• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 13:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Съжителство на ред чери с кили рибки

Започната от Tanazius, 28.03.2013 18:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Tanazius

Здравейте, колеги!
Стартирах един 30 л. аквариум в офиса, вече е добре залесен и аранжиран - отне ми месец да го направя "както трябва". Все още няма рибки, защото не мога да намеря килита, но ми се иска да има и скариди, защото в аквариума у дома нямат шанс - твърде много боции, все по 10-12 см. и нагоре са. Та въпроса ми е - ако сложа ред чери ще виреят ли с килита? Или да се спра на друг вид риби?
Извинявам се, ако повтарям нечий въпрос - четох темите за съжителство, но не видях такава с килита.
Предварително благодаря!

anasarka

Този въпрос е интересен и за мене. Аз си мисля че ще ги опаткат за закуска.  :-)
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

petko

С килитата Ред черитата нямат шанс.Виж някакви дребни разбори или харацинки.

OgnyanI

Пробвал съм с кардинали, с големите се разбират, но за малките не гарантирам.

vanko77777

Ще съжителстват до като свършат скаридите  :-D :-D
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

danielm

С боциите имат по-голям шанс! 

anasarka

Е по принцип килирибките са си хищници и ще ги изядат скаридите според мен, но това незначи че няма (макар и малко видове) растителноядни кили рибоци. Така че предполагам при определени видове може да се получи съжителство със скариди. На тоя въпрос може да ти отговори някой запознат с този вид риби. :-)
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

danielm

Гледал съм скариди с aphyosemion australe и Epiplatys dageti.
Не че не става, просто си има значителни загуби при малките скариди.
Налитат на доса поотраснали бебчета, които например неоните вече не закачат. Ама 20 неона със сигурност изяждат повече скариди от чифт килита.

Electro fish

От скоро гледам килита от около 2 седмици и имам ред черита вътре в един 80 литров аквариум,постоянно ги гонят но за сега всички са си наред ,по скоро от любопитство ги гонят ,мисля си, че трудно ще ги изядат.Имам и 3 Аманови и тях никой не смее да ги барне ,защото са големи колкото килитата.

Caxapa

Така, така. Ще бъдат  в общия заедно но няма да има малки скаридки. Всичко де що се пръкне ще отиде за "папо"  :popcorn: на килитата.

Similar topics (5)

37723

Започната от sexamir


Публикации: 4
Прегледи: 3143

20394

Публикации: 21
Прегледи: 10186

46772

Публикации: 1
Прегледи: 2658

49410

Публикации: 2
Прегледи: 2360

43957

Публикации: 15
Прегледи: 7364