• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 01:50

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Рачета CAMBARELLUS MONTEZUMAE

Започната от bobusy, 11.09.2009 09:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Асен Евгениев

И аз си мислех, че скаридките ми са изядени, но се оказаха живи и здрави. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

FHM

Да не отварям нова тема да попитам само тези рачета ядът ли си потомството или не ? Да знам дали да наблъскам гъста разстителност.

bobusy

Не, потомството си не го закачат при нормални условия /ако не са 30 в 5 л.  =-O/, но все пак силно препоръчвам да има много растителност и укрития.

Асен Евгениев

Кой се отказва от прясна мръвка? Дай им възмажност да се скатават. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

bluefire

от 4 -5 дена имам 3 рачета и имам малко въпроси :)
1. какъв е нормалния цвят на  хаивера им ?
2. ако ги храня с комплексна храна за дънни риби (тетра табимин ) трябва ли отделно да им слагам зеленчуци или листа от нещо?
3. единия ми рак е само с два крака (точно женската ) израстват ли и колко време горе долу и трябва ли да я отделям

zambo

1. Нормално е черен на цвят , но съм виждал и с  червен и жълт .
2. Не , нетрябва .
3. Не я отделяй . Крака няма да и израстат наново .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Деян

Хммм, би трябвало да растат.  :-(  При всяка смяна на кожата. Не съм имал опит с тях, но би трябвало. Естествено, дори да растат новия крак няма да достигне нормалните си размери.

FHM

Цитат на: Деян - 05.02.2010 20:14
Хммм, би трябвало да растат.  :-(  При всяка смяна на кожата. Не съм имал опит с тях, но би трябвало. Естествено, дори да растат новия крак няма да достигне нормалните си размери.
Гледал съм по дискавари за омари дето след битка остават с 1 щипка и след време им израствала нова но по малка .

bicho1976

Цитат на: bluefire - 05.02.2010 15:27

3. единия ми рак е само с два крака (точно женската ) израстват ли и колко време горе долу и трябва ли да я отделям

Как ги различавате!?Половете имам предвит.

FHM

Цитат на: bicho1976 - 05.02.2010 22:59
Как ги различавате!?Половете имам предвит.
На женската опашката е по широка и е с по малки щипки докато при мъжкия е обратното по малка опашка по големи щипки .

stano

Имате ли случаи на изядени риби при съжителството с тези раци? Какъв е максималният им размер?

mojiganga

Цитат на: stano - 28.04.2010 20:14
Имате ли случаи на изядени риби при съжителството с тези раци? Какъв е максималният им размер?
Max. размер на рачетата е 5-6см.
До сега не съм срещал информация за проява на агресия. Но ако са малки рибките и ноща ги докопат сигурно няма да им простат.

danyo821

И на моят рак му паднаха 3те крака при смяна на бронята но след около 2 седмици изникнаха нови .
Дори сега има хайвер , но при мене има друг проблем ! Хайвера го снесе мъжкият :-D и сега не знам дали е оплоден изобщо.
Има ли вариант женската да снесе хайвер без мъжкар?

Caxapa

Цитат на: danyo821 - 04.05.2013 15:46

но при мене има друг проблем ! Хайвера го снесе мъжкият :-D и сега не знам дали е оплоден изобщо
Няма такъв вариант мъжки да снася хайвер. Като почетеш повечко кой  каква функция изпълнява пак пиши! До тогава всяко следващо , несвързано мнение и особено в теми от преди 6 месеца ще бъде изтривано от Модераторите!
Инак по въпроса ти. Като няма мъжкар и женската не образува яйца. При наличие на "кавалер" се  покрива коремчето й с яйца където ги носи до тяхното излюпване. Рака не е кокошка да снася яйца.

danyo821

Знам че няма вариант мъжки да снася хайвер просто този който ми го продаде ми каза че е мъки .
Благодаря ти за отговора.Точно това ме интересуваше.

Similar topics (5)

53019

Публикации: 5
Прегледи: 3011

11317

Публикации: 7
Прегледи: 4355

57802

Публикации: 5
Прегледи: 3975

45579

Публикации: 4
Прегледи: 3089

51860

Публикации: 34
Прегледи: 13463