• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 06:18

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Скариди Кардинал (Caridina dennerli)

Започната от gebo777, 26.06.2014 01:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gebo777

Труден въпрос... Стаден вид са. От личен опит знам, че колкото са повече, толкова са по-спокойни, по-смели и по-активни. Бих казал поне десетина. Аз лично започнах с 20, а martata стартира с 12 преди малко повече от месец и вече има малки! *THUMBS UP*
ТИ ПОЧЕРПИ ЛИ НЯКОГО ДНЕС ?!?

Pukanka

Ейййй, запалихте ни главите с тия скариди.  :) Утре за наказание ще ви отмъкнем малко.

gebo777

Понеже хвана паяжина темата, пускам едно ново (макар и ужасно като качество) видео - да споделя в някаква степен кефа, който изпитвам, като погледна тоя аквариум... :-)



"Земетресението" във видеото се дължи на факта, че го снимах преди обяд, а по необясними и за мен причини ми е неудобно да си отворя бира преди 12... Обещавам другия път да снимам следобед - след втората бира ръката ми става като триножник !!!  :-D
Чакам ентусиасти - рано или късно ще се наложи да рестартирам и не се знае дали ще ги опазя, хубаво е да има някъде поне още една популация...
Наздраве на всички! *DRINK*
ТИ ПОЧЕРПИ ЛИ НЯКОГО ДНЕС ?!?

gebo777

Да похваля колегите от Aquаline, че те нямат време за писане явно...
Преди два месеца им занесох в магазина пет Кардинала, но никак не бях оптимист - 15 литра с вътрешно филтърче и без керамика, с една дума - ужас!
Днес обаче минах през магазина и видяхме малки, при това поотраснали вече, според мен на 20-тина дни!
Явно не са чак толкова кекави добичетата, а и евала на гледачите!  *THUMBS UP*
ТИ ПОЧЕРПИ ЛИ НЯКОГО ДНЕС ?!?

niky

Аз мисля да пробвам в 10 литра с външен филтър. Само се чудя с осмозна вода или с тая от чешмата.
СО2 нямам.

gebo777

Цитат на: niky - 04.06.2015 23:59
Аз мисля да пробвам в 10 литра с външен филтър. Само се чудя с осмозна вода или с тая от чешмата.
СО2 нямам.

Перфектният вариант е осмозна вода и Sulawesi Mineral 8.5... Доста съм чел обаче из немските форуми и много хора си ги въдят в чешмяна вода. Все пак и там параметрите със сигурност не са еднакви навсякъде. Освен температурата, важните неща са КН 5-6 и рН над 7.5 - ако параметрите при теб са подобни и ако си вземеш от някого аквариумно поколение, а не дивоуловени от магазина, няма да имаш проблеми. Ако обаче водата ти е по-мека, ще се наложи да я втвърдяваш, може би с коралов пясък...
ТИ ПОЧЕРПИ ЛИ НЯКОГО ДНЕС ?!?

niky

При мен ще стане и с от чешмата сигурно - pH 8 - 8.4 Gh TDS e 200. KH ще измеря тия дни, че теста ми е изветрял :)
Основният проблем е, че няма откъде да взема скариди :)
От магазини трудна работа, от хора ...тия които намирам не пращат по пощата а аз а бия 200 км за едни скариди...не че не съм луд аме не чак чак толкова :-D

gebo777

 :-D Тя лудостта е относителна... :-D
Според мен още малко мерак не ти достига... Аз уж се имам за нормален, ама за по 20 скариди първо бих 1000 км до София и обратно, после още 600 до Букурещ и обратно... :-D
Като ти отлежи хубаво идеята, ще запалиш колата, няма как... :-D
ТИ ПОЧЕРПИ ЛИ НЯКОГО ДНЕС ?!?

niky

Май ще взема да оборудвам аквариума, като се установи ще съм готов за пазаруване :-)
Реших да взема една бутилка СО2 и да ползвам осмозна вода с Sulawesi Mineral 8.5. Аз сега ползвам Liquid Mineral Ca+ за Crystal red и нямам проблеми. Просто външният ми филтър е с обем колкото аквариума горе долу.
Какъв вънщен филтър ползваш ти за твоите любимци - те при теб са направо пълчища като гледам снимките *THUMBS UP*

gebo777

С Fluval 205 съм, даже идва силен за 75-80 литра вода и съм го понамалил.
А иначе е добра идея да се стартира по-рано - хем да се стабилизира, хем да се завъдят живи алги - няма по-добра храна!
ТИ ПОЧЕРПИ ЛИ НЯКОГО ДНЕС ?!?

gebo777

Срам не срам, ще си призная - наскоро си дадох сметка, че не съм чистил канистъра на кардиналите от 14 месеца... Днес свърших тая работа и ми се взе акълът...
На всмукателната тръба си имам гъба и бях сигурен, че нищо не може да влезе в помпата. Да, ама не! Извадих 46 скариди !!! Всякакви размери - от новоизлюпени до възрастни женски с хайвер. И съм сигурен, че още много останаха, защото трите кошници с керамика само леко ги промих - твърде дълго продължи "операцията" и ме достраша да държа аквариума без филтър...
Как точно са влезли все още не мога да си обясня, но е факт, че никак не са толкова капризни и чувствителни, за каквито се водят...
ТИ ПОЧЕРПИ ЛИ НЯКОГО ДНЕС ?!?

a__andreew

Здравейте, за тази цел оня ден взех един пред филтър на ехайм, заради раците,но и за скаридите ще стане. Имах съмнение, че окачения филтър ми прави мизерий, но не успях да го докажа😀. Той е съвместим с повечето външни филтри, но има изключения в някой модели. Не си спомням да ли споделих, но рачката ми е бременна и значи е възможно да се получат хибриди от червен и мраморен рак. То Ицо да му мисли само да не светят в тъмното гадините :)

Caxapa

 Дали ще светят не знам но аз сигурно ще светна от кеф с хибридите. Инак на всмукателната тръба на решетката слагайте къси дамски чорапи или още наричани терлички и едва тогава гъба като за аератор.

a__andreew

Хи, затлачва се бързо поне според мен. Последното, което до сега работеше е гъба от аератор нахлузена на тръбата значително по бавно пък са евтини.

azanzu

След като установих и аз същия проблем пробвах с гъба, чорап и предфилтър който заема много място, а гъбата затлачва и намалява дебита след известно време
си реших проблема с ето това
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstore.picbg.net%2Fpubpic%2FF9%2FF3%2Fe2b41e5c3140f9f3.jpg&hash=6ea89d151235e0e5aca47e600f4622a69700c9de

има различни размери
ползвам го на канистър в едната аква и в другата на окачваем филтър

Similar topics (5)

28805

Публикации: 2
Прегледи: 3533

10088

Започната от mistar_ti


Публикации: 12
Прегледи: 8847

55525

Публикации: 3
Прегледи: 2583

7135

Публикации: 4
Прегледи: 6004

50447

Публикации: 13
Прегледи: 5651