• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 21:15

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариума на Даниел danimate - На ново място с нова визия

Започната от danimate, 11.01.2014 10:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

danimate

Здравейте колеги.Дойде ред и аз да се представя.Казвам се Даниел на 28г от Пловдив.След близо половин година четене на раздели и статии,реших да стартирам и аз моят аквариум.Гледал съм рибки преди повече от 10 години във един 30 литра аквариум с мидички ,рапанчета и разни други неподходящи неща.Рибките пък се оказаха корави и издържливи, и не им пречеше това,че нямам осветление и растения.Като всеки начинаещ акварист гледах гупи,молинезии,хелери,няколко сомчета.След десет години отново реших да се впусна в дебрите на акваристиката.Стартирах новият си аквариум на 10.01.2014.Фирмен на Aquael 112 вместимост, осветление Т5 24W размери 80x35x40,нагревател 100вата пак на Aquael,вътрешен филтър на същата фирма с дебит 650л/ч и термометър(подложка 2см стиропор)и син фон отзад,за който малко избързах и не ми се получи както трябва, остана въздух и сега седи като на черни петна .
Зесега изглежда така.Няколко корена от китайска лоза,няколко скали,и не претенциозни растения(откъм торене и светлина) и черен грунд 3-5мм.Ще изчакам още няколко седмици да се задейства азотния цикъл и пускам рибоците.Спрял съм се на 10-12 неона 6-7 клиновидни резбори,няколко тернеции и няколко сомчета.Шкафа е по поръчка(опитахме се да копираме фирмен такъв на  ферпласт),и ми го направи познат за което съм му много благодарен за перфектната изработка.
Това е за сега.Очаквам всякакви мнения и препоръки.Ще добавям периодично снимки затова как се развива аквата ми. *THUMBS UP*

Миряна

Честито аквариумче! Много похвално, че си прочел толкова много неща преди да започнеш! Изглежда много хубаво!
Виждам, че камъните затискат корените, защото иначе ще изплуват, но може да пробваш със свински опашки да ги вържеш за корените, а камъните да дойдат отдолу и да ги заровиш в грунда, за да не се виждат. Но и така е хубаво, а и растенията ще дръпнат  (wasntme)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Fcsyrovhmb%2F538237_3797678353034_21052137_n.jpg&hash=7f354611765e38613a09ec04546b6d458529bb4a

danimate

Благодаря за похвалите и за съвета. :wink:

danimate

Още малко снимки 4 дни след стартирането. :-)

Асен Евгениев

Шкафът е добър, готов е за двоен по обем аквариум. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

danimate

Да шкафа се получи доста добре,но оформлението на аквариума май не ми се получи както трябва и затова днес след работа  реших да разменя местата на корените и растенията(някак си този в средата ми се струваше,че не е на местото си).Очаквам какво е вашето мнение по въпроса,дали ката е по добре от първоначалната идея.Предварително се извинявам за лошите снимки,а и водата се размъти и не станаха много хубави. :-D

Асен Евгениев

Цитат на: danimate - 15.01.2014 20:54
(някак си този в средата ми се струваше,че не е на местото си).
По-скоро композицията не е много добра, не мястото.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

danimate

 *THUMBS UP*Така е да.Мисля засега да го оставя така и да изчакам да се развият растенията, и впоследствие да заседя нови да се сгъсти да стане нещо така джунгла.А корена в ляво може да преобразя като дръвче с някакъв мъх.

Асен Евгениев

Цитат на: danimate - 15.01.2014 21:05
А корена в ляво може да преобразя като дръвче с някакъв мъх.
Стигна до класиката в жанра. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

danimate

Ето малко развитие и от мен.Пренаредих окончателно аквариума и смених някой места на растенията,скалите и клоните(засега го оставям така  :-[).Пуснах вече и първите заселници(по етапно) 10 обикновени неона,5 клиновидни разбори,5 хокейки,2 анцитруса,2 коридорас джули.Впоследствие ще добавя още  растения. :-)

Marto99_mz

Браво!  *BRAVO*
Много добре се е получило.Сега само му трябва време да се развие.

danimate

 *thanks Благодаря колега. Радвам се че ти харесва

nikan


Съжалявам ако те разочаровам,но не е добре аквариума въпреки че си положил усилия!
1.Фонът син и на дупки (останал въздух )но изключително много се набива на очи,направи всичко възможно да го смениш!
2самия корен не е лош но не е ли твърде голям за аквариума в крайна сметка в това се заключава цялата подредба,може да опиташ да сложиш други растения в другата част на аквариума така ще придобие доста по завършен вид!
П.П И  не забравяй фона първото което прави впечатление е това!Поздрави!






danimate

 *THUMBS UP* Благодаря за мнението колега.Фона знам,че не го залепих като хората(вече го смених) и няма тези дразнещи окото черни точки.А за растения в другият край също съм помислил и ще сложа в най скоро време.

Публикациите са слети: 27.01.2014 11:43

Преди малко  сифонирах и смених 30 литра от водата,а също така отстраних  задния  син фон.Сега изглежда така. :-P

shnufito

Според мене,така е по-добре. *BRAVO*

Similar topics (5)

28378

Публикации: 24
Прегледи: 9608

46054

Започната от hunter


Публикации: 446
Прегледи: 113225

9386

Започната от DSS


Публикации: 25
Прегледи: 19228

23148

Започната от dune


Публикации: 16
Прегледи: 8865

40616

Започната от techobg


Публикации: 12
Прегледи: 4980