• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 10:04

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Всичко за Red Cherry shrimp

Започната от Лора, 20.10.2008 20:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bustama

Здрявейте колеги. От няколко месеца си живуркат безпроблемно при мен черешките, но днес ми направи впечетление, че щипките на повечето са започнали да побеляват - при по-сатите се забелязва най - много. На какво според вас се дължи това и ако е проблем как да постъпя?
РН - 7/7,5  NO3 - 5мг/л. КН -3°/4° само това мога да тествам.

soulkeeper

Здравейте колеги.От 3 дни имам проблем в скаридарника,но не мога да разбера какъв точно е той.Преди 3 дни намерих едно мъжко чери умряло,а другите го бяха нападнали да си чоплят мръвчица от него.След като го изхвърлих смених 1/3 от водата,и забелязах една женска с хайвер и цепка на гръбчето(точно такава,каквато се забелязва при смяна на обвивката).От 1 год. ги гледам и не съм забелязвала до момента скарида с хайвер да сменя обвивка.Уви,днес я намерих с краката нагоре.Според вас,дали ги е налазила болест,или просто в неподходящ момент е тръгнала да се "съблича" . *dontknow*. Аквариум 20л. Температурата е 24 градуса,филтър HAILEA SL-106.Торя с Ferropol по 2,5-3мл. при седмична смяна от 1/3 на водата

todor_kt

Цитат на: soulkeeper - 30.01.2014 10:12
Преди да умре мъжкият, правила ли си нещо в аквариума, което би могло да влоши качеството на водата? Нова декорация, ровене на грунда...?
Забелязал съм, че при мен, когато разровя грунда по някаква причина следва масова смяна на обвивките. За съжаление така изгубих една red fire малко преди да даде поколение. Аз също ползвам Ferropol, който засега не виждам да създава проблеми.
Мисля, че смяната на 1/3 от водата в случая е довела до гибелта на женската. Това, което съм чел за черитата е, че не обичат смяна на голямо количество вода. Ако са били раздразнени от влошено качество на водата, смяната на голямо количество е допринесла за още повече стрес. То е малко нож с две остриета дали да махнеш голямо количество от "лошата" вода с цел да предпазиш останалите скариди и евентуално да ги стресираш повече, или да смениш малко, което може да се окаже недостатъчно и всички да се гътнат. Аз лично ако забележа влошено качество на водата, бих сменил по-малко от 1/3 наведнъж. След 1-2 дена отново малко количество, за да избегна голям стрес изведнъж.
Aquael Shrimp Set 30:
Neocaridina Heteropoda var. Red Rili
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs8.postimg.org%2Fn2l7n7nf5%2F2q0owec.jpg&hash=0514b00eea16e20ef1c13ee69ef905e4d823e5c9

soulkeeper

Може би си прав!Не се замислих за този ватиант,но като видях как се е сцепила на гръбчето,предположих че или не е успяла да "смени кожа" или болест.За стрес не ми мина през ума че може да е.Току що забелязах новоизлюпени  *YAHOO* Явно още някоя мама се е погрижила за популацията.

soulkeeper

Тази е жива, но цепната.Ето снимка

windows 7 screen shot

Andrei

Имам няколко въпроса свързани с черитата!
1.Колко често да се сменя водата?
2.Колко литра минимум им трябва?
3.Задължително ли е да има водорасли вътре?
4.Трябва ли да има грунд, нагревател или пък помпичка?

Извинявайте ако въпросите ви се струват глупави от един час гледам темите и мисля да си взема !  *YAHOO*

Caxapa

На всичките ти въпроси а и на последващи такива е отговорено в същата тази тема. Просто се иска малко четене.   *bg*

untouchable

Бих искал да попитам мога ли да гледам черита в аквариум с барбуси ?

Marto99_mz


asito

Стартирах нов аквариум в който сложих грунд JBL Manado.Прехвърлих обитателите от стария.Имам доста ред черита.Питането ми е някой гледа ли скариди с такъв грунд и размножават ли се успешно?Досега бях с инертен кварцов грунд и се късаха да се размножават,но какво да очаквам от манадото????

buchkata

Размножават се безпроблемно,дори ми се струва,че цветът им се засилва от Манадото.

petko

Цитат на: buchkata - 23.02.2014 14:29
Размножават се безпроблемно,дори ми се струва,че цветът им се засилва от Манадото.
Същото положение е и при мен.

asito

Супер.Бучка,а тези кристъл ред от обявата ти гледал ли си ги с манадо грунд?На тях как им се отразява имаш ли идея.

buchkata

При кристалите съм с грунд на Ширакура.Нямам опит с друг грунд специално за тях.

Penta

Едно въпросче : Тази скарида с бяла черта на гърба някаква разновидност на Red Cherry ли е ?


Similar topics (5)

52371

Публикации: 0
Прегледи: 2153

36207

Започната от sailender


Публикации: 16
Прегледи: 12883

27237

Започната от crxx


Публикации: 19
Прегледи: 7555

20091

Публикации: 18
Прегледи: 9257