• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 16:23

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Рачета CAMBARELLUS MONTEZUMAE

Започната от bobusy, 11.09.2009 09:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa

Подобно на скаридите си "джурка" хайвера като по този начин му набавя кислород. Ще си го носи докато те сами не започнат да напускат майката. Трябва доста мъх за укритие, да няма риби, че ще изядат малките и много късмет докато започнат да се виждат и щъкат из аквариума. Смените на вода в аквариума през това време се правят много внимателно!

danyo821

Благодаря ти за информацията още утре ще отделя майката от общия аквариум.
В скаридарника дали ще им е проблем ? Или направо да вземам нов аквариум за младото поколение?

tomatomov197

Цитат на: danyo821 - 08.05.2013 18:57
Благодаря ти за информацията още утре ще отделя майката от общия аквариум.
В скаридарника дали ще им е проблем ? Или направо да вземам нов аквариум за младото поколение?
В скаридарника няма да им е проблем , но на скаридите ще им е :)  Ядат ги като семки .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Caxapa

Аз ги гледам  със скариди а и колеги от които съм вземал рачетата също ги гледат така и няма проблем. Скаридата е като скакалец и се изнася доста бързо ако е заплашена от щипките на рака, че и нахални ходят като циганета да издърпват плячка от раците.

tomatomov197

Цитат на: Caxapa - 08.05.2013 22:28
Аз ги гледам  със скариди а и колеги от които съм вземал рачетата също ги гледат така и няма проблем. Скаридата е като скакалец и се изнася доста бързо ако е заплашена от щипките на рака, че и нахални ходят като циганета да издърпват плячка от раците.
За един ден изядоха всички черита , и при други колеги се е случвало :)
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Caxapa

Ето тук   а тук>  Re: Cambarellus Montezumae vs. Кубински рак
« Отговор #8 -: 08-06-2010, 19:59:40 » Цитат Промени Премахни Раздели Тема 

--------------------------------------------------------------------------------

  Аз в общия имам освен рачета и скариди и 20 вида риби, но е джунгла и не забелязвам проблеми. Друг е въпроса, че някои видове скариди ги виждам веднъж на няколко дни.
  Казваш, че нямаш проблем между рачетата и скаридките -чери.

danyo821

Те и сега са със скариди в общият аквариум но не съм имал проблеми.
Ще ги пробвам ако някоя даде фера ще подаря скаридите на някой съфорумец.

tomatomov197

   Едно е в общ аквариум , който е с неколкократно по-голяма площ , друго е в скаридарник !  Скариди макробрахиум не биха имали проблеми никъде , за Аманови предполагам - също , но черитата просто изчезват :)
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

FHM

Аз гледам черита със сладководен краб от вида sesarma и нямам изчезнали скариди всеки път като ги храня ги броя защото само тогава излзиат всичките на едно място . Аквариума е 42 литра но е пълен до половината защото отгоре  има сухи места за краба . Гледал съм и с камбарелуси и пак не съм имал проблем в 30 литров аквариум бяха тогава въдеха се както раците така и скаридите .

Similar topics (5)

57802

Публикации: 5
Прегледи: 4009

45579

Публикации: 4
Прегледи: 3094

51860

Публикации: 34
Прегледи: 13535

1175

Публикации: 14
Прегледи: 34774

54981

Публикации: 2
Прегледи: 1677