• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 06:44

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

минерали за кристални скариди?

Започната от svere, 22.03.2016 08:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

svere

Здравейте!
имам 250литров аквариум с голо дъно!
Пуснал съм жълти скариди. От начало имах жертви но явно не ги адаптирах правилно.
Сега от 3-4дни нямам жертви.
Имам желание да гледам кристални скариди. Знам, че не са за начинаещи, но тепърва се уча и събирам информация за тях.
Какви соли и минерали са подходящи за тях? Може ли да не слагам грунд, а да си остане голо дъното.
До колкото разбрах от колегата gopin те изискват Ph 6.5 - 7 и TDS 230 - 250. В момента  параметрите в аквариума са Ph 7.1 и TDS 61, като аквариума е пълен наполовина.
Ще съм благодарен на всякакъв вид съвети и напътствия!!

petko

Най важното за кристалните е постоянни параметри,което се осигурява със специализираните грундове.Повечето такива грундове абсорбират и вредни вещества за скаридите.
РН 7 и TDS 250 са горните граници за тези скариди.TDS е хубаво да е поне 150.
Температура около 23 градуса не е желателно да надвишава 25.
Хубаво е да се ползва дестилирана вода обработена със соли за скариди.Така знаеш какво добавяш.

Penta

От това което съм чел специалния грунд за кристали е най-важен за новородените скариди. Гледали са ги във вода от водопровода и инертен грунд, но с много висока смъртност.
Но така де, много стабилни параметри и специализирани соли са си задължителни.

buchkata

Penta е скицирал основите.Искам да допълня,че рн трябва по-скоро да е под 6,5 отколкото над.
Осмозната вода е задължителна,но е хубаво да се разрежда с водопроводна или изворна,но с ниска КН.

svere


petko

Това са две различни неща.
Mineral Stone е добре да го сложиш.Не знам дали е от него или от грунда който ползвах ,но пъснах скаридите на третия ден без жертви.
Другото е за обработка на осмозна вода вместо него може да ползваш
http://aqua.vivariumcenter.eu/index.php?route=product/product&path=89_92&product_id=76

svere

Благодаря за отговорите @petko

gopin

Осмозна вода за София не е необходимо. TDS e 44-50.
Грунд от Вивариум център - Ширакура или от пазара Флувал. Първият е много по-добър. Минералите на Флувал са добри. 5 години съм с тях.
Моят TDS е около 240 и е супер. На 100 л. сменям 10 л. на седмица.
Мъхът за да не гние е Пелия. Не е страшно. Преди на се сложи новата вода се добавят минералите - на 10 л. половин капачка. После си коригираш в аквата.

Similar topics (5)

29212

Публикации: 7
Прегледи: 6043

10027

Публикации: 7
Прегледи: 5907

56834

Публикации: 2
Прегледи: 2499

55426

Публикации: 78
Прегледи: 39120

23689

Публикации: 8
Прегледи: 4735