• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 21:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Развъдих CAMBARELLUS MONTEZUMAE

Започната от zambo, 26.06.2009 16:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zambo

Цитат на: hajigeo - 27.07.2009 09:56
случайно да имаш път към варна отново :-D

Да . Догодина , живот и здраве пак ще ходя на море .  *ROFL* :-D
: 27.07.2009г 15:03ч
Цитат на: Caxapa - 27.07.2009 08:27
А дали може да се въдят заедно с хелери и гупи?

Нама да ги развъдиш с тези риби . Всичко ще бъде изядено .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Caxapa

Благодаря за отговора! Остава да освободя 60 литровия и да дам цяло състояние за тях.  Дано този път не ме оставят на изтривалката пред вратата да спя.  *DRINK*

zambo

Винаги има такъв риск .  :-D
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Caxapa

Цитат на: zambo - 27.07.2009 16:00
Винаги има такъв риск .  :-D
При дадени 150 евро само преди 2 седмици за аквариум и продължаващи разходи по обзавеждането му с вентилатори,растения, ходенето на 100 км заради камъка в него ,грунд по 10 евро пакет от 10 килограма а за аквата взех 3 бр и добавих още останал ми от други и стана една .. :duvar: а жената само сменя пълнителите и  *MODERATOR*

zambo

Искам да споделя едно мое наблюдение за тези красавци  . Те са страхотни пешеходци . В рамките на два месеца втори рак откривам тръгнал на разходка . Издържат доста дълго на сухо и изминават сериозни растояния .
Покривайте плътно аквариумите  , в които живеят раци .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Деян


Rendaka

Преди 2 дни си взех от оранжевите "гадинки" и много им се радвам, не знам досега да съм полагал повече грижи за живо същество, освен едно малко коте, което не беше прогледнало, а беше отхвърлено от майка си и ми се наложи аз да заема мястото й. Та относно раците имам едно две .... чукорнайсет питания. Понеже днес докато си ровех в единия от аквариумите случайно видях , че едното раче (мъжкото) е сменило "кожата" си.... поогледах се за него и що да видя - *орно на живо!!! Та много се впечатлих аз от цялата работа, само дет са като зайците - докато зема апарата те се бяха разделили! Както й да е няма да говоря за воайорстване... Прочетох за рачетата, че трябва да имат температура на водата от 22 - 24 градуса. Вие при колко градуса си гледате джуджетата? Като се излюпят малките с какво ги храните.... оффф въпросите са ми толкова много , че не знам откъде да започна.... Ако някой е намерил някаква книга за този вид рачета ще се радвам да прочета. Проблема на чичо гуугъл е такъв, че винаги има отговор , но никога за това което конкретно те интересува, нещо като Айез Седай (последното е за почетателите на фентъзи). Също бих се радвал и на някакви по-големи статий за тях , понеже информацията , която намирам по форумите обикновенно е повече спам отколкото нещо полезно.


Да се надявам , че за намирането на информацията проблема е само в мен, че ще бъде жалко да ги загубя...

ПП благодаря предварително!!!
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

YAROSHKH

Колега, къде във Варна могат да се видят рачета ? Явно ас наистина атрактивен вид !
150 литра - 80x38x50 (ДхШхВ)
2 Стъклени сома
6 - син неон
1 - Птеригоплихт (дано съм го написал правилно)
1 - САЕ
3 - Зелено Лабео
2 - Златна рибка
ХХ - Red Chery
1 - Трихогастер - неизвестен

zambo

Условията , които изискват са същите , като на Ред Чери .
По-твърда вода - ДХ около и над 10, температура 22-24 градуса , ПХ - над 7.0 .
Филтрацията - за предпочитане да е гъба с аераторно камъче .Ако е филтър - да е с малък дебит и на входа му да има някаква мрежа , която да не позволява засмукване на малките .
Аквариумът да е добре залесен , с много укрития и задължително много мъх .
Чести и малки смени на водата . По-добре два пъти седмично да се сменя по 10-15 процента , отколкото веднъж 40 процента  .
За храна съм им давал само спирулина и дънни таблетки за сомчета .Порцията да се изяжда за около 30 мин. Веднъж седмично глад . Ако трябва да съм искрен дладуват доста често .
Препарати и лекарства никога не съм сипвал в техния аквариум и немога да кажа каква ще е поносимостта им към химията .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Rendaka

10x  за информацията!!! Досега , след един месец гледане на раците от маика ми понеже мен ме нямаше у нас и се налагаше тя да гледа домашния добитък, всичко е наред.Рачетата са два пъти по - големи, изглежда са сменяли кожа и сега са около 3 см. Мъжкия шак го заварих да пердаши женската, но понеже могат да ме съдят заради авторски права не направих порн0 филм.

@zambo фледал ли си рачетата заедно с рибки и знаеш ли дали може да излезне поколение, след като има и други животни, освен безгръбначните в аквариума???
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

zambo

Цитат на: Rendaka - 30.09.2009 00:36
@zambo гледал ли си рачетата заедно с рибки и знаеш ли дали може да излезне поколение, след като има и други животни, освен безгръбначните в аквариума???
При моите рачета има Иратерини Вернери и малки анциструси /около 3-4 см./. Никакъв проблем в съжителството .За други видове риби немога да кажа .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Similar topics (5)

54981

Публикации: 2
Прегледи: 1676

51860

Публикации: 34
Прегледи: 13443

48324

Публикации: 2
Прегледи: 2295

20041

Публикации: 38
Прегледи: 22101

25691

Публикации: 9
Прегледи: 7201