• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:39

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариум BatV

Започната от BatV, 30.06.2016 23:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

BatV

Ъпдейт от мен:



Nebunu

Здрасти,

Поздравление първо за страхотния аквариум. Искам да попитам, полянката в ляво как я подържаш? Освен CO2 мая и захар торове слагаш ли? И последно каква рецепта ползваш за смеса мая и захар? Мисля да се пробвам и аз с полянката , моя грунд е подобен на твоя ( то най вече това ме притесняваше, аз имам фракция 3-4мм ) Благодаря.

BatV

Здравей.
Няма спецялни грижи за полянката. Представлява омешани eleonharis mini и marsilea hirsuta.
Виреят и при силно и при средно осветление. Бавно тръгват - после нямат спирка, особенно марсилеата - става плевел. Мина под целия корен - около една педя и се показа от другата страна. =-O
За маята ползвам две бутилки по 1л, вързани последователно, като сменям на 6-7дни едната.
За 1л бутилка слагам 1чч захар + 1чл мая + сода на върха на чаена лъжица. Получава се балон на 3сек.
Тор - профито и малко макро при смяна на водата.
Грунда ти е добър няма да имаш проблеми заради него.

Отскоро съм обгазил с 1л.+2л. = балон на 1,5-2сек., рибите и скаридите държат. *DRINK*

Nebunu

Ясно, ще пробвам и аз полянката. Само за торовете се притеснявам. Аквариума ми е на 5 седмици, първите 4 подадох само калий. Мисля да почна и микро и макро но се страхувам. Не съм толкова на-вътре с химията и за това по скоро търся знак за недостатъци по растенията. Смятам че вървят добре част от тях, другата част имат разни проблеми ( малки дупки, най долните листа падат ). Млади листа постояна излизат. Става въпрос за 112 литра, 0,4 вата на литър осветлението, без торове за сега, ЦО мая и захар ( днеска слагам китайския стъклен diffuser поръчан от ebay за няма 2 лева ).

Иван Атанасов

Както винаги аквата е супер  :whistle:

BatV

Окастрих поляната до дъно, тя пък взе че оживя:


BatV

Една снимка с фирменият капак на аквариума.
Беше преработен наскоро - енергоспестяващата отиде в гаража където и е мястото, а на нейно място грейнаха две 954 Osram:


Като цяло - доволен от резултата. *DRINK*

ogun

Много, много готино.
Сложил ли си на нещо мъха в дясно или просто е на грунда? Много добре се е получило.


BatV

Мъхът е хванат между две мрежи.
Отнема доста време и подстригване да се сгъсти така. *DRINK*

BatV

Последна снимка с тази подредба:


BatV

Ново двайсет:


panko1977

Много добре 8-)

Nebunu

Браво човек. С нияковидни имая ли проблем по мъховете?

BatV

Нишковидни имах преди месец и половина , два-три косъма по ММ-а/ високото растение в дясно/.
Намалих Профито, смених водата два пъти вместо един в седмицата - нямаха никакъв шанс. ]:->
От тогава не съм виждал. 

Nebunu

Ясно. Питам защото има малко и при мен. Най вече по бавните растения. Но аз от близо седмица почнах да торя с тропика. Всичко е на едно, няма микро и макро отделно и няма как да намаля само профито. Мерси за отговора.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Similar topics (5)

56550

Публикации: 13
Прегледи: 4670

20046

Започната от Ribara90


Публикации: 6
Прегледи: 2672

16508

Започната от guppy


Публикации: 2
Прегледи: 3085

17506

Публикации: 10
Прегледи: 6908

20466

Публикации: 5
Прегледи: 2704