• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 01:07

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Моите първи 22 литра

Започната от mazalqk, 05.03.2010 14:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mazalqk

Здравейте, да ви представя и моя аквариум









размери - 38/25/24  22л
растения - лудвигия, явански мъх, криптокорина, валиснерия
осветление - кухненска лум. лампа 8W
нагревател - Shark 25W
филтрация - Shark 300l/h
обитатели: две молинезии, хелер, анциструс

Филтърът правеше голямо течение, затова сложих шлауха, който се вижда на снимката, за да отведа течението по дължина в единия край на съда, така е най-оптимално с максимално малко мъртви точки, а и листата на растенията са "спокойни".

Сега за прогреса на аквариума: общо взето всичко правех в движение. Не го стартирах по протокол, сменях грунда, пренареждах растенията и изобщо пълна бутафория, едва след това открих форума и се научих на доста неща - на теория и на по-малко на практика.

Ще се радвам на всяка критика и препоръка към оформлението, растенията и всичко. В момента обмислям да взема нискостебелени растения за празното пространство отпред. Също така си мисля малко да го попреместя дървото и в средата да засадя анубиаси например. Какво ще кажете?

Поздрави.

ssg

За нискостеблени мисля,че ти е малко светлината,иначе като начало е повече от добре *THUMBS UP*

dandy

05.03.2010 20:18 #2 Last Edit: 06.03.2010 09:54 by dandy
Добре се е получило. За това осветление ще ти пасне анубиаса, както и Microsorum, но от нискостеблени ми се струва, че Сагитария най-вече ще ти свърши работа. Ако останеш само с тази пуричка лудвигията ще започне доста да се криви. Успех.

s1spek7

Радва аквариумчето . не е ли малко силен само филтъра 300 л/ч  =-O

mazalqk

Благодаря на всички за мненията. Ще помисля какви растения да добавя и дали да не засиля осветлението. А относно филтъра - на кутийката пише 300l/h, което според мен е далеч от истината, но въпреки това действително правеше зверска вихрушка и затова съм закачил този шлаух на изхода на водната струя и така рибките не се "борят за живота си" :) и всичко е спокойно.

Similar topics (5)

30615

Публикации: 24
Прегледи: 9276

31965

Публикации: 17
Прегледи: 11375

19643

Публикации: 15
Прегледи: 5321

41511

Публикации: 20
Прегледи: 7947

60063

Публикации: 3
Прегледи: 1559