• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 13:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Изпращане на скариди по Еконт.

Започната от valvamp, 29.09.2016 11:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

valvamp

Здравейте колеги ,имам няколко скариди Макробрахиум .Преди няколко месеца ги пращах по Еконт до един човек ,но бяха всичките умрели .Бях ги сложил в една пластмасова бутилка пълна с вода .Може ли някой да каже по какъв начин се транспортират без да има жертви ?

Amev

По същия самоче бутилката да е опакована в термо найлон. Сложена в кашонче с хартия , кашончето да има изолация от стериопор. Бутилката 1 литър я пълниш до половината. На кашончето слагаш посока да се вози изправено и да не се палетизира и така..
Пращат се в последния възможен момент и се взимат рано сутринта от офиса.

gebo777

С всичко съм съгласен, освен с бутилката... Всъщност самата пластмасова бутилка е ОК, никога не се пука, така че е без конкуренция. Забележката ми е към съдържанието - според мен бълникането на водата е най-големият враг на скаридите - 3-4 пъти съм получавал непълни бутилки или пликове и скаридите винаги са разфасовани - крака, глави и опашки, но нито една цяла, просто телата им не издържат...
Скаридите се нуждаят от доста малко кислород, аз лично пълня бутилките максимално догоре със 70% аквариумна вода и 30% нова, като се старая да има по стотина мл. вода на скарида - от вероятно стотина колета съм имал само 2-3 инцидента...
ТИ ПОЧЕРПИ ЛИ НЯКОГО ДНЕС ?!?

a__andreew

Хи, аз винаги съм оставял във бутилката около 20%въздух. Макробахумите са доста жилави и според мен температурата ги е убила. Пращал съм скариди във пластмасова бутилка със мъх , също и раци във бутилка от сок важно е бутилката да е права ,а не легнала и няма проблеми. Докато пиша се сещам, че аз ги пращам по човек и той ги оставя по подходящ начин и на доста големи километри. В куриерската фирма не им пука как я оставят бутилката или кутията.

Amev

Ами последно като получавах риба , бях в еконт преди да дойде буса. И бях обяснил как да ми я опаковат и да сложат да се вози права. Като дойде буса , пратката ми беше на предната седалка ,а не отзад в купчината. Може и да е частен случай. И според мен по важно е да няма температурни падове или покачвание. Пращал съм и с найлонки и пак съм нямал проблем. Но съм получавал умрели(измръзнали) охлюви защото човека нямал време да подготви кашонче със стериопор

stefan4o

Цитат на: gebo777 - 29.09.2016 21:01
Скаридите се нуждаят от доста малко кислород, аз лично пълня бутилките максимално догоре със 70% аквариумна вода и 30% нова, като се старая да има по стотина мл. вода на скарида - от вероятно стотина колета съм имал само 2-3 инцидента...
Колега, скоро може да ми пратиш някоя скарида  *DRINK*

krasigogo

Подкрепям gebo777. Всичко е въпрос на физика (тук някой серт физик да коригира). Ако няма въздух в бутилката, силите от движението се предават директно към корпуса на съда. Ако има въздух, вълничката която се образува в съда попада върху стената на бутилката и се получава "ударно" налягане върху корпуса, което резонира в обема вода, което пък води до смърт на скаридките. По този начин морските вълни рушат скали, а ние коментираме дали няма да унищожи крехките скариди. Виж ако се изпращат в съд от мек материал поглъщащ силата на вълничките, без налягане би трябвало да оцелеят.
Три пъти режа и все късо ....

valvamp

Колеги ,благодаря Ви за отговорите ,само да поясня -бях напълнил бутилката с вода догоре и изпращането беше през летния сезон ,така че нито от вълните нито от температурата е ,според мен .Може би не им е достигнал кислород .Те бяха 12 броя в една 500мл.бутилка

evgeni200

Маже и да са се сварили зависи къде са били натоварени при транспорта и лятото това си е основен проблем  :-)

Tracker

Здравей.
Минавам през Стара Загора почти всеки ден. Мога да ти донеса няколко скаридки.
Hagen, Aquarien-Set "Marina Basic 54"
2x15 [w]: GLO, Sera plant color
Sera fil 120
Sera heater, 50 [w]

stefan4o

Цитат на: Tracker - 23.01.2018 12:43
Здравей.
Минавам през Стара Загора почти всеки ден. Мога да ти донеса няколко скаридки.
Това към мен ли беше насочено?

Similar topics (5)

26794

Публикации: 1
Прегледи: 3131

42908

Публикации: 5
Прегледи: 2517

12730

Публикации: 4
Прегледи: 3811

39532

Публикации: 23
Прегледи: 10919

11522

Публикации: 12
Прегледи: 6001