• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 04:18

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос относно--скарида Sakura

Започната от wwladoo, 13.03.2010 07:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

wwladoo

Колеги някой гледал ли е такъв вид скарида, искам малко информация за нея и снимки какво представлява!!!!Благодаря предварително! *thanks :-) Имам някаква бегла информация,че е червена на цвят--но много по наситено от черито, но не знам дали е достоверна!!!
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

trupai

Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

wwladoo

Да колега гледах я темата и аз това си помислих,че е една и съща--но е малко по скъпа от черито!!!
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

trupai

Доста по-скъпа! Но е стархотна!
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Асен Евгениев

Някой не ги ли развъди вече тия скариди, да ни зареди и нас?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Predator

Доколкото съм чел на някои места, Sakura е "черешка" от по-висок клас, т.е. все същата Neocaridina Heteropoda var. Red, но селектирана допълнително, за да придобие много по-плътен и ярък, а според някои и по-тъмно червен цвят.
Общо взето явно се върви към нещо като класовете при Crystal Red Shrimp (Caridina cantonensis sp. "Red"):

Клас C: Red Sherry

Клас В: Red Fire

Клас A: Sakura

Въпреки, че такова разделение ще е доста по-трудно, защото цвета (за разлика от "лентите") при Neocaridina Heteropoda var. Red зависи и от много други фактори...

Деян

И като цяло не трябва да живее с черита. Това задължително!

santah

Цитат на: Деян - 14.03.2010 22:23
И като цяло не трябва да живее с черита. Това задължително!
Защото ще се кръстосат или поради други съображения?

Деян

Както е написал хищника, те са просто две различни цветови форми на една скарида. Ще се кръстосат и ще дегенерират.

trupai

Аз имам шест, но никоя женска не е с хайвер! Ще мъча да ги развъдя, без черита!!!
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

wwladoo

Към края на месеца,ще имам сакура,който иска да ми пише тогава!!!! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Асен Евгениев

Цитат на: wwladoo - 21.03.2010 00:48
Към края на месеца,ще имам сакура,който иска да ми пише тогава!!!! ;-) :-)
Собствено производство ли ще бъдат?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

wwladoo

Не колега още не съм ги развъдил тях,от внос ще бъдат!!! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Desmoria

Аз имам 3 бр. от тези сладури (Red Fire) и като цяло бяха взети, като 2 женски и една мъжка. Обаче след като попаднаха в моя аквариум, всички придобиха еднакво наситен цвят и се опасявам, че май и трите са женски, защото няма нито една с хайвер.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

trupai

От моите 6бр. до сега не съм видял нито една с хайвер, а ги имам  повече от 3 месеца! Много странно, на какво ли се дължи това?!
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Similar topics (5)

44644

Публикации: 2
Прегледи: 2173

26934

Публикации: 14
Прегледи: 6826

22098

Публикации: 15
Прегледи: 10493

11317

Публикации: 7
Прегледи: 4355

51688

Публикации: 2
Прегледи: 2093