• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 04:14

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

скариди ред чери

Започната от godsmak, 24.02.2011 17:48

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

godsmak

24.02.2011 17:48 Last Edit: 24.02.2011 19:00 by Caxapa
Здравейте! Вземах_си скаридките от един колега от форума, 15 бройки. Едната даде фира веднага, сега са си добре само дето нямам търпение кога ште ще си имат малки. Имам ги повече от месец . съшто Също така, мога_ли да ги гледам сас  с рибки кардинал заштото  защото скаридките не_ми_се пускат в големия аквариум а имам един 40литров в който гледам едни сомчета но мисля да ги махам.  Благодаря_ви предварително на отзовалите_се!

varto

Здравей, и аз си взех 10тина скаридки от колега от тук, вече 3-4месеца нямам нито една новородена,в 20литров аквариум са с разстения и грунд,нищо не им липсва.
Нямам идея защо не се размножават, и мисля да ги пусна вече в големият ми аквариум да му мислят какво ще правят.
Ако имаш разстителност в аквата мисля че няма да имаш проблем ако ги пуснеш.

Асен Евгениев

Цитат на: godsmak - 24.02.2011 17:48
нямам търпение кога ште ще си имат малки. Имам ги повече от месец
Може и да имаш, но да не си ги видял още. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

zambo

Колеги , проявете търпение . Купувате си рибка от магазина и мислите , че тя е длъжна да се размножи веднага в аквариумът ви . Нека поне да се климатизират .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

varto

Днес ще извадя всичко от скаридарника ще сменя водата ,защото се е напълнил с гадни малки червейчета,след това пускам скадирите и ги чакам още 1 месец,ако нямат поколение ги пускам в големия аквариум кадето ме притесняват двата големи синодонта които са вътре да не ги изядът.

п.п. сега видях теми за червей и виждам че съм завъдил планария,егати нашествието са има десетки в скаридарника,как мислите след рестарт на аквата дали ще изчезне,да правя ли нещо специално с миенето на грунда?

zambo

Цитат на: varto - 26.02.2011 13:52
ще сменя водата ,защото се е напълнил с гадни малки червейчета,
=-O  Какви са тия червейчета ?
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

varto

Цитат на: zambo - 26.02.2011 14:11
=-O  Какви са тия червейчета ?

сега видях че са планарий,многоо планарий. най странното е че вчера като ги чистех с пръсти бяха едни лигави такива и ми запари на пръстите като ги стривах,явно изпускат някакъв секрет,тия гадини.

Асен Евгениев

Цитат на: varto - 26.02.2011 14:13
вчера като ги чистех с пръсти
Така с пръсти няма да ги пребориш.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

godsmak

Здравейте пак съм аз . Днес като се прибрах от работа поглеждам в скаридника и скаридите (ред чери)като запалени ходят в аквариума дасега толкова активни не съм ги виждал каква може да бъде причината .

Гецата

Най - вероятно време за размножаване,очаквай да видиш хайвер по женските. :-)

marta

Най-вероятно не си имал хайвер и малки заради планарията... те могат да изсмучат хайвера от женска скарида, без да й навредят! Ако забележеш жълти или зеленикави коремчета, значи имаш хайвер! ;)

Гецата

Цитат на: marta - 07.03.2011 20:44
Най-вероятно не си имал хайвер и малки заради планарията... те могат да изсмучат хайвера от женска скарида, без да й навредят! Ако забележеш жълти или зеленикави коремчета, значи имаш хайвер! ;)
По въпроса за планарията,при мен като няма такова животно /проверено и обезпаразитено за всеки случай/,защо някой от скаридите /чери/ не задържат хайвер.Пълнят коремите и след 3-4 дни хаивера изчезва почти всичкия.Много ме е яд  :ranting:.
Ако може да подскаже някой. *thanks

marta

При мен наистина много успешно се множат, дори от 7 дни са в нано аквариумче 10л и вече имам 2 бременни, а със сигурност нямаше нито една с хайвер като ги премествах, но бременните женски се крият, много рядко виждам бременна!

Ако си сигурен, че си оставят хайвера може да има някакъв стрес - рязко пускане на светлината, разко загасяне, някакви шумове в стаята, нещо което да ги плаши примерно? Друго не мога да се сетя! А и имам само около 5-6 месеца опит със скаридките.

bonevbb

Да попитам кои колеги се занимават с ред чери, че скоро мисля и аз да си направя аквариум за скариди. Споделете и с какво ги храните и мога ли да ги пусна в 15 л. аквариум.

denbosch

Цитат на: bonevbb - 01.03.2012 19:01
Да попитам кои колеги се занимават с ред чери, че скоро мисля и аз да си направя аквариум за скариди. Споделете и с какво ги храните и мога ли да ги пусна в 15 л. аквариум.

Можеш да ги гледаш в 15 л аквариум.Попрочети и тук:

http://aquariumbg.com/forum/akvariumni-bezgrabnachni/vsichko-za-red-cherry-shrimp/

Similar topics (5)

24593

Публикации: 6
Прегледи: 5864

9614

Започната от bobynfs


Публикации: 4
Прегледи: 4824

24352

Публикации: 14
Прегледи: 5824

48962

Публикации: 7
Прегледи: 3796

9729

Публикации: 9
Прегледи: 5956