• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 22:43

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумите на Bolta

Започната от Bolta, 01.03.2010 16:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bolta

Таблетките са точно Spirulina tabs на Sera. За пръв път им давам такава таблетка и не мисля това да е основна храна. Беше просто за проба.
С тези таблетки храня Анциструсите. :-)

Bolta

Да пусна малко снимки на аквариумите ми... не че има кой знае какво развитие, но все пак има промени в тях. :-)
И така... да обобщя, че темата стана доста дълга и разхвърляна.
Вече имам 4 цихлидарника, от които един основен (250л.) и 3 по-малки, в които отглеждам поколенията на цихлидите. Те са 200л., 120л., и 70л. Най-малките аквариумчета за новоизлюпените не ги броя. :whistle: :-D
Първо няколко снимки на основния:
Ето някои от фазите, през които премина. Тъй като, през определен период от време гоня из аквариума някоя носеща риба... камъните винаги са с нова подредба след това. :-)
Това е от периода, в който се намираха малко растения:


Кафявата фаза, която почти не ме напуска... уж вече съм взел мерки, пък да видим:


Ето и още няколко различни подредби:


Тук съответно е сниман точно след поредното пренареждане, затова е толкова мътен:



Тази, мисля че е предпоследната подредба:


Ето и снимки от преди няколко дни със следните обитатели:
Pseudotropheus Demasoni - 10
Melanochromis Maingano - 2
Labidochromis Caeruleus - 8
и от скоро Metriaclima estherae blue/red - 4






Metriaclima estherae blue/red:
мъжкия красавец, който си има харем от 3 жени ;-)


... и една от жените му:


Имам и един нов вид в този аквариум... Tropheops sp. "Chilumba" (Mphanga) 1М+2Ж, но още не съм снимал аквариума с тях.
ПП: Явно сървъра се претоварва за всички снимки... следва продължение.
: 14.05.2012г 02:02ч
Ето и на 200 литровия:
На първите снимки, все още част от Саулоситата са в него, но се наложи да се разделя с тях като вид.




Сега в момента обстановката (с камъните) е малко по-различна и се обитава от общо петнайсетина развъдени при мен Melanochromis Cyaneorhabdos (Maingano) и Pseudotropheus Elongatus (Mpanga):





В 120 литровия има същите рибки, само че са по-малки:


Този хубавец е около 1,5см.


И последните мъници се подвизават в 70 литровия.


Приблизително 1см.


Както се забелязва, навсякъде пейзажа е лунен :-D, няма никакви растения в тях.
Все пак съм си запазил едно малко аквариумче, в което има някоя и друга китка, но се обитава единствено от охлюви. ;-)


И едно последно "бебешарниче", в което малките цихлидки прекарват първите 10-15 дни от живота си. :-)



Общо взето, това са новостите покрай аквариумите. :-)

Повече снимки на рибите, ще пусна тия дни в другата ми тема: Малавийците на Bolta.

rakim

Аквариумите с цихлидите са страхотни ;-)
540л Южна Америка

paolo6481

Слаба богу!Аз се бях опасил че напълно си турил кръст на растенията.Рибите са страхотни.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Eliz

Много са красиви аквариумите,ама още не мога да преживея,че развали 250-литровия със скалариите.Имаше толкова много растения,даже го разруши в най-красивия му етап от развитието  :'(

Bolta

Благодаря, колеги!
Eliz, за да те успокоя, ще ти кажа че не е точно така. Когато го развалих, бях завъдил доста видове водорасли, включително и по някои от растенията. Все пак не е това основната причина да го разваля де, признавам си но... :-[
Просто тези Африканци... няма да мога да го обясня... колегите цихлидари със сигурност ме разбират. :-)
: 15.05.2012г 01:01ч
Кратко клипче на най-новите попълнения в аквариумите... :-) /снимки и повече подробности ТУК/:


Ето я и майка им, в първите дни от носенето:

raadkoo

Ако ти прегледам още веднъж темата и хуквам да търся камъни. Много красота тука  *THUMBS UP*


Marinela

 :-)Имаш чудесни аквариуми и прекрасни рибки много ми харесват! *THUMBS UP*
:-)

Bolta

Хайде и аз да освежа малко темата със снимките от конкурса, пък и не само с тях. :-)
Окончателно се спрях на 3 вида риби... оказа се, че аквариума ми е малък за повече (това е 200 литровият). Даже в момента е малко пренаселен, но разчитам на това че филтрацията уж е на ниво, а и повечето риби все още са подрастващи, излюпени при мен. Също така сменям вода на 5-6 дни по 40-45%.
В момента на снимките, рибите са малко стресирани и избледнели, защото бърках да вадя техниката, но така и не я извадих цялата. :-[








rakim

Много ми допада,супер е.Защо не оставяш валиснерията да се плъзне по повърхноста,според мен ще е още по добре ;-)
540л Южна Америка

ancitrusa

Цихлидарника е супер,рибоците и те вадят хубав цвят. Но ми се струва че синьото е в повече. Аз бих сменил манганото с някой от следните видове- хонджи, лабеотрофеус тревавазе, метриаклима OB оранж или Red . Иначе комбинацията  цаерулеус,демасони си е класика. *THUMBS UP*

Ri6eto

Разкошна картинка,а на живо е още по-хубав.
Цитат на: ancitrusa - 05.01.2013 10:23Но ми се струва че синьото е в повече.
...някое червено рибе и... *THUMBS UP*

diskusi233

Много хубави аквариуми..
Поздравления. :-)
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

Bolta

Цитат на: rakim - 05.01.2013 01:13
Защо не оставяш валиснерията да се плъзне по повърхноста,според мен ще е още по добре ;-)
Ще се пробвам, имаше брада по върховете и затова я орязах.

Цитат на: ancitrusa - 05.01.2013 10:23
Но ми се струва че синьото е в повече. Аз бих сменил манганото с някой от следните видове- хонджи, лабеотрофеус тревавазе, метриаклима OB оранж или Red . Иначе комбинацията  цаерулеус,демасони си е класика. *THUMBS UP*
Така е, синьото е в повече, но прекалено много ми харесват Манганото, а и женските им не са за подценяване по красота. Иска ми се да имам още видове, но аквариума наистина е малък, особено за Лабеотрофеуси. Като цяло реших да гледам по-малко видове, но с повече бройки, заради агресията.

Цитат на: Ri6eto - 05.01.2013 13:07
...някое червено рибе и... *THUMBS UP*
Оранжево да, но червено... трудно, освен някоя Аулунокара, но не са за моя аквариум.

Благодаря на всички за отзивите!

Similar topics (5)

29265

Публикации: 18
Прегледи: 8993

54243

Започната от Deqn99


Публикации: 39
Прегледи: 13135

21440

Започната от lubata


Публикации: 12
Прегледи: 5220

19508

Публикации: 115
Прегледи: 43033

49086

Публикации: 5
Прегледи: 2569