• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариум 70/35/35

Започната от sVGNsali, 11.09.2014 13:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bunzip2

И моето мнение е да вдигнеш малко светлината.
Не съм сигурен дали глутаралдехида ще ти помогне за тези водорасли. По-скоро не.

niki_o

 hunter,мисля,че ватовете не са най-важното,а лумените и келвините и е по-добре ти да го ориентираш в това какви пури да ползва от колкото аз.Просто това не се спомена и напомням *DRINK*

hunter

Цитат на: niki_o - 30.10.2014 19:54
hunter,мисля,че ватовете не са най-важното,а лумените и келвините и е по-добре ти да го ориентираш в това какви пури да ползва от колкото аз.Просто това не се спомена и напомням *DRINK*
Интересно се хващаш за това дали ватове, лумени или келвини е е най важно. Ще кажа само, че аз не съм спец но съм гледал доволно растения до скоро с енергоспестяващи крушки и то без рефлектори. Какви пури да си вземе не знам тъй като аз даже никога не съм ползвал специализирани за аквариуми като гролукс аквастар и тн. Във момента пурите които ползвам са някакви супер спрели и евтини и резултата се вижда, че не е зле. За да не изпадам в подробности просто написах да го вдигне до 0,5 на литър, за предпочитане е.

zariio

Ксенококуса се появява и при липса на фосфати а не когато са в излишък.
Колега може да добавиш една 18 вата към сегашното осветление но я вържи отделно да се пали за 1-2 часа по обяд примерно.Глутаралдехида в случая няма да ти помогне с нещо.
По-скоро вземи 1-2 отосинклуса.
И да водата я сменяй по веднъж седмично 50%.
Това е достатъчно.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

hunter

Кафявите водорасли се появяват по-често в слабо осветени аквариуми и в наскоро стартирани аквариуми, където азотът е в малки количества, нивата на фосфати са високи и има изобилие от силикатни киселини (SiO2). Известно е, че силната светлина прогонва тези водорасли, но част от тях остават по по-ниските и сенчести листа на растенията. Също така могат да се появят и по аквариумните стъкла, по грунда и по корените за декорация. Кафявите водорасли лесно се премахват механично, тъй като имат мека структура. Сиамските водораслояди, Отоцинклусите и охлювите лесно поддържат малобройността на водораслите. Вдигни осветлението, сменя по малко вода за да се зацикли аквариума, ти още нямаш работещ аквариум от тези смени. Не знаех до сега, че става въпрос за кафяви водорасли. Щом са те светлина и цикъл това е.

sVGNsali

Ами, малко ще оспоря твърдението за зациклянето на аквата. Признавам, забравих да спомена, филтъра и корена с мъха, както и част от водата си бяха от стария аква. Преди да пусна рибките изчаках порядъчно време. С един приятел мерихме тестовете, резултатите бяха ок.
За всичко друго съм съгласен.
Водата казах защо съм сменял така. Може и малко да съм се повлиял от една статия за математически модел при смяна на водата  :-D
Ще направя добавката към осветление и лека по лека с торенето.
Ще сменям веднъж седмично. И без това започнах да се измарям с две акви.. :-D
А за рибки алгояди, пустото време захладня. Ще чакам пак някакво пътуване.
Благодаря на включилите се.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

niki_o

 *offtopic  hunter ти маи не ме разбра.Бих си дал мнението за осветлението както на други новобранци неполучили отговор досега.Но Севгин не е новобранец, а и ти се включи в темата и за това казах,че по-добре ти да се изкажеш за тези неща от мене :-)

hunter

Цитат на: niki_o - 30.10.2014 22:00
*offtopic  hunter ти маи не ме разбра.Бих си дал мнението за осветлението както на други новобранци неполучили отговор досега.Но Севгин не е новобранец, а и ти се включи в темата и за това казах,че по-добре ти да се изкажеш за тези неща от мене :-)
Ясно аз те разбрах но не виждам причина да не си споделиш гледната точка все пак и ти си акварист. Може да имаш и някой други наблюдения човешко е. Що се отнася до зацикленето да в началото с тестовете може да е показвало ок но после правил ли си такива след тези смени на вода? Аз съм сигурен, че си спазил всичко както трябва но после са те прецакали смените, то ясно защо си ги правил нали но не е било нужно по толкова. Да не дъвчем едно и също това което си писал го направи и според мен ще се подобри  *DRINK*

Similar topics (5)

10827

Започната от chaykov


Публикации: 11
Прегледи: 4998

10759

Публикации: 51
Прегледи: 17552

24973

Публикации: 6
Прегледи: 2255

49289

Започната от giensko


Публикации: 3
Прегледи: 1837

23300

Публикации: 10
Прегледи: 3876