• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 07:11

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Ред чери съжителство

Започната от Vempe, 15.05.2011 23:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zambo

Цитат на: mitko464 - 14.10.2011 13:04
Здравейте!
Бих те ли ми казали дали ще има проблем ако гледам скаридки "ред чери" в съжителсво с бети и калихти?
Благодаря предварително :)
Лоша комбинация .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Betta_98

Здравейте! Искам да попитам дали мога да гледам черита със хелери, гупи, молинези,плати и 2 анцитроса,ако не може какви скаридки да си взема.Благодаря предварително за отговорите.

zambo

Цитат на: Betta_98 - 15.10.2011 00:49
Здравейте! Искам да попитам дали мога да гледам черита със ххелери, гупи, молинези и плати ,ако не може какви скаридки да си взема.Благодаря предварително за отговорите.
С тези риби неможе . Направи отделен скаридарник за черита . 
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

stilista

Искам да попитам с какви риби тогава могат да съжителстват скаридите?,,,защото от тая тема оставам с убеждението че стават само за видов аквариум(скаридарник).
.......аз оставам с теорията че при буйна растителност доста добре се интегрират сред "хищниците",,,за сравнение от 1 месец имам трихогастер леери 3бр и ги виждам как заобикалят скаридата и не я закачат .Не виждам да има голям прираст ,но се виждат тук таме малки скаридки.Повечето укрития винаги са в плюс за оцеляването ;-)
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

Nikiengi

Ами то става въпрос за съжителство, а не за оцеляване. Най-вероятно покрай тези чудесни според мен рибки, които имаш, "оцеляват" и по някое друго малко, но това не е точно съжителство, а оцеляване заради добрите условия, които си създал в твоя аквариум. Но според мен реакцията на колегата е правилна, защото много от колегите, питащи за това, нямат твоите условия и ще останат съвсем без скариди!  :-)

Mirobg

Няма ВИД които би отказал крехка хапка каквито са малките скаридки.
Въпросът е скоростта на изчезване.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

stilista

То за всяко живо същество живота е оцеляване.
Поста ми е провокиран от факта че винаги се пише ""не може"
Като оставим настрана че анциструса е може би най безобидната рибка в аквариумите ни и съжителства безпроблемно с "малките буболечки" какви други риби могат да се изтъкнат със същата толерантност.Да се систематизират толерантните видове и да се коментират изолираните случаи .Смятам че това би било полезно  за всички нас *DRINK*
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

MeTogu

Иратерина Вьорнери.Рибата има изключително малка уста.Дори възрастните имат малка иста за скаридките.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

terier4o

Аз имам 5 бр Отоцинклус афинис в скаридарника , и съжителстват безпроблемно
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

zambo

Има безброй теми за съжителството на черитата . Разрови се малко .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Асен Евгениев

Цитат на: Betta_98 - 15.10.2011 00:49
ако не може какви скаридки да си взема
Макробрахиуми, корави копелета са.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

trupai

Цитат на: akapulko - 16.10.2011 00:27
Макробрахиуми, корави копелета са.
Но тогава гупите ще дадат фира  8-)
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Асен Евгениев

Цитат на: akitaka - 26.10.2011 11:40
Но тогава гупите ще дадат фира  8-)
Моите макробрахиуми /които са потомци но твоите/, ги гледам с гупи. Вярно е, че гупите регулярно дават фира /което не е проблем заради стабилното възпроизводство/, но имам и фосилиси, затова не знам кой точно закусва с тях. А може и всички заедно. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

trupai

А оставяш ли ги гладни  :-D
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

TiratroN

Имам един аквариум само с Гупи. В него има един голям корен обрасъл с Явански мъх. За красота съм сложил и Red Cherry, в момента 20 броя. Там стоят от няколко месеца. Днес видях наведнъж 3 малки ,които са вече доста над големината която биха могли гупите да изядат. Съответно са оцелели. Но пък за толкова месеци са се родили доста повече и са били изядени.
От друга страна , всеки път когато сменям водата , забелязвам по няколко от тия бобовите рачета, което показва че гупите са ги пропуснали. А те са доста дребни  и не преставлява трудност да бъдат изядени.
Така че Гупите могат да съжителстват със скаридки , но доста от популацията ще бъде изяждана от тях.

Similar topics (5)

59832

Публикации: 5
Прегледи: 13713

10346

Публикации: 6
Прегледи: 5503

49005

Публикации: 6
Прегледи: 3296

39481

Публикации: 35
Прегледи: 72461

32834

Започната от reaskol


Публикации: 14
Прегледи: 6272