• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 07:10

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Миниатюрни гадинки в скаридарника.

Започната от lz3cv, 09.06.2008 22:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

MeTogu

Напълно възможно.Планарията може да изяде и хайвера на скаридите без да ги убива.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

stenli

Честно да Ви кажа, още не мога да разбера какви са гадинките при мен. Твърдо не са същества, които мязат на червейчета, а по-скоро са като водни бълхи.
Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

MeTogu

Пусни няколко малки рибки да го изчистят.Такива които не закачат скаридки обаче.Най-ефикасни са кардиналите.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

stenli

Цитат на: MeTogu - 18.10.2010 14:03
Пусни няколко малки рибки да го изчистят.Такива които не закачат скаридки обаче.Най-ефикасни са кардиналите.

Има и мъници-скаридки от 3-4 дена, надяваме се, че кардиналите няма да ги закачат.

ico

При мен кардиналите старателно почистваха аквариума от новоизлюпени скариди и рачета.  ;-) А тия веслоноги рачета не знам защо те тревожат. Преди време си бях завъдил в едно аквариумче с костенурка и много ме радваха, но изчезнаха с пускането на вътрешен филтър.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

stenli

Не ме тревожат, не ми допада гледката в аквариумчето да плуват хиляди бълхи :-). Наистина са много. Филтър нямам, на 6-7л вода ми се вижда повечко течението, което ще бъде. Няма пълно щастие. :-)

dok70

То и при мен кардиналите "почистваха" малките скаридки и скоростно ги разделих. ;-)
А тези гадинки /аз съм приел, че са разновидност на дафнията тези дето имам/ по никакъв начин не вредят. Дори отлично се справят с разни водорасли. Пробвано при цъфтеж на водата - отличен резултат. Пускам от тях при подрастващите рибета и до известно време си живуркат заедно.
Не се вижда добре, но по движенията съдя, че са като тези при мен.
Въдят се в съдовете за комарни ларви. Следователно ядат първаци, водорасли и бактерии.
Водата в аквариум с повече от тези гадинки е кристално бистра.
Вреда до сега не съм установил.
Приеми ги за полезни и вече няма да те дразнят!
8-)
ПП Има вариант и да се оттървеш - не понасят висока температура, но внимавай за скаридите!
;-)
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

MeTogu

Сега,пичове.Пусни 2-3 кардинала да изядат бобовите рачета и след това ги извади да не ти ядат скаридките.Както сам каза пълно щастие няма - може и някоя скаридка да хартиса,но това са рисковете на живото предаване.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

TiratroN

Преди време направих една одисея със взимане на един мъх от една чешма :)
Мъха го сложих на изкуствено осветление за да живне . Заедно с него живнаха и гадинките дето живеят във чешмата- гамарусите (някои им викат "крив рак"). При поредната смяна на вода , пуснах две гамарусчета в скаридарника ми . Няколко дни ги виждах да щъкат вътре.
След време при поредна смяна на водата на дивия мъх видях че във водата бъка от всякакви миниатюрни щъкащи гадинки. Помислих си че може би са малките на гамарусите, понеже аз си ги храня и те си живеят (даже аерирам водата заради тях, да не умират).
Обаче един ден се загледах във водата на скаридарника и видях и вътре да щъкат доста на брой миниатюрни буболечки. Отначало си помислих че съм ги внесъл заедно с водата, но сега като чета тук, явно и на друг се е случвало. И все пак ... какво съвпадение.
В другите ми аквариуми няма никакви подобни гадинки, но в скаридарника няма риби които да ги ядат :) Чудя се ... откъде ли са дошли. В началото нямаше нищо такова.

Similar topics (5)

37194

Публикации: 14
Прегледи: 5975

48920

Публикации: 10
Прегледи: 3924

32148

Публикации: 8
Прегледи: 4294

48145

Публикации: 3
Прегледи: 2685

23444

Публикации: 3
Прегледи: 2522