• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 07:55

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Хранене на скариди

Започната от Stas, 19.12.2007 23:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Stas

Бих искал да споделите как си храните скаридите.
Знам вече, че някои въобще не ги хранят.
Мойте все пак получават храна на люспи през ден.

А новоизлюпените как се захранват. Чувах за артемия, но това е досадно. Друг начин?

jimbeam0706

Здрасти Стас,
мойте черита им пускам почти всеки ден ,ако съм си в нас или люспи Sera Vipan или SUPERVIT на TROPICAL.много добре си хапват и са супер червени.Явно са доволни
Но ми се е случвало и цяла седмица да ме няма,но те пак си хапват,я остатъци от храна по дъното или пък малко водорасълчета по камъните и стъклото,но съм сигурен че от глад няма да умрат.А що се отнася за малките...зависи колко са малки.Ако са новоизлюпени,тя майакта си ги пуска и си ги прибира и така си ги захранва,а по големите бебешоци се хранят както големите скариди
Няма невъзможни неща

flasher

мойте хапват сера дискус има една на гранули червена. много обичат и сера спирулина таблетки

BLKnight

а някой пробвал ли е дъбовите/букови листа? откакто пуснах на мойте черита, все по листата седят, но не знам колко ги ядат...

patter

20.12.2007 12:15 #4 Last Edit: 20.12.2007 12:23 by patter
  Ами .... с нищо :-)

Всичко зависи от това каква ти е целта. Спокойно можеш да не ги храниш ако аквариума е добре осветен - все ще се появят гниещи листенца, водорасли и т.н.

Иначе аз си храня моите. Давам им някаква люспи, има едни таблетки със спирулина, замразена артемия и попарени листа спанак или глухарче. В общи линии не са претенциозни, но единствено трябва да се внимава да не остават прекалено много остатъци от храната , които да доведат до влошаване на параметрите на водата.

Малките скаридки не се нуждаят от някакво специялно захранване - все намират какво да хапнат :-) Аз съм виждал малка скаридка навряна в грунда и там ти гризка дертритче :-)

Преди време имах дъбови листа при тях - хапват си нещо по тях - загнили учатсъци. Доколкото съм чел дъбовите листа имат и някаква роля на буфер за параметрите на водата.


kamos

"Доколкото съм чел дъбовите листа имат и някаква роля на буфер за параметрите на водата."
Малко повече информация за това?
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

zambo

Цитат на: kamos - 20.12.2007 16:11
Малко повече информация за това?
Има писано тук
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

rakim

А що се отнася за малките...зависи колко са малки.Ако са новоизлюпени,тя майакта си ги пуска и си ги прибира и така си ги захранва,а по големите бебешоци се хранят както големите скариди
[/quote]                              Стига бе човек  :-D Къде си го видял това?За малките не трябват никакви по спецялни грижи,още от началото започват да се хранят като зрелите скариди.Никакви спецялни храни и тем подобни глупости.Единственото може би е това ,че филтъра може да ги засмуче заради малките им размери тва е по особенното.
540л Южна Америка

MeTogu

Аз ги храня с OMOVIT на Tropical и им давам от хапчетата за анциструси.И има толкова много мъх,че едвам си виждам новоизлюпените.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

kamos

Замбо това ясно, четох го. Интересува ме влиянието на дъбовите листа върху карбонатната твърдост на водата. Обяснимо е като човек от Несебър , където водата е с висока карбонатна твърдост искам да знам как мога да я сваля.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

iek

Цитат на: Stas - 19.12.2007 23:24
Бих искал да споделите как си храните скаридите.
Знам вече, че някои въобще не ги хранят...
Моите обичат най-много Tetra Pro Color и бланширани тиквички и спанак.


zambo

Цитат на: kamos - 20.12.2007 20:09
Замбо това ясно, четох го. Интересува ме влиянието на дъбовите листа върху карбонатната твърдост на водата. Обяснимо е като човек от Несебър , където водата е с висока карбонатна твърдост искам да знам как мога да я сваля.
Едва ли едно или две листа могат да повлияят на карбонатната твърдостна водата . А и въобще се съмнъвам , че могат да я променят .
Твърдостта можеш да я намалиш като разреждаш с дестилирана вода , но е голяма хамалогия .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

NO CARRIER

Дъбовите листа не съдържаха ли танини само в кората ги имаше?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

theater

Листата и по-скоро гнилостните процеси не променяха ли pH на водата?
140л - харацини
http://starividri.org

zambo

Цитат на: theater - 21.12.2007 13:56
Листата и по-скоро гнилостните процеси не променяха ли pH на водата?
Танина и гнилостните процеси свалят PH и общата твърдост , но при много твърда вода трябва да го напълни с шума , че да има резултат .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Similar topics (5)

12686

Публикации: 2
Прегледи: 3127

18792

Публикации: 9
Прегледи: 6527

11512

Публикации: 5
Прегледи: 4690

59825

Започната от click1


Публикации: 1
Прегледи: 4844