• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 06:12

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Искам да опредаля вида на това раче

Започната от tani_etr, 13.07.2017 21:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tani_etr

Здравейте наскоро взехме 2 от тези и продавача не каза името на рачетата и мисля че са Cambarellus patzcuarensis? Правилно ли мисля или ? (извинявам се за качеството на снимките) *SORRY* *SORRY*


https://s9.postimg.cc/c9ublwnrz/rak2.jpg

https://s11.postimg.cc/5k45smbkz/rak3.jpg

Caxapa

CPO е името под което ги продават тук при нас във Виена. Същите като Камбарелус Монтезуме.

gebo777

Прави сте и двамата - Cambarellus patzcuarensis var. Orange или съкратено CPO (дивата форма е прозрачно-сива).
При мен от няколко години се развъждат много успешно. Полът може да се определи на 100% само ако се види корема, но съдейки по ширината на опашката, според мен на първата снимка е женска. Създай някакви укрития - за женските е много важно, особено като снесат. Не е необходимо да си загрозяваш аквариума с някакви изкуствени конструкции - ще свършат работа и две камъчета подпрени така, че да образуват някакво подобие на пещера.
Обичат по-хладна вода, затова като надвиши 27-28 градуса през лятото, обикновено спират да снасят.
Ядат всичко, което потъва - храна за сомчета, храна за скариди или раци, домати, пъпеши, банани и т.н.
Успех!
ТИ ПОЧЕРПИ ЛИ НЯКОГО ДНЕС ?!?

tani_etr



Публикациите са слети: 20.07.2017г 00:12ч

Благодаря ви и на двамата :) а имате ли идея до колко стават голями и дали ядат рибки като сомчета губи неонки или плати ? ол също дали и скариди? Понеже не съм взел аз рачетата а баща ми и ги е взел без мен и аз малко не съм много много добре настроен смисъл продавачката казала че си остават малки и не закачат рибите а ядат само водораслите и тяхната храна (на рибите)  *dontknow* *dontknow* *dontknow*

gebo777

Истина е, че рядко превишават 4 см. Но като всички раци, и тези са големи гадове. Освен че се бият помежду си, посягат да уловят всичко, което се доближи до тях. За щастие не са особено ловки. Аз ги отглеждам заедно със скариди - виждал съм да хващат и изяждат скариди, но явно става толкова рядко, че изобщо не влияе на популацията на скаридите. Срещал съм постове, че ядат и растения, но при мен не съм забелязвал такова нещо. Сигурно е възможно при недостиг на храна, предполагам...
ТИ ПОЧЕРПИ ЛИ НЯКОГО ДНЕС ?!?

Desidy

За да не отварям нова тема ще задам въпроса си тук!
Купих си мини рачета - 4броя, но се различават по цвят.
Две са оранжево-червени, едното почти червено, другото кафенее.
Дали са един и същ вид?



12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

Caxapa

Една порода са. Водят се камбарелус монтезуме като оранжевите са CPO  разновидност на камбарелус.

Desidy

12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

Desidy

А дали е възможно да са друг вид, едното вече е около 5.5-6см, може и повече. Прочетох, че камбарелусите  остават по-малки на размер?  :-[
На живо се виждат шарки и цвета не е толкова блед, обаче телефона ми толкова може  :-(

Публикациите са слети: 04.11.2017г 12:12ч

На една от снимките се вижда разликата в размера между двете оранжеви /едното е почти червено/

Публикациите са слети: 05.11.2017г 10:10ч

Надявам се, че все пак някой ще се включи, последните снимки са на другите два рака, които не са оранжеви.
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

Desidy

12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

a__andreew

Здравейте, рачетата се познават по шиповете на крачетата на мъжките раци. Това е най сигурния за мен метод. Лошото е , че трябва да се дебнат за да се видят израстъците.

Desidy

Пиша, за да не остане без отговор питането ми ;) . Оказа се, че раците ми ( вече не са мои) са някакъв вид прокамбарус и щели да станат 10/12 см.
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

Similar topics (5)

22098

Публикации: 15
Прегледи: 10433

53019

Публикации: 5
Прегледи: 2995

1175

Публикации: 14
Прегледи: 34457

32853

Публикации: 3
Прегледи: 3191

23739

Публикации: 1
Прегледи: 2322