• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.

15.12.2019 07:07

Новини:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!

Акваскейпинг конкурс
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Всичко за Red Cherry shrimp

Започната от Лора, 20.10.2008 20:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

danielm

Женската изглежда с добър червен ген ... уви.

ogun

Да сподела опита си с една техника за скаридите.
Сложих 10 от тях в една родилка за живородки в аквариума като им сложих малко мъх и ричия.
През 2-3 дни им давам по 1/4 таблетка за дънни риби.
Резултатът след няколко месеца е, че в аквариума с родилката със скариди популацията се увеличава много по-бързо отколкото от другите ми аквариуми. В аквариумите гледам молинезии и гупи.

Постоянно има женски с яйца в родилката, малките като се излюпят и излизат през дупките и си щъкат из аквариума.

Обяснявам си го с факта, че в родилката никой не ги закача пък и ги храня само тях.
Без родилка също се увеличава популацията, но много по-бавно.
Друг плюс е, че по този начин могат да се изберат най-красивите и големи за да се чифтостват помежду си.

dreamer

Здравейте,
Женската "снася" ли без наличие на мъжки в аквариума?
Не съм сигурна, че има мъжки. Бяха малки. От две седмици ни няма покрай аквариума и според мъжът ми има женска с яйца. Тъй, като още ми е трудно да ги различавам ( първи аквариум, стартиран преди месец и нещо) Искам да знам дали да ходя да купувам мъжки или наличието на яйца предполага, че вече има мъжки в аквариума?

MeTogu

Мисля че е възможно да има няколко пъти хайвер с едно заплождане. Така ,че няма да се притеснявате.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

VDO

Щом пускат хайвер ,значи има и мъжки.

Lovely

Здравейте  от мен. Изчетох с интерес темата, но имам едно практическо питане: Имам женска скарида с хайвер,преместих я в по-малък 15л.аквариум преди 3 седмици заедно с една мъжка. В аквариума има 3 мънички панди, 4 бебета гупи на 3 седмици и няколко мини неонки. От една седмица женската стои под листата на едно анубиасче и неизлиза. Нормално ли е това при бъдеща "родилка"? Благодаря предварително за отговора!

VDO

Нормално е,скаридите така си прават-завират се по растенията и си чоплат,но с тия "мини" неонки в 15л аквариум не чакай да видиш малки скариди.

Lovely

Разбрах. А има ли начин да накарам скарида да дойде на определено място в аквариума (освен с храна) за да мога да я хвана по-лесно или при смяна на водата да "навивам ръкави и бъркам на дълбоко"? Питам защото и в 60 л. аквариум онзи ден видях бременна, а там имам доста данио. Имам само 5 скаридки, та ще се постарая да ги поумножа... :)

Lovely

Споделям:методът с ръкавите се оказа най-ефективен. Така,че вече си имам скаридарник с 2 бременни скариди и новоизлюпени бебета! :)