• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:53

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Всичко за Red Cherry shrimp

Започната от Лора, 20.10.2008 20:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa

Както всяка риба се нуждае от определени параметри на водата, така и скаридите. Та ще трябва да замериш параметрите на водата от тръбопровода. Тази която е в аквариума от който ще вземаш вода и ако съвпада с изискванията на вида скарида може и да станатнещата. Температурата също не е за пренебрегване.  Скаридите по принцип предпочитат чиста вода и добра хигиена в аквариума. Така, ЧЕ..пак опира въпроса до четене.  :popcorn: Колкото до бройката.. Ако се започне с една стартова група от 5 до 10 екземпляра скоро  при добри условия на отглеждане могат да станат десетки.
ПП. Колегата е добавил съвет за мъховете.

Ivko2002

Благодаря, ви много. Ще пиша пак ако има проблеми.

stefan4o

Здравейте,
за да не отварям нова тема искам да запитам тук по-знаещите колеги за нещо относно ред чери. Одеве ходих да купя спирулина за скаридките ми и в аквариума в магазина ми се показа една скарида ред чери, която нито като размер, нито като оцветяване приличаше на моята. Тази беше плътно червена и доста тлъста - почти колкото мъжка аманова скарида, сигурно беше 3см и нагоре дълга. Имаше и хайвер. Моите жески, една от които също има хайвер, са далеч по-дребни. Всъщност от вид ли са или продавачката не знае, какво продава? Щото разликата ми се вижда осезаема. Или половата зрялост при женските не значи максимален достигнат размер?

gebo777

Ред чери си е била голямата, просто възрастна женска. В зависимост от условията, женските достигат полова зрялост за 45-60 дни след излюпването, тогава са около 1.5 см. С времето продължават да растат, а цветът става все по-наситен. Не е рядкост да достигнат 3 см. Така че всичко е нормално.
Ще си позволя и един съвет, не само към теб - избягвайте да купувате възрастни скариди, доста по-трудно се адаптират към нова среда и смъртността е по-голяма. Освен това живеят максимум две години, така че може и просто от старост да си умрат скоро...
ТИ ПОЧЕРПИ ЛИ НЯКОГО ДНЕС ?!?

boriskox

Здравейте,
Реших и аз да се обзаведа със черита,по-точно да гледам черита и микроразбора галакси  в едно 30литрово аквариумче което е цялото в мъх( може би 3/4ти е превзет от мъха) .Продавача ме убеди че неговите скариди се въдели яко при положение че имал и риби и черита.До тук добре.Първоначалн осе притеснявах как ще се адаптират черитата но след две три жертви всичко беше ок.Даже забелязах бебета скаридки след някой ден да щъкат в аквариума.Това докато не пуснах 3 бр микроразбори.И повече не видях малки скаридки?Питането ми е дали ще се развъдят или няма как?То като се замисля и микроразбората да хвърли хайвер- то черитата пък ще изядат хайвера

VDO

Ще се въдят черитата,те и сега се въдят,ти не ги виждаш. 3 галактики не са проблем,лоша вода е по опасно. За хайвера на галакситата скаридите не са изобщо проблем,проблем е ако има охлюви и други риби.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

boriskox

11.01.2016 13:36 #456 Last Edit: 12.01.2016 21:08 by boriskox
Има да,от малките охлюви.Ще взема една Хелена да им види сметката в такъв случай

Публикациите са слети: 12.01.2016г 19:07ч

Също така да питам дали третиране с метиленово синьо е пагубно за скаридите?

Публикациите са слети: 12.01.2016 21:08

Да питам дали третиране с метиленово синьо е пагубно за скаридите?

boriskox

Цитат на: boriskox - 11.01.2016 13:36
Да питам дали третиране с метиленово синьо е пагубно за скаридите?
Ами тъй като никой не отговори,на принципа проба-грешка не забелязах нещо да им стана на скаридите.
Явно не им вреди

Caxapa

Все пак не прекалявай с лекарството.

boriskox

Цитат на: Caxapa - 24.01.2016 17:20
Все пак не прекалявай с лекарството.
Ами не,4-5 капки на 25 литра.Май нищо не е.Една от ендлерките се търкаше в дъното и затова сложих синьо

hristoj

Някой запознат с това дали акарите в един аквариум могат да влияят на скаридите, понеже от няколко месеца забелязах сериозен спад в бройките на скаридите в аквариума ми. Имаше такива и с яйца, но в момента виждам 5, 6 най-много.

gebo777

Ако имаш предвид рибата акара - яде ги до пръсване! :)
Вероятно обаче говориш за миниатюрните бели буболечици - те не са акари, но не им помня латинското име в момента. Хранят се с водорасли и остатъци, а това е храната и на скаридите - това е единственото им отрицателно въздействие. При мен ту се появяват, ту изчезват... Ако обаче се намножат много, това означава влошена хигиена - предполагам, че това е истинският ти проблем...
ТИ ПОЧЕРПИ ЛИ НЯКОГО ДНЕС ?!?

_Kirilov

Нямам време да прочета цялата тема .
ВЪпросчето ми е за клиновидните разбори дали си похапват блажено малки скаридоци ?
Поне 3 женски трябва да са ми хвърлили хайвер близката седмица , но успях да мерна само едно микроскопично извънземно да щъка ,че и храна си беше хванало.
Клиновидните са почти на максимален размер в 70+л аква 15 броя с 4 подрастващи анциструсчета.

jabeto

Похапват си,ако няма достатъчно укрития.Малките новоизлюпени са перфектна храна,но има възможност просто скаридките да са се покрили и в комбинация с малкият им размер да не ги забелязваш още.

Penta

За повишаване броя оцелели черита е важно наличието на мъхове.

Similar topics (5)

33710

Започната от Aquadream


Публикации: 470
Прегледи: 239177

24352

Публикации: 14
Прегледи: 5842

18741

Публикации: 16
Прегледи: 7523

10315

Публикации: 15
Прегледи: 7246

52935

Публикации: 4
Прегледи: 2994