• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 15:24

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Хранене на скариди

Започната от Stas, 19.12.2007 23:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Stas

Бих искал да споделите как си храните скаридите.
Знам вече, че някои въобще не ги хранят.
Мойте все пак получават храна на люспи през ден.

А новоизлюпените как се захранват. Чувах за артемия, но това е досадно. Друг начин?

jimbeam0706

Здрасти Стас,
мойте черита им пускам почти всеки ден ,ако съм си в нас или люспи Sera Vipan или SUPERVIT на TROPICAL.много добре си хапват и са супер червени.Явно са доволни
Но ми се е случвало и цяла седмица да ме няма,но те пак си хапват,я остатъци от храна по дъното или пък малко водорасълчета по камъните и стъклото,но съм сигурен че от глад няма да умрат.А що се отнася за малките...зависи колко са малки.Ако са новоизлюпени,тя майакта си ги пуска и си ги прибира и така си ги захранва,а по големите бебешоци се хранят както големите скариди
Няма невъзможни неща

flasher

мойте хапват сера дискус има една на гранули червена. много обичат и сера спирулина таблетки

BLKnight

а някой пробвал ли е дъбовите/букови листа? откакто пуснах на мойте черита, все по листата седят, но не знам колко ги ядат...

patter

20.12.2007 12:15 #4 Last Edit: 20.12.2007 12:23 by patter
  Ами .... с нищо :-)

Всичко зависи от това каква ти е целта. Спокойно можеш да не ги храниш ако аквариума е добре осветен - все ще се появят гниещи листенца, водорасли и т.н.

Иначе аз си храня моите. Давам им някаква люспи, има едни таблетки със спирулина, замразена артемия и попарени листа спанак или глухарче. В общи линии не са претенциозни, но единствено трябва да се внимава да не остават прекалено много остатъци от храната , които да доведат до влошаване на параметрите на водата.

Малките скаридки не се нуждаят от някакво специялно захранване - все намират какво да хапнат :-) Аз съм виждал малка скаридка навряна в грунда и там ти гризка дертритче :-)

Преди време имах дъбови листа при тях - хапват си нещо по тях - загнили учатсъци. Доколкото съм чел дъбовите листа имат и някаква роля на буфер за параметрите на водата.


kamos

"Доколкото съм чел дъбовите листа имат и някаква роля на буфер за параметрите на водата."
Малко повече информация за това?
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

zambo

Цитат на: kamos - 20.12.2007 16:11
Малко повече информация за това?
Има писано тук
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

rakim

А що се отнася за малките...зависи колко са малки.Ако са новоизлюпени,тя майакта си ги пуска и си ги прибира и така си ги захранва,а по големите бебешоци се хранят както големите скариди
[/quote]                              Стига бе човек  :-D Къде си го видял това?За малките не трябват никакви по спецялни грижи,още от началото започват да се хранят като зрелите скариди.Никакви спецялни храни и тем подобни глупости.Единственото може би е това ,че филтъра може да ги засмуче заради малките им размери тва е по особенното.
540л Южна Америка

MeTogu

Аз ги храня с OMOVIT на Tropical и им давам от хапчетата за анциструси.И има толкова много мъх,че едвам си виждам новоизлюпените.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

kamos

Замбо това ясно, четох го. Интересува ме влиянието на дъбовите листа върху карбонатната твърдост на водата. Обяснимо е като човек от Несебър , където водата е с висока карбонатна твърдост искам да знам как мога да я сваля.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

iek

Цитат на: Stas - 19.12.2007 23:24
Бих искал да споделите как си храните скаридите.
Знам вече, че някои въобще не ги хранят...
Моите обичат най-много Tetra Pro Color и бланширани тиквички и спанак.


zambo

Цитат на: kamos - 20.12.2007 20:09
Замбо това ясно, четох го. Интересува ме влиянието на дъбовите листа върху карбонатната твърдост на водата. Обяснимо е като човек от Несебър , където водата е с висока карбонатна твърдост искам да знам как мога да я сваля.
Едва ли едно или две листа могат да повлияят на карбонатната твърдостна водата . А и въобще се съмнъвам , че могат да я променят .
Твърдостта можеш да я намалиш като разреждаш с дестилирана вода , но е голяма хамалогия .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

NO CARRIER

Дъбовите листа не съдържаха ли танини само в кората ги имаше?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

theater

Листата и по-скоро гнилостните процеси не променяха ли pH на водата?
140л - харацини
http://starividri.org

zambo

Цитат на: theater - 21.12.2007 13:56
Листата и по-скоро гнилостните процеси не променяха ли pH на водата?
Танина и гнилостните процеси свалят PH и общата твърдост , но при много твърда вода трябва да го напълни с шума , че да има резултат .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

patter

 Е не помня точно къде съм го чел това за буфера :-(

Като цяло се говори, че стари сухи листа са подходяща храна,  обаче трябва първо да се накиснат с цел да се отдели танина, който съдържат.  Скаридките не се кефят много на танин :-)


BLKnight

"Чел съм", "чувал съм", "пише..."
Само аз ли съм си сложил листа в аквариума :) Или само по чужбинските снимки има?

За сега скаридите се кефят и не се махат от листата. От 10 скаридки на денонощие падат по две-три кожи, а друга храна не слагам. Не съм забелязал нито промени в pH, нито в цвета на водата, нито други зловещи отицателни ефекти. Листата бяха подготвени по описанието от сайта.

Съмнявам се листата да смъкват твърдостта, но все пак съм от София.

Ще ъпдейтвам тук докато чериата ми са на листа :)

xpo

и аз моите ги храня с SERA VIPAN и котешка храна,но те принципно се хранят с какжото им се даде аз опитах спанак зеле моркож и се ядат яко тъй чее..................................................................... *THUMBS UP*




jimbeam0706

на мойте им давам сера випан и суправит на тропикал и ако изгние някое листо на някое растение си го гризкат много здраво
Няма невъзможни неща

zambo

Освен таблетките на сера за дънни риби понякога пускам и спирулина .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

theater

Аз им давам от червената на Тропикал, спирулина от време на време и червени, печени чушки. Наистина са всеяди и по-важното е, че нямат проблеми с яденето на всякаква храна.
140л - харацини
http://starividri.org

pe6o_hristov

с  tеtra wafer mix  и  sera vipan  достатъчно ли е да се хранят скариди
плюс допълнителните гнусотии, които има в аквариума де

MeTogu

Пробвах с печени и обелени чушки от който давам на анциструсите.Много добре се справиха. :-D
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (5)

10027

Публикации: 7
Прегледи: 5922

56834

Публикации: 2
Прегледи: 2543

29574

Публикации: 7
Прегледи: 7312

55500

Публикации: 11
Прегледи: 3993

24063

Започната от madojean


Публикации: 16
Прегледи: 10141