• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 08:29

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Снимки на скариди и скаридарници.

Започната от Деян, 03.01.2010 20:30

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Асен Евгениев

Цитат на: sliven - 17.02.2010 23:59
Моят не е хубав,но има скариди,ама скариди....,оттам скаридарник!  :-D  Другите, гледам,скаридарници(уж) ,скариди=тук-там??Навъдете ги ,де!
Тия скариди се чувстват така, както аз се чувствам в препълнен автобус. На мен не ми е добре,
за тях не знам. ;-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

sliven

Скаридите, така си живеят, бе пич!Скупчени на най-хранителните места.  =-O Как пък знаеш, за тяхните чувства!!! Или, за  по-бързо им приписваш човешки настроения!  *BRAVO*
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

valnata

И аз се чудя как някои хора разбират чувствата на рибите или скаридиите. :-D  Много често се среща репликата "могат да живеят заедно, но няма да се чувстват добре".*dontknow* :-D Дали пък не им е готино така, или има някакъв белег по който се познава? *JOKINGLY*

Асен Евгениев

Цитат на: sliven - 18.02.2010 20:38
Скаридите, така си живеят, бе пич!Скупчени на най-хранителните места.  =-O Как пък знаеш, за тяхните чувства!!! Или, за  по-бързо им приписваш човешки настроения!  *BRAVO*
Сори, пич! Просто си мислех, че се скупчват когато има кльопачка, а иначе се крият в дупки, подмоли,
коренища и други укрития. Моите правят така, даже си имат любими скривалища. Само макробрахиумите
в общия аквариум скитат постоянно, катерят се по гърбовете на сомовете и се бият със скаларите за
храна. Но те се изживяват като господари. Колкото до поста ми, просто използвах метафора, не се
впрягай излишно. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

sliven

Няма проблем!Сега пък, ме (само)впрягаш.  *STOP* О.К.съм!  *YAHOO*  *CRAZY*
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

pe6o_hristov


dark_messiah1


bluefire

aйде и аз да се похваля : аква -30л  обитатели  около 50-60 (може и повече ред чери-та ,3 рачета (камбарелус монтезуме) 2 анцитруса  и 2 севелия линеолата


ivan_251

Цитат на: sa6eks - 18.02.2010 20:09
Съжелявам, че не пиша по темата, но дали можете да ми кажете с какво се хранят, каква темперетура е препоръчителна, дали могат да се гледат с живородки, а и от каде мога да си зема от София ?


За всеки вид скарида е различно.Има тема в раздела.След като решиш какво ще гледаш,ще нагодиш  аквариума си според вида скариди.Аз ти препоръчвам да започнеш с ред чери.

пп.Мисля,че могат да се гледат с живородки,но незнам.С гупи съм виждал скаридарници.


pro_filer

Можете ли да ми кажете какъв вид е тази скаридка:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs4.postimage.org%2FhyN_J.jpg&hash=200953c07f804e768bde54c2ec8af1745cdef5adhttps://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs1.postimage.org%2FJTZFS.jpg&hash=8e456e6229268d510bf5eafc97942d200f858a40


pro_filer

А каква може да е причината да се крият останалите скариди(от няколко дни насам) с изключение на тази? Скаридите са в общия аквариум, заедно с 15-20 плати, 6-7 вариатуса, 3 анциструса, 3 коридораса и една сребърна валифера. И в момента са се изпокрили половината в кокоса, а другата половина на корена под анубиас-а. Не ги храня с нищо специално(на самоотглеждане са), може ли в това да е проблема?  *dontknow*

LuDiQa

Два домата пресичали улицата. По едно време единия го сгазила кола, а другият се провикнал хилейки се:
- Ставай бе, кетчуп!

Деян

Както и да е и без това тия лафове не са за тук. :)

Similar topics (5)

13567

Публикации: 17
Прегледи: 62315

41560

Публикации: 6
Прегледи: 2991

41324

Започната от amazingxstar


Публикации: 4
Прегледи: 3498

59462

Публикации: 1
Прегледи: 7140

38022

Публикации: 5
Прегледи: 4223