• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:16

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Съжителство на Red Cherry, Bee Shrimp, Red Crystal, Tiger shrimp?

Започната от lubo555, 15.01.2012 23:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

lubo555

Как ви се струва тази комбинация съжителство на Red Cherry, Bee Shrimp, Red Crystal, Tiger shrimp?
Аквариума ми е 50 литра :)
Имам си една мечта..... да съм як... мноо як, абе вол. Говедо. И да бачкам като охрана... в дискотека. И да седя на входа, да им мажа пръстите на чалгарите с олио, да не могат да щракат. :)))

borislav

По принцип е възможно,но черитата, ако ги оставиш, скоро ще станат преобладаващ вид със всички негативни последици от това.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

lubo555

Цитат на: borislav - 16.01.2012 10:16
По принцип е възможно,но черитата, ако ги оставиш, скоро ще станат преобладаващ вид със всички негативни последици от това.

А какви може да са негативните последици ?
Имам си една мечта..... да съм як... мноо як, абе вол. Говедо. И да бачкам като охрана... в дискотека. И да седя на входа, да им мажа пръстите на чалгарите с олио, да не могат да щракат. :)))

borislav

За пчелите трябва  чистота и вода без нитрати и фосфати, затова се храни много пестеливо и внимателно. Ако има и черита ще трябва да храниш повече,за да има храна и за пчелите. Освен това след хато хапнат черитата ще извършат и следващия процес свързан с отделителната им система.
Най-добре пчелите да са в отделен съд и то само ,ако си натрупал  опит с други "по-лесни" видове.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

zambo

Изискват различни условия .Не ги комбинирай.
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

lubo555

След много четене се спрях на red crystal + red cherry . Надявам се да се спогодят.
Имам си една мечта..... да съм як... мноо як, абе вол. Говедо. И да бачкам като охрана... в дискотека. И да седя на входа, да им мажа пръстите на чалгарите с олио, да не могат да щракат. :)))

Nikiengi

Може и да си чел, но не си помислил! Двата вида имат съвсем различни изисквания, но вече явно си го решил - успех!  :-)

Similar topics (5)

38022

Публикации: 5
Прегледи: 4230

32435

Публикации: 5
Прегледи: 4464

18200

Започната от defekt


Публикации: 5
Прегледи: 4046

11452

Публикации: 4
Прегледи: 3404

45397

Публикации: 9
Прегледи: 4721