• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:58

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариум на начинаещ

Започната от Yamas, 20.05.2017 23:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Yamas

20.05.2017 23:08 Last Edit: 21.05.2017 13:49 by Yamas
Здравейте,на всички.
Четох много във форума и нета и се зарибих да си направя аквариумче:
Стартиран на 15.04.2017г.
Р-ри:д,ш,в-60,26-32,26см.Около 40л.
Техника:вътр.филтър Ехейм аква бал 60,нагревател:50в.,аератор:50л/ч.,осветление:лед-лента:около19вата.
Грунд:Боналид 3-5мм.Дебелина-2-6см.
Растения:Ехонодурус,Анубиас,Микрозорум,Валиснерия-спираловидна,Криптокорена-парва,Явански мъх и мъх на топки.
Рибки:
6-данио(жълто-зелени)
6-разбори-хенгели
2-сомчета-панди
2-сомчета-нануси
Приемам всякакви съвети и критики.
И искам да си купя охлюви Неритина-зебра,ако може да ме насочите от къде мога да си ги набавя,ще съм много Благодарен.




stefata24

Здравей!
Според мен смени фона с черен или син по добре ще изглежда.Вземи един кадастрон и си готов.И примерно може да намериш едноцветни камъни ,но да не са толкова обли.Ще изглежда доста по естествено и красиво. :-)

Yamas

Цитат на: stefata24 - 21.05.2017 19:52
Здравей!
Според мен смени фона с черен или син по добре ще изглежда.Вземи един кадастрон и си готов.И примерно може да намериш едноцветни камъни ,но да не са толкова обли.Ще изглежда доста по естествено и красиво. :-)
Здравей!
Фона смятах,да го сменя с този:
https://aquarium.bg/izkuctveni-dekoracii/fon-za-akvarium/dekorativno-folio-juwel-razmer-l-bg.html
За камъните,ако ми препоръчаш от къде да си набавя и ми харесат,ще ги сменя.Все пак трябва да се съобразя и с размерите на аквариума.
Благодаря,предварително!

karadaliev

Колегата е прав - фонът е по-добре ако е малко по-контрастен с цел да ти изпъкват рибките и растенията. Не, че твоя е лош, или този, които си избрал, но и двата са в синята гама, а грунда ти и корена са кафяви - някак никак не пасват :).

Аз за облите камъни нямам проблем, все пак повечето от рибките, които гледаме са речни, а точно така изглеждат едни нормални речни камъни. Проблемът е по-скоро, че са доста и като цяло големи за твоя обем. Ако ги харесваш то можеш да оставиш 2-3 по-големи като някаква по-централна композиция и просто да разхвърляш по-малки около тях.

Yamas

22.05.2017 13:37 #4 Last Edit: 22.05.2017 23:23 by Yamas
Цитат на: karadaliev - 22.05.2017 10:28
Колегата е прав - фонът е по-добре ако е малко по-контрастен с цел да ти изпъкват рибките и растенията. Не, че твоя е лош, или този, които си избрал, но и двата са в синята гама, а грунда ти и корена са кафяви - някак никак не пасват :).

Аз за облите камъни нямам проблем, все пак повечето от рибките, които гледаме са речни, а точно така изглеждат едни нормални речни камъни. Проблемът е по-скоро, че са доста и като цяло големи за твоя обем. Ако ги харесваш то можеш да оставиш 2-3 по-големи като някаква по-централна композиция и просто да разхвърляш по-малки около тях.
Смених фона с тъмно син.По-добре изглежда.Грунда е с керемиден цвят,но на снимките всичко изглежда по-светло.а камъните ще ги намаля след няколко дена,като сменям част от водата.

Благодаря,за съветите!

Yamas


Иван Атанасов

Снимай със спряна светкавица и на угасени лампи и телевизор,и ще ти излизат реалните цветове.  *THUMBS UP*

Yamas


Similar topics (5)

13465

Публикации: 17
Прегледи: 5407

33804

Публикации: 27
Прегледи: 9899

7427

Започната от spetsa


Публикации: 35
Прегледи: 12099

49590

Започната от ivo_p


Публикации: 51
Прегледи: 15456

15312

Публикации: 6
Прегледи: 2289