• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 13:23

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариума на dinmin91

Започната от dinmin91, 25.01.2010 20:11

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

dinmin91

Ще опитам метода на аlbaro да видим какво ще стане :-)

dinmin91

След добавяне на ново осветление и подаване на CO2. 3 седмици след рестарта аквариума ми изглежда така

slayerp5


dinmin91

4 седмици след рестарта и добавена още 1 пура, 1 корен и малко камъни  ;-) 

tomatomov197

   Тоя филтър разваля цялата работа .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

dinmin91

еми като няма пари за канистър  :-(

dinmin91

Замислям направата на едно нано аквариумче с размери 40х30х30 д/ш/в, което ще бъде растително със скариди и може 3-4 разбори за цвят :-D. Направих хардскейпа "на сухо" без аквариум и ето какво се получи

За филтрация мисля да взема един окачваем филтър. Зо ослветеление мисля да сложа 2 енергоспестяващи по 10w.Система за СО2 с мая и захар 1 литър и торене. Ще подхраня грунда с тор от калифорнийски червей. Въпроса е къде в София в района на Студентски град мога да си поръчам аквариум с такива размери? Растенията по-натам, но мисля да комбинирам с Bluxa japonica, ehinodorus tenelus, Eleocharis vivipara, HC, pogostemon helferi, Staurogyne repens

protel111

Хардскейпа добре си го замислил държиш си на стила. Но тези клонки от лоза бързо гният под вода имай го в предвид.  Щом ще използваш тор под субстрата по - добре се снабди с растенията първо да може да ги засадиш веднага, иначе с този хранителен грунд ще завъдиш много водорасли.

dinmin91

Със стартирането веднага и растенията ще ги посадя... Въпроса е от къде да се сдобия с аквариум с тези размери.. че не ми се занимава с куриер за такъв малък обем...

dinmin91

Никой ли няма да сподели къде могат да ми залепят едно аквариумче в района на Студентски град или Дианабад.. Днес питах в един зоо магазин дали правят аквариуми по поръчка и ми казаха , че за 36 литра ще ми излезе над 40 лв *CRAZY* и ще ми се обадят да ми кажат колко точно ще струва ако си поръчам аквариум. 40х30х30 от 4 или 5 мм стъкло без капак   

EKLIPSIS

Добър е аквариума,но тази бяла мозайка може да я махнеш,макар че трудно може да стане след като си я сложил вече веднъж,то си е като рестарт почти.Просто бялата мозайка не е подходящ елемент за дъното,по добре почвен субстрат за основа или ситен пясък и над тях ситни камъчета като горен слой.По въпроса за аквариума,мисля че и ти можеш сам да се справиш със залепянето на аквариума,купи си стъкла от стъклар със желаните размери,вземи си силикон,който задължително трябва да е прозрачен.Има хубави универсални,санитарни силикони ,които са прозрачни,на марката Бизон са добри и не много скъпи и така със стъкла и силикон и малко свободно време ще си спретнеш страхотен аквариум.Не ходи да даваш пари по зоо магазини щото там са големи кожодери,по добре си залепи сам аквариума и ще ти излезе много по евтино.Дори има по спецялни силикони ,които са конкретно за лепене на аквариуми,но вземи си един обикновен прозрачен универсален и няма да имаш проблеми.Остави да стегне силикона за около 24-48 часа и след това направи тест дали не тече от някаде и си готов.Това е мое мнение,тъй като си мисля ,че и в зоомагазините не правят нищо по различно,но все пак ти направи това което сметнеш за най добре за теб.Успех и поздрави.

dinmin91

Цитат на: EKLIPSIS - 23.03.2012 21:57
Добър е аквариума,но тази бяла мозайка може да я махнеш,макар че трудно може да стане след като си я сложил вече веднъж,то си е като рестарт почти.Просто бялата мозайка не е подходящ елемент за дъното,по добре почвен субстрат за основа или ситен пясък и над тях ситни камъчета като горен слой.
Колега , в този аквариум вече няма мозайка повече от година... в момента изглежта така, но по-обрасъл

dinmin91


gelius

Получило се е много добре *privet* *DRINK*

dinmin91

126 литровия 2 дни след рестарта

Наното 36 литра

Гнездото на колизата  ;-)

и една скаридка  :-P

Similar topics (5)

30377

Започната от van40


Публикации: 13
Прегледи: 5208

48699

Започната от spark


Публикации: 29
Прегледи: 7078

9444

Започната от vcholeva


Публикации: 16
Прегледи: 6813

24394

Започната от uriel


Публикации: 15
Прегледи: 6438

43120

Публикации: 65
Прегледи: 17958