• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 04:31

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариум на Manyg

Започната от manyg, 20.12.2011 14:06

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

manyg

Ето го и моето малко аквариум4е ;)

Обем - около 45-50 литра;
Филтър - Ока4ен Hailea SL-206 (дебит 500l/h);
Осветление - 1 пура (15w) + 1 енергоспестяваща лампа (25w);
CO2 - Не;
Нагревател - Sera 150W;
Температура - 26 градуса;
Население - 1 Хелер и 1 Молинеза (растящи бебета), 3 сом4ета , 4 охлюва Ампулария;
Растения - Cryptocoryne usteriana, Hygrophila difformis (или  Ceratopteris thalictroides), Bacopa caroliniana, Ceratophyllum demersum (или Egeria densa);
Смятам скоро да пусна CO2 с мая и захар




















Отворен съм за всякакви предложения и критики ! :)

Mirobg

С02 не ти трябва за две-три растения.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

manyg

в4ера вкарах и 5 неон4ета. Отна4ало бяха спокойни не обикаляха много, но днес гледам 4е си пърхът из аквариума и се забавляват :) Изкарах охлиовите в друг аквариум 4е ми нападнаха растенията . На този литраж още колко неон4ета мога да вкарам?

Асен Евгениев

Добре е да ги удвоиш.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

manyg


Nikola 1

На този етап от развитието ти предлагам да ползваш хапчета на Dajana Plant или Root.

manyg

Тези дни стартирах един нано аквариум в студентската ми стая с едно корен4е с мисълта да вкарам и скаридки след седмица. Та аквариум4ето е 10 литра с филтър 200 литра/4ас с флейти4ка (самоделка), осветление- пурит4ка 8W + едно самоделно осветление от 9 бели (меки на цвят) светодиода и 9 сини на който съм сложил по един потенциометър да се регулира силата на единият и другият цвят.




за момента аквариум4ето представлява това...






като искам да разкарам тея растения, да остава само мъга и да сложа някакви нискорастящи, но в Русе и Враца за момента не намерих подходящо за полянка или нещо такова.
Ако някой може да ми предложи на приемлива цена за няколко стрък4ета да пише.
Отворен съм и към предложения за малкото аквариум4е.  *YAHOO*

kkrase

Здравей колега, поздравления за проектите. А  по въпроса аз имам 13 неонки в 30 литров аквариум (мисля че си живеят нормално), така че ако решиш прибави още някоя :) Като са повече, са по красиви.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstore.picbg.net%2Fthumb%2F7A%2F53%2F70d38b846e147a53.jpg&hash=0f54abbba4545fe0133ccc825ccbc389dc6415a5

manyg

След дълго време рестарта е факт :)
Аквариума си остава 40 литра с ока4ен филтър 600л/ч.
добавих и едно ръ4но направено канистър4е пълно с китайска керамика.
Дайде идея с какво да заменя растениято от дясно (някое бързо растящо и да не е капризно). Много добре се развиваше това растение и беше станало като храст и то бая голям... заемаше половината аквариум та го от4упих 
Обитатели: 3 сом4ета, 2 хелера, 1 молинеза, 5 неона и 3 гупи.

п.п. Гупите, хелерите и молинезата се подаряват защото искам да оставя само сом4етата и да добавя още неони

Канистър4ето:


аквато:






Peza

Тези камъни много ми допадат, и като форма индивидуално, и като подредба. Според мен доста спретнато си го подредил.  *THUMBS UP*
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

manyg

аааа ми спретнато ....
то на бързо стана :)
ходих до реката за 10 мин ги набрах :)
и за 5 мин ги подредих :)
взех и едни доста по интересни камъни, но са по светли и не се открояват от грунда ...

manyg

Малко развитие в аквариума :)
Ве4е торим и подаваме СО2 (за сега с мая и захар)
растения: Micranthemum umbrosum, Staurogyne repens, Glossostigma elatinoides, Дъб4е и малко Явански мъж на 2 камъ4ета
за сега се развива мн добре аквариум4ето (поне по мой наблюдения).
Ако имате съвети и критики... приемам вси4ко :)





manyg

Аквариума е на самоотглеждане и в последно време немога да му отделя много внимание :)
Другата седмица ще го подредя, 4е много разбутан и хаоти4ен е сега.



PVV

Колега, що махна камъните? Според мен стояха добре. Сега явно си решил холандски да правиш. Растенията ми харесват , де и моите да вървяха така. Поздравления!

manyg

Налегнаха ме кафяви водорасли по едно време и видяха сметката на някои растения... та се наложи да ги премахна.
Тези камъни много място заемаха. То добре ставаше за акваскейп, но холандските ми допадат пове4е.
Понеже ме няма в града и се прибирам през 2 седмици, та и през 2 седмици сменям водата по 30-40%.
Осветлението е по 9 часа на ден като скоро смених едната лампа.
СО-то тръгва половин 4ас преди вклю4ване на осветлението и спита 30 мин преди гасенето.
В седмицата се слага по 3мл JBL Ferropol и това е всичко.

Similar topics (5)

9379

Започната от MoOnCe®


Публикации: 8
Прегледи: 3429

29510

Публикации: 294
Прегледи: 82067

27150

Публикации: 18
Прегледи: 7391

19800

Започната от ribarq_555


Публикации: 7
Прегледи: 3426

11315

Публикации: 21
Прегледи: 9751