всичките ми опити със ото във не зациклен и не стабилизиран аквариум го потвърждават. По добре пусни ото когато аквариума е стабилен за да нямаш жертви.

Similar topics (5)

46623

Публикации: 40
Прегледи: 11682

25323

Започната от van40


Публикации: 2
Прегледи: 2064

44804

Публикации: 7
Прегледи: 4109

38990

Публикации: 7
Прегледи: 3190

59177

Започната от smatev


Публикации: 3
Прегледи: 1843