• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 18:43

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

могат ли да излюпят ред чери

Започната от gandalf_hsr, 16.10.2011 16:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gandalf_hsr

имам няколко ред черита с яйца в общият аквариум.ако ги отделя в надупчено шише от 2л с плуващи растения и го поставя в аквариума ще може ли да се излюпят.мисля и там да живеят докато пораснат малко.ще може ли?

zambo

Цитат на: gandalf_hsr - 16.10.2011 16:02
имам няколко ред черита с яйца в общият аквариум.ако ги отделя в надупчено шише от 2л с плуващи растения и го поставя в аквариума ще може ли да се излюпят.мисля и там да живеят докато пораснат малко.ще може ли?
Не . Малките ще избягат през дупките. Пробвай с родилка за гупи , но най-добе ги отдели в друг аквариум.
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

gandalf_hsr

нямам друг аквариум.щом нестава ако устискат ще е добре,ако ли не здраве да е.

Mirobg

5 литрово шише от минерална вода ще ти свърши работа.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

zambo

Цитат на: Mirobg - 16.10.2011 16:24
5 литрово шише от минерална вода ще ти свърши работа.
И какво да прави с това шише ? Да развъжда в туби ?
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Caxapa

С тези шишета се сещам когато отглеждахме първите си рибки в буркани от по 3 литра а някои късметлии във вани от акумулаторни елементи. Хра! Вразумете се и давайте само смислени съвети! Всичко друго е спам и подвеждане на колегата поискал съвет.

gandalf_hsr

явно решението е да се направи скаридарник.50л ще стане ли?какво оборудване ми трябва за стартиране?растения ще извадя от аквариума ми и 7-8 скариди.

Caxapa

Идеален е 50 литров. Може и по-малък но колкото повече -толкова повече.. Средтата на Август стартирах един 112 литров в който пуснах Черита и Макробахиуми колкото бяха ми останали, че нито едните нито другите се въдеха  в тяхните аквариуми.Сега е гъмжило и от двата вида и са си разделили аквариума на две. Дори и два малки анциструса несмеят да припарят около макробахиумите и пазят дистанция.

zambo

Цитат на: gandalf_hsr - 17.10.2011 17:52
явно решението е да се направи скаридарник.50л ще стане ли?какво оборудване ми трябва за стартиране?растения ще извадя от аквариума ми и 7-8 скариди.
Едно аераторче с гъба и лампа . Достатъчно за старт , а и за по-нататък.
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Similar topics (5)

49141

Публикации: 18
Прегледи: 8667

43036

Публикации: 6
Прегледи: 3962

30968

Започната от godsmak


Публикации: 23
Прегледи: 26506

24593

Публикации: 6
Прегледи: 5884

33986

Публикации: 11
Прегледи: 5116