• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:39

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Всичко за Red Cherry shrimp

Започната от Лора, 20.10.2008 20:31

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

nathan

Здрасти на всички!  От днес (19.08) имам ред черита, но неко не са баш ред.Жената ,от която ги взех саза, че е нормално да са прозрачни, заради стресаот местенето и, че като се успокоят ще си почервенеят.Но за часовете от както са в мойта локва само съвсем леко се появи червеничко.Дали ще се оцветят в яркото червено, от всички снимки на тези скаридки?

Nikiengi

За съжаление аз не виждам снимките, но принципно е така - след някой друг ден се оцветяват ако са хубави, но може и да си останат прозрачни, ако не са отглеждани правилно.
:-)

TiratroN

При мен скаридите са с различно оцветяване. Има и напълно прозрачни, има на леки петънца има и силно червени та дори и с лека бяла линия на гърба. Гледам ги в еднакви условия- в един аквариум са. Имах даже едни които отиваха на оранжево.
За себе си мисля, че те са си генетично така. Забелязвам че почти всичките ми мъжки са прозрачни.

Caxapa

За да са наситени цветовете си трябва селектиране. Безцветните ги отделяш и оставяш само елита-силно оцветените! Инак..  *NO* Имам няколко скариданика и в един от тях пускам всичко което не ми харасва. После от там  вадя по някое оцветно но като цяло се иска да ги селектираме Черитата, инак рискуваме да  си загубим линията. Освен това и от време на време да опресняваме с "нова кръв" - /новодомци от други колеги/ нашия щам, че се получава израждане.

user951260

Имам скариди от скоро. Гледам че на 2 от тях по гурба има нещо жълтичко, това яйца ли са?
Гледах снимки в нета и ми се стори че яйцата са отдолу, на моите пък са отгоре, или поне така изглежда. Това нормално ли е?

petko

Нормално е това жълтото,но не са все още яйца.
Оплодените яйца са си от долу.

yasen_vn

Не е нормално хайвера да е на гърба. Ето ти една примерна снимка, подбрана случайно, как изглежда скарида с хайвер:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.postimg.cc%2Fbl81zgy09%2Fimages.jpg&hash=3fc1375f252ba7e3e296accaddabee3af1b76a0c

Caxapa

Стана ми интересно с това което е на гърба на скаридата. Ако може снимка ще е добре.

jabeto

Сигурно гожори за тази ивица
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs17.postimg.cc%2Fikb2ptwun%2Fcherry_shirmp.jpg&hash=fba7fef5f778082af936795f269ce7ae54be3e21

kuvert

Цитат на: user951260 - 09.12.2015 18:44
Имам скариди от скоро. Гледам че на 2 от тях по гурба има нещо жълтичко, това яйца ли са?
Гледах снимки в нета и ми се стори че яйцата са отдолу, на моите пък са отгоре, или поне така изглежда. Това нормално лича е?
Нарича се СЕДЛО

pro_filer

Цитат на: kuvert - 10.12.2015 09:15
Нарича се СЕДЛО
*THUMBS UP*
Токова полемики за това седло, а го има още във втория пост...

Ivko2002

В 20л. аквариум колко скаридки мога да гледам и какви риби с тях(нов съм с скаридите).

Caxapa

В 20 литра само скаридки   без риби но за съвет бих препоръчал всяко едно животно което искаш да имаш и по-специално риби да им четеш профилите. Там е описано как се отглеждат и в какви условия. Четенето за Акваристиката е тясно свързано с правилното отглеждане на риби и скариди.

Ivko2002

Ясно, ще чета повече, просто в момента нямам много време. Само да попитам колко скаридки мога да гледам и мога ли при стартирането на аквариума да взема 1/3 вода от големия аквариум и 2/3 да сложа чешмяна престояла? Извинявам се за глупавите въпроси?

yasen_vn

Бих те посъветвал в началото да сложиш водата поне 50/50, даже и 100 % от големия аквариум, да оборудваш аквариумчето с грунд и растения, най-вече мъх и разбира се аератор с гъбичка за филтрация. Сменяш водата по малко, но по-често, за този обем например си  пълниш едно шише от 2 литра и два пъти в седмицата сменяш 2 литра и пълниш да ти е готово за следващата смяна. Мисля, че няма да имаш проблеми, ще се въдят и ще си живеят десетки скариди.

Similar topics (5)

12346

Започната от Деян


Публикации: 4
Прегледи: 3283

46680

Започната от bobynfs


Публикации: 33
Прегледи: 11633

38759

Публикации: 0
Прегледи: 2021

32435

Публикации: 5
Прегледи: 4464