• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 08:46

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариума на anasarka

Започната от anasarka, 11.08.2011 10:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

anasarka

Здравейте колеги, аквариумчето е стартирано на 29.05.2010г.
Размери 65/35/35 близо 80л.
Филтрация Серафил 120
Нагревател на Сера 75 w
Осветление 1бр. 865, 1бр. аквастар и 1бр. гролукс всичките Т8 18 вата. Свети 10 часа в денонощието
Субстрат отдолу тор от червен калифорнийски червей, фондовиво, няколко топчета с микроелементи, торф
отгоре слой от зеолит и най отгоре бял кварц
Декорация корен от лоза, шистова плоча и гранит които вече не се и виждат :-)
Вода 5КН рН около 7 нитрати неотчита теста на сера
СО2 вече неподавам беше самоделка с мая и захар ама се ядосах и я хвърлих :-D
Смяна на водата веднъж седмично обикновенно събота по 40% горе долу.
Торене правил съм много бъркочи, но сега само малко калий и микроелементи в минимални количества.
Растения ами виждате ги ротала ротундифолиа, криптокорини три вида, валиснерия два вида, лобелия кардиналис, лимонче, хигрофила, микрозорум птеропус и винделоф, лилеопсис, егерия, хетерантера зостерифолия.
Водорасли всички познати видове  :-D
Риби 5бр.  разбори, 3бр. лимонени тетри, 3бр. САЕ, 3бр. Отоцинкулусчета, 2бр. анциструса
Охлювчета освен обичайно заподозрените и неизвестен брой мелании
Та всичко това ще бъде развалено след някой друг месец, общо взето е оставено на произвола като експериментален аквариум, виждате че растенията са в лошо състояние има доста водорасли. Експериментирам с торенето и общо взето се уча на принципа опит грешка. Когато подавах СО2 и торих бяха в доста прилично състояние китките не като сега.
Снимките са правени от една позната с никон мисля че са горе долу добре :-)
Тази я е орязала нещо като рамка

Тази била със засилен червен цвят

Тези трябва вече да не са пипани










КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Nikiengi

Страшно много ми харесва! Аз обичам така малко "позадивяли" аквариуми, то и в природата е така и стоят по-естественни. Налага ли се да го рестартираш, аз бих му пуснал пак СО2 и бих му се порадвал още!
*THUMBS UP* *BRAVO*

АМАЗОН

Разкошен е,браво.

anasarka

Да ти кажа чесно много сърце не ми дава да го разваля, но съм запланувал коренна промяна. Нова филтрация, система за СО2  с бутилка под налягане, корени съм намерил изглеждат супер и сега ще ходя на лов за камъни  :-D, и мисля да направя един добър скейп и да участвам догодина в някой конкурс, пък каквото сабя покаже :-)
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Nikiengi


anasarka

Ето го и ото загрижен за чистотата на термометъра :-D
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Eliz

Колега,много е красив.Жалко е,че искаш да го развалиш,но щом си се амбицирал толкова и с новата визия пак ще е супер.

anasarka

Мерси Eliz, затова исках да го покажа, преди да го разваля.
Едно анубиасче в наното  :-)

: 11.08.2011г 16:04ч

КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

skDn

много ми харесва, също качеството на снимките е много добро според мен. С нетърпение очаквам да видя бъдещия ти проект  *DRINK*
Няма невъзможни неща, има пропуснати възможности

изгубеният рай

Браво градски,разкошен аквариум!
END!!!

anasarka

Цитат на: изгубеният рай - 11.08.2011 17:46
Браво градски,разкошен аквариум!
Градски а бягаш в Русе, заради  Дунава  ли избяга от балкана :-D

Колега skDn, снимките са добри ама има какво да се желае още, нещо светлината им куца.
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

crxx

идеален е аквариума , жалко че ще го развалиш !!!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.rimg.info%2Fa98d53480242205af573b4e53ded2a9d.gif&hash=346eca51c8f3eb37de853ae9c3386bd9e1bf8bb4

ivaka87

Страхотен аквариум,колега.Жалко,че ще го променяш.Успех с рестарта на аквата и да го покажеш.

anasarka

Мерси ivaka87, има време за новия, най-трудно е да измислиш какво да направиш.

В ляво до наното се вижда супер вентилатора с който охлаждам големият аквариум, пресъздавайки тропическа буря *CRAZY*
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

ivaka87

Да,наистина въпроса с оформлението е сериозен.Аз също замислям промяна на моя,даже си взех корени от магазина на Дискус миналата седмица,но честно казано нищо не ми ражда главата.Другия месец ще има снимков материал и ще се види новото ми "творение".

Similar topics (5)

12527

Публикации: 3
Прегледи: 3613

37197

Публикации: 1
Прегледи: 1366

49916

Започната от zzzt1


Публикации: 12
Прегледи: 4694

10286

Публикации: 6
Прегледи: 2422

26165

Публикации: 7
Прегледи: 4259