• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:42

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариума на Дидо

Започната от Didooo, 23.04.2019 16:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Didooo

Здравейте

Дойде време и аз да се похваля с моят аквариум. Ето и малко информация за него:
Размери: 80х40х50 см.
Грунд: отпред е 3 см, а отзад към 7 см (размер 3 до 5 мм. )
Филтрация: Sun sun HW302
Осветление: 1 бр - JBL Solar Ultra Color T5 28W; 1 бр- JBL Solar Ultra Tropic T5 28W; 2 бр- BL Solar Ultra Natur T5 28W

Аквариума е стартиран на 16.04.2019 през два дена сменям водата около 20%. Растенията ще дойдат тези дни и ще ги посадя, след това продължаваме с процедурата за стартиране докато дойде момента за пускане на рибките 
Око за око, зъб за кюфте

nasko.

Екстра е а какви риби ще гледаш?
скаларий и неони

Didooo

Като навобранец си мисля да започна с живородки гупи, хелери, молинезии, неонки, коридорас или анциструс (все още се двоумя). Гледам да има за все всеки слой от аквариума по някой вид риба и да си съжителстват безпроблемно заедно.
Ако имаш някое предложение или препоръка за някой друг вид рибки моля да споделиш
Око за око, зъб за кюфте

nasko.

Живородки и сомчета е ок или тетри и сомчета ама не ги омешвай много.
скаларий и неони

Didooo

08.05.2019 08:53 #4 Last Edit: 08.05.2019 11:47 by Didooo
Добавих малко растения към аквариума и вчера пуснах първите обитатели (4 броя гупи)
Око за око, зъб за кюфте

nasko.

А така полека лека ще нагласиш нещата. Какви са тези черни точки на стъклото.
скаларий и неони

Didooo

Остави изложих се с лепенето на задния фон, въздушни балончета останаха докато го лепях.
Иначе вече почнах и да торя (sera flore 2) поне докато се съвземат малко растенията
Око за око, зъб за кюфте

nasko.

Сега загледах ,че сме стартирали заедно още няколко дена и пускаме рибите. *DRINK*
скаларий и неони

iwanjeliazkow

Изкарай въздуха от фона с кърпа , ако е лепен с вода  *DRINK*

Didooo

Цитат на: iwanjeliazkow - 15.05.2019 17:05
Изкарай въздуха от фона с кърпа , ако е лепен с вода  *DRINK*
Добре, благодаря ще пробвам. Точно на следващият ден ми казаха каква е технологията за лепене с пръскане преди залепяне с вода, а аз го залепих на сухо и затова и останаха и балончетата. Мисля си след някой месец да го сменя с някакъв по тъмен цвят понеже това синьото малко ми е доста морско.  *DRINK*
Око за око, зъб за кюфте

iwanjeliazkow

може да пробваш с черно фолио за затъмняване на авто стъкла . ефтино е и  се лепи лесно , а ефекта е доста добър и всички растенив се открояват много добре .

Didooo

Цитат на: iwanjeliazkow - 16.05.2019 22:34
може да пробваш с черно фолио за затъмняване на авто стъкла . ефтино е и  се лепи лесно , а ефекта е доста добър и всички растенив се открояват много добре .
Благодаря колега, ще пробвам с черното фолио
Око за око, зъб за кюфте

nasko.

До къде го докара с рибите?
скаларий и неони

Didooo

Цитат на: nasko. - 01.06.2019 20:43
До къде го докара с рибите?
Все още съм с четири гупи (2м. и 2 ж.) чакам братчеда да ми донесе сомчета и син неон ми обеща.
Иначе до тия дни се борих с едни еленови рога нещо май растенията още се мъчат при мене, растат си ама само в горната част са зелени отдолу са с по-жълти и кафяви листа.
Око за око, зъб за кюфте

Similar topics (5)

30286

Започната от Buhoff


Публикации: 108
Прегледи: 37027

48502

Публикации: 24
Прегледи: 4313

9444

Започната от vcholeva


Публикации: 16
Прегледи: 6701

24102

Публикации: 8
Прегледи: 3308

42504

Започната от halifa


Публикации: 0
Прегледи: 1230