• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 18:45

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

30 литра нано аквариум

Започната от xxx, 13.09.2011 20:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

xxx



Здравейте!

След като се запознах с някои от участниците във форума, реших и аз да кача снимка на аквариумчето, което стартирах преди 2 месеца.

Аквариумчето няма 30 л., но мисля се получи добре като за след 10 годишно прекъсване :)

Растения: Echinodorus ??? (в средата), Echinodorus angustifolius (вляво), Спирална валиснерия (вляво), Blixa japonica (отпред).

Риби: 2 звездни анциструса L183, 1 обикновен анциструс.

Охлюви: 3 Anentome helena (благодаря Татарчев), неизвестен брой планорбиси.

Скариди 3 Crystal Red (благодаря sunshine_167

www.forexforum.bg - forex forum, forex търговия, forex системи, forex брокери, forex - търговия на валута

Emanuela

Хубаво аквариуме !!!Само сложи малко рибки! *BRAVO* :-) *DRINK*

ivaka87

Здрасти.Големия ехинодорус по средата не е за малък аквариум.Ако можеш го смени с нещо по-малко.Слагал ли си нещо под грунда,или има само пясък?Дай малко инфо за осветление,за размерите на съда,с какво ториш и какво искаш да гледаш.Има потенциал нано-то :).

xxx

Цитат на: emanuela - 15.09.2011 21:13
Хубаво аквариуме !!!Само сложи малко рибки! *BRAVO* :-) *DRINK*

Благодаря :)

Звездните ациструси са там, само дето не се виждат на снимката. Много са страхиви, когато е светло и се крият под корена.

Страх ме е, че ако сложа други риби, това ще е краят на скаридите :)
: 16.09.2011г 00:12ч
Цитат на: ivaka87 - 15.09.2011 21:38
Здрасти.Големия ехинодорус по средата не е за малък аквариум.Ако можеш го смени с нещо по-малко.Слагал ли си нещо под грунда,или има само пясък?Дай малко инфо за осветление,за размерите на съда,с какво ториш и какво искаш да гледаш.Има потенциал нано-то :).

Здравей и благодаря за съветите :)

Ехинодоруса  в средата наистина порастна повече отколкото очаквах. По-натам сигурно ще го сменя.

Грундът е чист пясък, не съм торил с нищо, не съм добавял CO2.

Осветлението е 11 вата енергоспестваща крушка, с такава дойде аквариумчето.

Колкото до това какво искам да гледам - каквото расте :) Ще пробвам различни растения, сега съм намислил да сложа малко Echinodorus quadricostatus.
www.forexforum.bg - forex forum, forex търговия, forex системи, forex брокери, forex - търговия на валута

ivaka87

Малките аквариуми винаги са предизвикателство за аквариста,защото е трудно поддържането на стабилни параметри на водата.Обикновенно се използват дребнолистни растения,така че ако имаш възможност ги замени.Ще следя развитието на аквата ти.:)

xxx

Цитат на: ivaka87 - 16.09.2011 18:08
Малките аквариуми винаги са предизвикателство за аквариста,защото е трудно поддържането на стабилни параметри на водата.Обикновенно се използват дребнолистни растения,така че ако имаш възможност ги замени.Ще следя развитието на аквата ти.:)

Вчера разместих малко растенията в аквариума и скъсих корена. Ехинодорусът отиде в дъното вдясно, където идеално скри помпата. Отвори се повече пространство, което веднага беше заето от още растения :)

Оставил съм малко вода да престоява и утре като допълня аквариума, ще пусна новите снимки.
www.forexforum.bg - forex forum, forex търговия, forex системи, forex брокери, forex - търговия на валута

Asmodeus

Колега, да кажеш бликсата дали тръгва, при мен не оцеля...

xxx

Цитат на: Asmodeus - 21.09.2011 10:24
Колега, да кажеш бликсата дали тръгва, при мен не оцеля...

При мен дава признаци на живот, но не върви особено. За разлика от ехонодорусите и валиснерията, които вървят добре.

Първия път като сложих бликсата, дъното беше чист пясък в чисто нов аквариум. Може би затова не тръгна веднага. Сега като правих разместването добавих още 2 стръкчета Blixa от Aqua World. Магазинът е много добър  *privet*

Довечера ще снимам всичко.
www.forexforum.bg - forex forum, forex търговия, forex системи, forex брокери, forex - търговия на валута

Asmodeus

Да, магазина е супер! А за бликсата, при мен не можеше да се закрепи и това беше лошото...

xxx



Ето как изглежда аквариумчето след промените.

Предшната крушка изгоря, явно от влагата и новата е по-силна, в резултат на което аквариумът изглежда по-студен, особено на снимка.

Бликсата е отдясно, пред ехинодоруса, който изтиках на заден план. Беше оплел в корени половината дъно и реших просто да го избутам назад. Отляво има само едно стръкче бликса, която на два пъти се отскубва и изплава. Там мисля му намерих добре място и засега стои стабилно.



В центъра зад корена сложих няколко стръкчета Hemianthus micranthemoides. Още е рано да се каже, но според мен му хареса в аквариумчето и ще тръгне добре.

Върху корена се вижда обикновения анциструс. Той по-смел от звездните си събратя, които рядко са активни докато е светло.
www.forexforum.bg - forex forum, forex търговия, forex системи, forex брокери, forex - търговия на валута

ivaka87

Ехинидоруса ще пречи на хемиантуса,защото листата са му доста големи и ще го засенчват.Ако имаш възможност го смени с някое по-дребнолистно.Ще ми е интересно развитието на бликсата,дано да тръгне.

xxx

Последната ми придобивка са две мъжки бети Crown Tail. Невероятно красиви риби. Едната съм я пуснал в аквариума, а за другата подготвям второ нано. Междувременно я държа в едно пликче, от което може (слава богу) само да вижда другата бета. Просто не знам откъде тези риби намират сили да се перчат по 24 часа в денонощието.

Ето снимки на двете риби.



www.forexforum.bg - forex forum, forex търговия, forex системи, forex брокери, forex - търговия на валута

xxx



Ето как изглежда аквариумът 1 месец след като го преподредих. Всички растения се развиват добре. Тези дни мисля да добавя някакво килимно растение на преден план.
www.forexforum.bg - forex forum, forex търговия, forex системи, forex брокери, forex - търговия на валута

xxx

Още 3 снимки на бетите:





www.forexforum.bg - forex forum, forex търговия, forex системи, forex брокери, forex - търговия на валута

Similar topics (5)

55997

Публикации: 5
Прегледи: 1693

49985

Публикации: 1
Прегледи: 1950

47078

Започната от kokolini


Публикации: 6
Прегледи: 3020

11348

Публикации: 14
Прегледи: 4578

16208

Публикации: 29
Прегледи: 12238