• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 04:46

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Всичко за Red Cherry shrimp

Започната от Лора, 20.10.2008 20:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

marta

Колеги, мисля си дали не мога да сложа някоя и друга рибка в скаридарника ми. Той е 10л с около 20 ред чери, ако трябва бройката мога да я намаля. Трябва да са 2-3 рибки примерно и много миниятюрни. Има ли такива?

Bolta

Да, има.  :-)
Microrasbora kubotai , Celestichthys margaritatus (Микроразбора галакси ), Boraras brigittae...

marta

Проблема е, че няма нагревател и температурата е м/у 20-22 градуса мисля че галаксито най-пасва. Лятото ще е по-топло, а зимата ще е макс 20 градуса. А филтрацията ми е с обикновенна гъба с попмпа. Дали ще има проблем? И колко галаксита препоръчвате за тези литри? 2-3-4 ... Само да кажа че има голямо наличие на огнен мъх, който расте чудесно. :-)

godsmak

а дали ства с кардинали да се гледат дали ште има ядове

marta

С кардинали няма никакви ядове, аз преди гледах много скариди с кардинали в голям съд и нямаше ядове. Трябва да си има много укрития. Но предвид литража не мога да пусна кардинали те са по-едри рибки  :coffee:

TiratroN

Развитие по темата.
От доста време съм разкарал филтъра от скаридарника. Ядосах се и махнах почти всичко , оставих само мъховете и един голям камък.
Сифонирах. После цял час рових из утайката да извадя малките скаридки. Имаше всичко на всичко 15 бройки. Това беше преди повече от месец.
На днешна дата вътре щъкат доста дребосъци и вече има такива които са на различна възраст, а не както преди.
Новородените скаридки се оказват доста по-големи от това което си представях.
Аквариума обаче се напълни с бобени рачета и реших да сложа рибки да ги изядат. Сложих най-дребните гупички - родени преди седмица. 5 бройки се справиха със стотици буболечки само за два дена. Същевременно дребните скаридки въобще не могат да бъдат изядени защото гупичките са прекалено дребни за тях.

колешански

Здравейте,с кардинали нямат проблем скаридките,а със серпи дали ще имат,щото ги гледам серпите,са бая големи разбойници :-)

zambo

Проблем за серпите няма да има . Даже ще питат за още .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

boxko

Цитат на: zambo - 18.04.2011 21:24
Проблем за серпите няма да има . Даже ще питат за още .
А с молинезии, гупи, хелери, неони и сом джоли ?

MeTogu

Също ще им в вкусно да си ги хапват.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

zambo

Цитат на: boxko - 18.04.2011 21:43
А  неони и сом джоли ?
С тези двете проблем няма да има .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

stilista

Май се пресилват теориите в тая тема.
Винаги е проба и грешка и в 99% е индивидуално за всеки аквариум.
За мен истината е да има много укрития където да се крият при заплаха от рибите.
Даже сега съм пуснал скариди при скалариите и се крият из растенията и камъните и за 1седмица има оцелели.
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

hajigeo

Цитат на: stilista - 19.04.2011 11:07
Винаги е проба и грешка и в 99% е индивидуално за всеки аквариум.

Напълно съм съгласен.
Преди около 1 месец, за проба, пуснах няколко черита в аквариум в който има трихогастри, разбори, рамирези, лимонови тетри и плати. Не само са още там, но от време на време забелязвам и някой мъник. Възрастните скариди се разхождат по дъното и рибите не ги закачат.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi886.photobucket.com%2Falbums%2Fac62%2Fhajigeo%2F126%2520v3%2Fth_IMG_6306_zpsbaf55437.jpg&hash=f361c366e6ca1e3c30495da571aba6db07d1dfc3    https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi886.photobucket.com%2Falbums%2Fac62%2Fhajigeo%2F80l%2520v2%2Fth_IMG_6374_zpsdeb9baf0.jpg&hash=1247b409f070f7d717891939d0ecb1ce5224a3d9

ico

Те големите скариди се крият, но най-малките не са толкова предпазливи май и дребните риби си ги ядът.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

boxko

Забелязвам в скаридарника бели отливки на скаридите. Дали това не са сменени обвивки, или са починали скариди ?

Similar topics (5)

52371

Публикации: 0
Прегледи: 2138

36207

Започната от sailender


Публикации: 16
Прегледи: 12846

27237

Започната от crxx


Публикации: 19
Прегледи: 7505

20091

Публикации: 18
Прегледи: 9200