• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 13:54

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Aквариума на Ghostly (стартиран 13.05.2014)

Започната от Ghostly, 15.05.2014 03:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Grigorov

Супер се получава  *THUMBS UP*
Относно планорбиса , в моя скромен 70 литров аквариум ( сравнително доста залесен) бъках от тия гадини и се борех само механично с тях , но нямаше отърване. Взех два хелена , 1 седмица и вече няма какво да хапват , дъното се осея с празни черупки и няма помен от планорбис.

*offtopic От всичко най-много ми хвана окото календара на 2рата снимка , над аквата  *BRAVO*

petko

Пробвай да го развиеш до край на макс и пак да затегнеш.
Нищо чудно и да е калпава бройка.

Ghostly

Цитат на: petko - 04.06.2014 22:40
Пробвай да го развиеш до край на макс и пак да затегнеш.
Нищо чудно и да е калпава бройка.

Сега си поиграх още и в крайна сметка се получи. Явно отнема малко повече време да спре съвсем. Балончетата спират и продължава да излиза съвсем малко от дифузера, явно остатъчно. Мерси за помоща.  *privet*


Цитат на: Grigorov - 04.06.2014 22:37
Супер се получава  *THUMBS UP*
Относно планорбиса , в моя скромен 70 литров аквариум ( сравнително доста залесен) бъках от тия гадини и се борех само механично с тях , но нямаше отърване. Взех два хелена , 1 седмица и вече няма какво да хапват , дъното се осея с празни черупки и няма помен от планорбис.

*offtopic От всичко най-много ми хвана окото календара на 2рата снимка , над аквата  *BRAVO*

Мерси, колега. Ами, моите хелени за момента най-вече се забавляват. Сутринта ставам, гледам един се качил върху друг и се вози.  *CRAZY* Виждат се малки планорбиси тук таме, може би ги угояват за момента, преди да им теглят ножа.  ]:-> А, иначе за плаката, имам още няколко подбни, но този е от 10тия юбилеен.  8-)

Публикациите са слети: 05.06.2014 09:33

Добро утро, колеги!  *privet*
Имам въпрос относно CO2-то. Оставих го за през нощта, без да пускам допълнително аератор (имам такъв, но трябва да си купя маркуч и камъче евентуално). Сутринта (преди малко) drop checker-ът си беше още в зелената зона. Мисля да отскоча на обяд до вкъщи пак, за да видя дали няма някаква промяна. Та, как е по-добре да процедирам? Да спирам ли CO2-то или просто да пускам аератора и също - какво се има предвид под нощ? Реалната нощ или периода, в който не се осветява аквариума. Моето осветление се пуска в 18:00 и спира в 1:00. Трябва ли да аерирам през цялото останало време? Аквариумът директно от слънцето не се огрява, но все пак пада дневна светлина върху него, която за фотосинтеза се съмнявам да е достатъчна, но помага за зелените водорасли по едната стена.  *CRAZY* 

Ghostly

Ден 26 - системата за CO2 си работи без да я спирам. Цветът на реактива е някакъв нюанс на зелено. Сложих и аераторчето на таймер - да се пуска 1 час след като спре осветлението и да спира 1 час преди да се пусне. Купих днес 10 ембър тетри от пазара (от svetlio3390). Другите 5 неона леко ме притесняват обаче. Активни са си, ядат, обаче са леко по-агресивни една към друга (може да е защото са само 5) и едната има малък израстък на устата. Също от време на време ми се струва, че влизат в растенията уж за да кълват някакви неща, но и се поотъркват в тях. Не виждам бели петна или каквото и да е по-кожата. Може и да ме гони параноята. Ще кача 1-2 снимки след малко.

Публикациите са слети: 07.06.2014 18:32

Добре явно не си въобразявам, има проблем  :-( На мен ми прилича на Fish Mouth Fungus. Значи Flexibacter? Ако да, какво да правя, мхм.


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs8.postimg.cc%2Fzfwcn95z9%2Fmhm2.jpg&hash=6ac0d64380cbb09d1f3bb987fba05406deb2d03a


Публикациите са слети: 08.06.2014 14:16

Неоните съвсем избръмчаха днес. Повсеместна агресия един към друг. Мисля, че най-големият е женски, понадут така, а другите 4 са мъжки. Дали пък не се бият за женската, не знам обаче всеки стои някъде и чака в засада друг да се появи и се почва плуване в спирала и кълване. Виждам липсващи люспи. Предполагам, ако сложа още ще се нормализира, но достатъчно рискувам 10-те ембъра, че да добавям и още риби, които евентуално да бъдат покосени от това, което не знам какво е още.A и нали риби в нов аквариум се добавят постепенно, аз и затова почнах само с 5. 10-те ембъра са по 0.8 до 1.2 см размер. Не мисля, че биха могли да претоварят по някакъв начин системата. Не мога да меря амоняк, но всички друго е в норма, а и водата сменях вчера 30%. Ph-то е една идея по-ниско, заради CO2, но нали уж тетрите обичат вода с по-ниско ph.  *dontknow*

Ghostly

Ден 27: Поръчах си Easy Life Multicura за гъбичките и мисля да третирам целия аквариум с него. Не виждам как ще ги хвана засегнатите, понеже са си супер жизнени, пък и нямам подходящ съд. Иначе малко снимки на риби, растения и.. водорасли..   :-D










https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs27.postimg.cc%2Fg7aiy00n7%2F10429223_10154168060560062_8598840759917491005_n.jpg&hash=e1fb891333e527c90a0d5cd0149ce840fab69062

Ghostly

Ден 30: 2 дена вече третирам с Multicura на Easy-Life. Най-големият и здрав, поне на външен вид, неон умря снощи. Не видях никакви външни причини за това, така че не знам. Другите изглеждат добре за момента, но и образуванията са си там. Охлювите си се разхождат нагоре-надолу, явно лекарството е окей за тях. 

Ghostly


Ghostly

Малко снимки:


Поокастрих това онова няколко пъти и леко ги разместих.



Една от 14-те скаридки похапва алги.



2 от 10-те коридорас са се строили за снимка.



2 отоциклуса се гледат влюбено... :)



Скаридка и малка хелена се опознават... :)



Гробище за планорбисова кост... Похапват ги явно, но недостатъчно. Последните 3 дена извадих над 200 планорбиса и има още доста... :-(



Неидентифицирано зрънце хайвер... Видях няколко такива на различни места.

Penta

Цитат на: Ghostly - 09.07.2014 12:16

Скаридка и малка хелена се опознават... :)

Моите хелени опознаваха вътрешностите на скаридките като не закачаха другите охлюви и ги разкарах :)

Ghostly

Цитат на: Penta - 09.07.2014 16:35
Моите хелени опознаваха вътрешностите на скаридките като не закачаха другите охлюви и ги разкарах :)

Да, колега, чух/прочетох и аз доста такива истории. Гледам внимателно какво се случва. За момента хелените никакъв интерес не проявяват към скаридите. Имам 4 възрастни хелени всъщност, които през 90% от времето са заровени. Реагират само като пусна храна, особено замразени bloodworms. Сега има и 10-тина малки хелени. Те са още твърде малки дори да си "помислят" да ядат скаридите. Ще видим какво ще стане. Принципно нямах намерение да имам каквито и да е охлюви, така че ако почнат да ядат скаридите и не направят нищо за планорбисите ще се наложи да се освободя някакси и от двата вида охлюви.

Ghostly

Хайверът е от отоцинклусите. Днес наблюдавах цялата процедура. 2-та мъжки гонеха женската нагоре надолу. Като се позиционира под някое листо, единият от 2-та се увиваше около нея и я стискаше. Така около 1 час из целия аквариум. Виждам на много места хайвер, но няма къде да го отделя. Какво да се прави...  :'(

Публикациите са слети: 14.07.2014г 12:12ч

В крайна сметка отскочих до магазина и купих едно приличащо на родилно нещо на Sera (Sera Fishnet Breeder), сложих го в аквариума и сложих там всички листенца и стръкчета с хайвер, които видях. Toчно пред флейтата на канистъра е, та течението е доста силно там, но нямаше къде другаде да го сложа. Сигурно нищо няма да излезе  *dontknow*, ама за какво пък да храня гадните планорбиси с хайвер...  :ranting:

Публикациите са слети: 15.07.2014г 09:09ч

Тази сутрин хвърлих един поглед в родилното и видях поне 2 малки рибки на едно листенце си стояха. Нямах време за по-продължителен оглед. Сега какво да правя? Мога да поокрастя доста Heteranthera zosterifolia и да напълня отделението с нея. Отоцинклусите постоянно джакат нещо по нея значи трябва да има някакви водорасли, които харесват. Имам и JBL novo fect, което също много харесват. Освен и от него да слагам малко... Не мислех, че след 2 месеца ще се занимавам с размножаване на отоцинклуси. Малко рано ми е, мхм... 

Публикациите са слети: 15.07.2014 19:02


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs11.postimg.cc%2F9ymzwgweb%2F10553447_10154299926525062_1012054055347003606_n.jpg&hash=70bb221c6dadb19e29d267be72f2aa1a25760b06

Добрем, ето ги мъниците. Виждам 6 за момента. Въпросът е сега какво?  :-) Купих тичвичка, но май още не са в настроение за търсене на храна.  *dontknow*

hunter

Супер е това в плен да го развъдиш. Аз нямах този шанс понеже едното умря но когато се опитвах да ги развъдя petko ми прати една статия. Ето я статията http://loaches.ru/articles/article_27881.html
Развъждай за да купуваме развъдени във нашите води. Защото дивата форма много жертва дава така знам аз. А може би една от предпоставките за да ги развъдиш е богата храна за тях среда  :-) Ще те помоля да споделиш наблюдения относно пола. До колкото съм чел и съм запознат женската е по едра и закръглена а мъжкия по строен и дребен. При тебе така ли е?

Ghostly

Здрасти колега, мерси за статията! ;) Ух, явно ще трябва да купя още един 20-25 литров аквариум, пожене това родилно в този бая ми пречи на всекидневните аквариумни дейности.  %) Преброих 11-12 рибки, има и 2 в самия аквариум стоят неподвижно в кухината отзад на dropchecker-a. Няма как да ги извадя от там, така че явно неоните ще замезят. От гледна точка на храната, имам всякакви видове водорасли в аквариума в момента.  *CRAZY* Аз четох, че те ядат невидимите с просто око така или иначе, но ако все пак потърсят разнообразие...  *CRAZY* Забелязах друго интересно нещо. И 3-те, които имам, ядат като луди и JBL novo fect и novo pleco храните. На много места четох, че умират често от глад, а моите имат чудовищен апетит. Женската е много по-дебела от мъжкия, да. Имах чувството, че ще се пръсне, така й се беше подул корема (очевидно е било от хайвера, но и иначе е по-закръглена определено). 

Ghostly

Снощи като нахраних рибите и всички се бяха скупчили на едно място нещо се стрелна към стъклото и какво да видя:



Точно под носа на всички неони и ембъри. Няколко пъти го гоних и постоянно се връщаше там.  *CRAZY* Накрая един неон го фиксира и го налапа, обаче то някакси успя да избяга от устата му. Доста впечатляващо...  *CRAZY* От тогава не съм го виждал...  :coffee:

hunter

Сериозно си брадясал  :-D Как са малките отоси?

Similar topics (5)

59333

Публикации: 6
Прегледи: 2037

46623

Публикации: 40
Прегледи: 11684

25323

Започната от van40


Публикации: 2
Прегледи: 2065

44804

Публикации: 7
Прегледи: 4109

38990

Публикации: 7
Прегледи: 3196