• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 15:36

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Как изглеждат малките скариди ?

Започната от siso, 29.03.2008 17:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

siso

 Имах в един 15л аквариум към 10 ред чери-та преместих ги в един 520л,че доста понаедряха и исках да видя дали ще се спогодя с дискусите (от 1 седмица са с дискусите и не ги закчат скаридоните се ширят като пет пари в кесия :) ) и след местенето в големия видях ,че имам някакви ларви, който лазят по стъклата и едни с леко овална форма и големина между 2-3 мм просто си джиткат в аквариума и питането ми е:
Това възможно ли е да са малки скариди? Или съм си отгледал някакви дзверове дет може да се сдобият с крила и да се наложи да ги трепя  с РАИД  *ROFL*

MeTogu

Като скариди,само че са малки.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

lz3cv

Тия малките дзверове и аз ги имам при скаридките. Едни топчести като водни "блъи" са и си джиткат доста бързо из скаридарника. Може и да са бълхи ама няма как да ги разгледам подробно, много са малки. Но споко, досега не са имали крила. Ако нещо земат да им порастват, захлупи ги с едно стъкло да не могат да излязат и те ще се издавят  :-D Сега сериозно. Както Методи казва малките скариди са точно като големите, няма как да ги объркаш. Аз едва ги намирах да ги видя като бяха бебета, но като ги видиш не може да сбъркаш, че са скариди.

siso

Демек си отглеждам всичко друго но не и скариди в малкия скаридарник  *ROFL*

zambo

Щом ги виждаш , и НЕ приличат на възрастни скариди , значи НЕ са черита . Поразрови се из форума , има писано за подобни твари , въдещи се сами в скаридарници . Не са опасни , не се притеснявай .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Деян

Знам че отдавна не е писано тук,но поствам една снимка на скарида голяма около 1.5 мм (производство на Zambo) правена от мен(качеството не е кой-знае какво,но се вижда за какво иде реч .

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg137.imageshack.us%2Fimg137%2F8708%2F27193720ig2.th.png&hash=ff72cd9863ae3fa4ad56bbe30260da7c9f727b5b

Similar topics (5)

41560

Публикации: 6
Прегледи: 3017

52935

Публикации: 4
Прегледи: 3011

21338

Публикации: 22
Прегледи: 8052

44342

Публикации: 6
Прегледи: 4201

14775

Започната от Ermak


Публикации: 14
Прегледи: 6608