• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:14

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нано 8 литра , Данчо :P

Започната от peugeot_fan, 07.04.2009 13:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

peugeot_fan

Реших да си направя и едно нано аквариумче , да се пробвам и аз .
Днес съм го пуснал с 20 процента от друг аквариум вода и останалото престояла 1 седмица вода от чешмата .
На живо е много по-хубав , не ставам за фотограф ама все пак ще посна снимката  *DRINK* :-[ .
Приемам всякакви идеи какви живи същества освен растенията да има вътре , какви растения и каква промяна да направя .
http://prikachi.com/files/728874v.jpg . Засега е това .

Утре ще кача по-хубава снимка ,че тази е направо :D....
Не случайно от древни времена ЛЪВЪТ е бил символ на сила и мощ. След тигъра този хищник е най-едрия представител на семейство КОТКИ.---- PEUGEOT forever !

xpo

07.04.2009 14:45 #1 Last Edit: 07.04.2009 14:53 by xpo
Ами според мен трябва да смениш грунда с някой с по дребна фракция - например 2-4мм, ще му седят идеално. И някое растение за полянка може да добавиш naprimer Eleocharis acicularis/parvulus или Glostostigma elanitodes,освен анубиаса.
Обитатели няма ли? Прекрасен е за скариди.
Иначе кефи аквариума

adi_lp

Всичко е супер пътечката и ... но тези по едрите камъни не са ли много груби ... не че аз много разбирам де  :-D

peugeot_fan

Груби са но какво да се прави, само това се намира тука , не намерих с по-дребна фракция, ама на живо не е толкова зле :-D.

Обитатели няма за сега, и аз мисля скариди да пусна и някоя друга неретина.

А още утре ще потърся някъде Glostostigma elanitodes . Ако някой има да пише едно лс  *THUMBS UP*.

Благодаря За съветите  *YAHOO* *bg* .
Не случайно от древни времена ЛЪВЪТ е бил символ на сила и мощ. След тигъра този хищник е най-едрия представител на семейство КОТКИ.---- PEUGEOT forever !

kamos

07.04.2009 15:50 #4 Last Edit: 07.04.2009 21:27 by kamos
Лодката е там а къде е моряка?
Сега по сериозно.
Грунда, камъка и лодката нещо не пасват според мен, ама ти си знаеш.
Пътечката е хубава, но дали няма да е по ефектно да заема дългата страна/нещо като плажна ивица/ и след нея да е грунда. Така  поне визуално няма да се набива толкова на очи големината му.
За растенията не знам за 8 литра кои ще са подходящи. Определено като обитатели 5-6 ред чери и ще стане бонбон. *DRINK*
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

peugeot_fan

Лодката и камъка ще ги махна .
По-дребен грунд няма от къде да намеря  *CRAZY* .
Но това с плажната ивица ще го опитам и него утре  *DRINK* .
И аз се замислям за ред черита или някакви други скариди .  ;-)
Не случайно от древни времена ЛЪВЪТ е бил символ на сила и мощ. След тигъра този хищник е най-едрия представител на семейство КОТКИ.---- PEUGEOT forever !

Деян

Готви се за световни войни с нишковидни и всякакви други водорасли.

peugeot_fan

Готов съм , имал съм преди нано ей така за скаридите  :-D , без за красота.
Камъчки и глосогстигма ми обеща бат Методи  *YAHOO* *privet* *DRINK* .
Не случайно от древни времена ЛЪВЪТ е бил символ на сила и мощ. След тигъра този хищник е най-едрия представител на семейство КОТКИ.---- PEUGEOT forever !

kamos

И да покажеш развитието :-)
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

vancho

много е хубав тоя ситния грунд *THUMBS UP* от къде го взе?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstore.picbg.net%2Fpubpic%2F0D%2FA6%2F217a39d745860da6.jpg&hash=5fe066531989cb1b9795f8b72dfcc2e62814c0f0

peugeot_fan

КВарцов пясък .

Ами развитие няма защото чакам бат Методи да каже ще ми праща ли грунд, ще ми продадели растението или не .  :duvar:
Не случайно от древни времена ЛЪВЪТ е бил символ на сила и мощ. След тигъра този хищник е най-едрия представител на семейство КОТКИ.---- PEUGEOT forever !

zorigigi

ами да ти кажа не разбирам много от риби но ако харесваш изящни и красиви си вземи скаларии и неони пък може и цитроси.
а пък ако искаш лесно да се развъждат избирай междъ гупи,молинезий,сом4ета и хелери не се бият.а пъ ако искаш можеш да добавиш и охлюви.

xpo

 *offtopic *offtopic zorigigi В аквариум 8л. е невъзможно да гледат Скаларии 

zorigigi

да знам но просто казвам че ако си фен можеш да сио земеш по голям и готово аз само предложих :'(

peugeot_fan

Спокич , имам и големи аквариуми  *ROFL* . Просто смених 10438547257 никове и заради това имам само толкова мнения  *bg* *ban *spam :-D
Не случайно от древни времена ЛЪВЪТ е бил символ на сила и мощ. След тигъра този хищник е най-едрия представител на семейство КОТКИ.---- PEUGEOT forever !

Similar topics (5)

44524

Публикации: 2
Прегледи: 2343

16889

Публикации: 9
Прегледи: 3118

18854

Започната от HADJOLOV


Публикации: 29
Прегледи: 11015

60148

Публикации: 39
Прегледи: 97345

41136

Публикации: 14
Прегледи: 5407